Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dostaliśmy numer WRW od Visa Center na wize K4. Teraz mamy im przeslac dokumenty wsniosek jakis DS, ze zdjeciami moimi i dziecka. Oraz z danymi paszportów. Mój mąż to chcialby najlepiej sam wszystko zalatwic ale nie wie ze moze sobie sam rady nie dac, jest najmadrzejszy jak by pozjadal wszystkie rozumy. My te dokumenty mamy im wyslac za pomoca meila dobrze rozumiem? A orientuje sie ktos ile sie czeka na rozmowe z konsulem po nadaniu numeru WRW?

Jezeli nawet dostalas numer WRW (czyli wszystko idzie tak jak Ci opisalam wczesniej), to nie znaczy, ze te wize dostaniesz, bo w tym samym czasie Twoja I-130 przeszla do NVC. Teraz powinniscie sie zorientowac czy Tobie K-3/K-4 w ogole sie nalezy, bo prawnie NVC numer sprawy do K-3/K-4 musi Ci wyslac, ale nie musi Cie powiadamiac, ze oni zamykaja sprawe, bo maja juz I-130 u siebie. Takie jest prawo, bo sa to dwie osobne sprawy. Dlatego proces polega na tym, ze pierwszym krokiem jest rozmowa z NVC, podanie im WSZYSTKICH szczegolow i oni wejda na obie sprawy w systemie i powiedza Ci co i jak. Tak, oni maja balagan i czesto jest tak, ze Ty sobie idziesz droga na wize, ktora Ci sie nie nalezy. Twoj maz musi to wszystko sprawdzic.

Jesli wybierzecie K-3/K-4 wtedy idz tym co masz w wytycznych. Twoj maz powiedzial mi, ze ktos z Waszej rodziny przechodzil przez proces I-130 i on wie co ma robic a jakby cos to sie dopyta tej osoby.

Nie ma wytycznych co do tego ile sie czeka na rozmowe po nadaniu numeru WRW. Wszystko zalezy jak szybko (i jak dobrze) masz zrobione dokumenty. Niektorzy czekali pare dni, ale oni mieli juz wszystko przygotowane zanim poszli do konsula. Wy dopiero zaczynacie zbierac informacje na temate tego co i jak wiec moze Wam to zajac dluzej. Pierwsze co to tel do NVC i sprawdzenie co sie dzieje z obydwoma sprawami, drugie to wypelnianie/przygotowywanie dokumentow. Jesli chodzi o samo umowienie sie do konsula to nie czeka sie dlugo, moja klientka czekala 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to papiery sa juz wysłane do ambasady w Warszawie to jest sens dzwonic mimo wszystko do NVC?

Mój maż stwierdzil ze ten wniosek co trzeba bylo wypelnic DS 160 to wypelnił i im wysłał przez internet, i jak przyjdzie kolejny numer wrw dotyczacy I130 i trzeba bedzie wypelnic jakis inny wniosek tez DS ale jaki numer to dokladnie nie kojarze ale mowi ze tez wypelni tylko nie wiem czy wypelnianie i na ta i ta wize nie wprowadzi ambasade w zawrot glowy?

Jesli chodzi o kogos z rodziny ze mial podobna sytuacje to nie prawda, moj maż ma brata citecznego racuje dla wojska w Ameryce i wyjzedza w misje do afganistanu itp, on wział slub z dziewczyna cywilny w polsce po czym wrocil do ameryki sam dokanczac jej sprawy wizowe i dostala w miare szybko, ale to sa inne sprawy on pracuje dla panstwa i to tez inaczej... wiec moj maz gadał głupoty.


tylko ze nawet gdyby chcial to nie pomoze mu ten brat cioteczny nawet w wyjasnieniu sprawy poniewaz on z nikim na ten temat nie chce gadac bo sie rozstał z ta dziewczyna ona wrocila do polski i nie chce z nikim gadac odsunal sie od rodziny z tym tematem.


a ja bym chciala porady prawnika i pomocy ale w polsce nie ma takiego ktory zajmuje sie takimi sprawami dzwonilam wszedzie to jedyne co mi powiedzial jeden z warszawy ze moge przyjechac a on mi co najwyzej powie ciekawych rzeczy ale tyle tylko mi zaoferował. Ja bardzo chcialam twojej pomocy Pani Karino ale mąż stwierdził ze pani odmowila mu ze zajmie sie ta sprawa wiec juz sama zgłupiałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...