Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale dzieki karina powiedzialam mezowi zeby zadzwonil i powiedzial ze zadzwoni moze dowie sie, ale jak powiedza ze odrzucona to jakie kroki dalej podjac? przeciez jak zbagatelizujemy tą sprawe to uznaja ze juz nie zalezy nam na zalatwieniu wizy i nie wiadomo co zrobia z tamtą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzieki karina powiedzialam mezowi zeby zadzwonil i powiedzial ze zadzwoni moze dowie sie, ale jak powiedza ze odrzucona to jakie kroki dalej podjac? przeciez jak zbagatelizujemy tą sprawe to uznaja ze juz nie zalezy nam na zalatwieniu wizy i nie wiadomo co zrobia z tamtą...

Na 99% bez dzwonienia mowie Ci, ze sprawa jest zamknieta. Za wiele mialam takich sytuacji zeby nie wiedziec jak to wyglada..Czasem zdarzaja sie cuda, ale to w nieco innych przypadkach - np. wtedy kiedy ludzie niemal natychmiast wiedza co maja robic i uprzedzaja wrecz decyzje NVC. Zeby cos takiego zrobic to trzeba miec dobra wiedza na temat tego jakie sa luki w prawie.

Kiedy zamyka sie administracyjnie K-3 wtedy automatycznie dostajesz proces konsularny do I-130 czyli idziesz taka droga, ze wylatujesz do Stanow juz z wiza imigracyjna, w USA nie masz zadnego interview, nie musisz nic wysylac nigdzie (oprocz oplaty za wystawienie green card), nie masz zadnych badan itd.

Nie ma czegos takiego, ze ktos zarzuci Wam, ze zbagatelizowaliscie sprawe - takie jest prawo, ze petycje I-129f zamyka sie w okreslonych przypadkach i wtedy jest to najbardziej normalne, ze aplikant idzie procesem konsularnym. Sa przepisy, ktore to okreslaja, tego trzymaja sie w urzedzie oraz w ambsadzie. Jakie kroki podjac - tym musi sie zajac Twoj maz. Tam jest sterta dokumentow, sa oplaty, sa formularze itd.

Oczywiscie, masz zawsze prawo aby mimo tego co ja Tobie tutaj pisze, umowic sie na wizyte w ambasadzie, zrobic badania takie jakie sa wymagane do K-3, zrobic oplaty, wypelnic co trzeba itd. Jesli uwazacie, ze wiza K-3/K-4 powinna byc Wam przyznana - idziesz i przedstawiasz swoje racje konsulowi. Konsul podejmuje decyzje sprawdzajac co sie dzieje ze sprawa i jak ona wyglada w NVC.

na stronie nvc pisze ze jak sprawa byla by zamknieta to by zamkneli bez wysylania papierów... ale dzis maz zadzwoni...

Dokladnie tak napisalam Ci juz wczesniej. Sparwa I-129f jest zamykana w systemie i wtedy przechodzi sie proces konsularny.

Sam list z ambsady z lista lekarzy i lista wymaganych rzeczy naprawde niczego nie dowodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, moze ktoś mi odpowie. 30 stycznia mam rozmowę w ambasadzie - ubiegam sie o wize IR 1 . Na stronie ambasady są informacje, że na rozmowe trzeba mieć świadectwo slubu i urodzenia , dok. o niekaralności itp. Trzeba dokonać oplaty wizowej. Ambasada mnie o niczym nie poinformowala, dostalam tylko (jeszcze w listopadzie ) e-mailem info ze NVC o rozmowie. Nic poza tym. Rodzina z USA dowiadywala się w tym biurze co skladali dokumenty, że mam tylko mieć przy sobie paszport, zdjęcia i dokumenty dot. sponsorstwa oraz nic juz nie musze placić. Czy to możliwe? Dzwonilam do ambasady a oni nie wiedzieli jak mi odpowiedzieć na to pytanie. Nie chcę mieć potem jakiś problemów, żeby czegoś brakowalo.

A odnośnie mojego postu dot. dzieci obywatela USA, to chcialam tam napisać że obywatel musi być co najmniej 5 lat w Stanach do mamentu narodzin swojego dziecka (w tym okresie nie musi być jeszcze obywatelem, musi nim być w czasie narodzin dziecka) . Bylam z córką w ambasadzie i wszystko poszlo super. Do tygodnia dziecku przyślą paszport amerykanski. Teraz tylko ja czekam na rozmowe o zieloną karte i wylot. Mam nadzieje, że ze mną nie bedzie komplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż dzwonił i powiedzieli mu ze sprawa nie jest zamknieta i konsul nie moze odmowic z tego powodu ze dwie sa razem w jednm czasie zaakceptowane, gdybym miala papiery zle to tak ale ja mam dobre, wiec sprawa nie jest zamknieta bo NVC sprawdzala i po numerze sprawy i po imieniach i nazwiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli sprawa nie jest zamknieta to co to oznacza? moze konsul mimo to omdowic z innego powodu niz to ze naszly sie dokumenty bo z tego powodu nie moze bo tak mowila w NVC ale skoro papiery mam ok to nie powinien odmowic prawda?

Jezeli tak powiedzieli Twojemu mezowi, ze sprawa NIE jest zamknieta, to zebys miala pewnosc to wyslij do nich emaila i gdyby konsul powiedzial Ci cos innego, Ty bedziesz miala na papierze, ze NVC Ci odpowiedzialo, ze sprawa nie jest zamknieta i ze Ty mozesz udac sie po wize K-3/K-4. Zadaj im w emailu 2 pytania i wtedy bedziesz miala czarno na bialym co sie dzieje: jaki jest obecny status sprawy numer (tutaj wpisujesz numer z immigration jaki dostalas do K-3) oraz czy mozesz sie udac po te wize mimo, ze w NVC znajduje sie approved I-130 numer (i tutaj wpisujesz numer sprawy). I po klopocie. Oni Ci odpowiedza w ciagu 2 dni doslownie i mozesz wtedy spac spokojnie. I masz potwierdzenie co Ci napisza z NVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...