Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam pytanie do Kingi od miesiaca sledze Twoje wpisy poniewaz mam podobna sytuacje z tym ze nie posiadamy jeszcze dzieci. Pare dni temu dostalam list z ambasady ze moge umowic sie na spotkanie w sprawie wizy K3 wiem ze trzeba wypelnic DS-160 zrobic zaplacic mam badania lekarskie. Chcialam prosic o porade jakie jeszcze dokumenty mam przygotowac na rozmowe z konsulem i jak przebiegalo to spotkanie ?? Kompletnie sie pogubilam a w liscie z ambasady nic nie pisze poza ds160 i oplata na wszelki wypadek mam swiadectwo o niekaralnosci oraz odpis zupelny urodzenia wiem ze musze przetlumaczyc akt malzenstwa mam po ang.

Ja nic nie tlumaczylam, jedyne co mialam to tak:

akt urodzenia zupelny, akt o nie karalnosci, akt malzenstwa, mialam meza paychecki, contracty ale tych paycheckow i contraktow konsul nie brał, wniosek oplacenia rozmowy z konsulem, wniosek ten ds-160 ze jest wypelniony, paszporty, kopie paszportu meza ale tego tez nie bral ale mialam, wspolne dowody laczoce typu zdjecia, wyciagi z konta wspolnego, ale tego tez nie mial ale u mnie pisalo ze rekomendowane aby miec ale nie patrzal na to ale mialam, zdjecia dwa moje dwa i dziecka czyli w twoim wypadku swoje dwa zdjecia. Rozmowa przebiegala w miare ok tylko wiadomo stesu troche, ale kazdy byl umowiony na ta sama godzine co ja i poprostu czekalam 3 godziny. Konsul pytal mnie tylko kiedy widzialam sie z mezem ostatnio,czy bylam kiedys w stanach, czy mieszkalam gdzies dluzej niz rok po za polska itp. Odmowil mi wizy bo stwierdzil ze dziecku nalezy sie paszport tak jak ktos to wyzej pisal ale ja mu mowilam ze jestem pewna ze nie nalzey sie poniewaz maz sie dowaidywal i nie bylo mojego eza w stanach w tym wieku kiedy powinien byc aby dziecko moglo dostac paszport wposce zanim przekroczy granice usa. no i poszlismy do sekcji obywatelow USa tam dowiedzilismy sie ze to potrawa zas bo trzeba bedzie to doslac poczta, ale na szczescie trafilismy na miłą pania konsul i powiedziala po rozmowe zmoja tesciowa ze faktycznie sie nie nalezy i za moment zadzwoni do konsula i pwoie mu o tym i mamy isc po wize spowrotem. Po zalatwieniu wszystkich oczekujacych czyli po godzinie kolejnej konsul nas poprosil tzn sami podeszlismy do okineka a konsul mowi ze faktycznie juz wyjasnione i zabral paszport. Konsul bardzo mily, sympatyczny i naprawde taki rodzinny czlowiek widac to bylo z wygladu i ze spodobu mowinia. Mily i usmeichniety. Mimo ze po angielsku rozmawial a mi tlumaczyla tylko tlumaczka ale usmiechniety i zartobliwy :) ale rozmowe ustalasz na internecie po zaplaceniu. Ja ustalilam na 4 dni na przod. Głowa do góry :D 2 osobom odmowil ale chyba tych turystycznych w tym dniu bo odeszli wsciekli i zli ale kolejnej kobiecie wize K3 przyjal i kolejnej tez. Wiec jajuz jak czekalam po wyjasnieniu tego paszportu tez mowie kurcze jak nie dosane to chyba naprawde bede miec pecha w zyciu, ale okazalo sie ze sa tez ludzie na siwecie ktorzy pracuja w tych urzedach i nie chca dla nas zle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziekuje Kinga za odpowiedz :-) gratuluje !!!! ja jestem umowiona na rozmowe z konsule 10.02 , chcialam sie zapytac o tlumacza na miejscu Ci zapytali czy chcesz ???

Bo jak sie umawialam nikt nie zapytal czy chce tlumacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaką? K3/K4 czy CR1/IR1?

K3/K4 :D

K3/K4 :D

ale reszte na miejscu bede zalatwiac poprostu nie chce czekac w polsce na I-130 tylko tam w ameryce :D

Dziekuje Kinga za odpowiedz :-) gratuluje !!!! ja jestem umowiona na rozmowe z konsule 10.02 , chcialam sie zapytac o tlumacza na miejscu Ci zapytali czy chcesz ???

Bo jak sie umawialam nikt nie zapytal czy chce tlumacza...

Nie pytali mnie on automatycznie musi byc przy kazdej rozmowie, jak idzie polak to jest tlumacz co umie po angielsku i po polsku rzeby tlumaczyl konsulowi i tobie nawzajem co mowicie, jak idzie ktos z ukrainy jak bylam to byli tacy to jest tlumacz co potrafi angielski i ukrainski/ czy rosyjski, no ale poprstu ty nie musisz zamawiac nic tylko on musi byc poprostu :D a ty przez telefon czy przez internet sie umawialas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3/K4 :D

ale reszte na miejscu bede zalatwiac poprostu nie chce czekac w polsce na I-130 tylko tam w ameryce :D

Nie pytali mnie on automatycznie musi byc przy kazdej rozmowie, jak idzie polak to jest tlumacz co umie po angielsku i po polsku rzeby tlumaczyl konsulowi i tobie nawzajem co mowicie, jak idzie ktos z ukrainy jak bylam to byli tacy to jest tlumacz co potrafi angielski i ukrainski/ czy rosyjski, no ale poprstu ty nie musisz zamawiac nic tylko on musi byc poprostu :D a ty przez telefon czy przez internet sie umawialas?

Ja umawialam sie przez telefon, napisz jak bylo po wyladowaniu jak wygladala rozmowa prosze ja bede leciec sama prawdopodobnie jak mi dopisze szczescie tj Tobie :-) jeszcze raz gratuluje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! K3/K4 naleza w sumie do rzadkosci. Ale teraz sie wypieniazkujesz na dodatkowe $1070 :)

wiem o tym ze jeszcze kupe kasy wydam ale to był nasz wybor z mezem aby tam czekac na to wszystko. Tam mniej wydamy niz tutaj czekajac, tutaj on utrzymuje mnie i dziecko, i siebie tam, to juz mu odpadnie utrzymywanie podwujne zreszta rodzina razem torodzina razem zadne pieniadze tego nie zrekompensuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...