Skocz do zawartości

Przedluzenie Dwuletniej Gc


Sasklacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki kzielu (z duzym opoznieniem, za co przepraszam). Wczoraj, po szesciu miesiacach z kawalkiem, dostalam w koncu "notice of removal of the conditional… i tak dalej". Wedlug pisemka 10-latka ma przyjsc w ciagu 60 dni. Paulina, na "mojej" stronie USCIS nadal widnieje stara informacja ;) O obywatelstwie zaczne myslec w przyszlym roku, na razie za duzo mam na glowie… i szczerze mowiac troche dosc wypelniania papierow ;)

No prob, karta pewne przyjdzie znacznie szybciej niz 60 dni. O obywatelstwo w sumie warto wystapic, aczkolwiek troche papierologii jest no i troche nauki chyba ze masz to wszystko obczajone. Sa aplikacje na telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalam juz co jest potrzebne do obywatelstwa i zdecydowalam, ze zajme sie tym nie wczesniej niz w przyszlym roku. Procedura K-1, AoS, 10-latka, po drodze tona dokumentow do pracy, prawo jazdy i tysiac innych rzeczy… czuje, ze potrzebuje przerwy od biurokracji, przynajmniej na rok ;) PS. O aplikacjach nie wiedzialam, jesli masz na mysli jakas konkretna to daj znac :) Katlia - dzieki :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Cześć wszystkim,

Już mysloe o przygotowywaniu papierów na 10 letnia kartę..

Mam jednak dylemat. Chodzi o zmiane adresów. Nie zadeklarowałam jednaj zmiany adresu do imigracji. Mieszkalam tam sama okolo miesiac-poltora. potem kolejna zmiane zadeklarowalam. W papierach I-765 pytaja aby dpolaczyc liste wszystkich adresow. Czy mimo tego, ze nie zadeklarowalam zmiany adresu w imigracji powinnam ten adres dolaczyc? Jesli zawolaja mnie na interview to o tym adresie i tak musze wspomkniec, gdyz jest on istotny w mojej historii.

Nie wiem jak jest lepiej. Nie chce zeby wyszlo ze klamie a nie chce tez problemow. Dodam, ze skladam z waiverem.

Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w Nowym Roku,

chcialam sie wybrac w maju do Polski, jak Hania skonczy szkołe, ale mam karte do lipca, a chcialam byc w Polsce do sierpnia. Czy moge złozyc wnisek wczesniej? I czy NoA jeeli pokaze na lotnisku to mnie wpuszczą?

Złożyć możesz ale natychmiast Ci go odrzuca - patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Mam mały dylemat. Zmieniam nazwisko na panieńskie i będzie ono efektywne od 1 marca. Oczywiście ID, SS card nie zmienię dopoki nie otrzymam listu od imigracji przedłużającego karte. Zakładam ze dopiero pod koniec marca będę pracować nad odnowieniem id itd. Zatem załóżmy że przez pierwszy miesiąc prawnie będę miała nazwisko panieńskie ale na dokumentach nadal po mezu. Zatem czy na formie i751 tej o removing conditions powinnam się podpisać panienskim nazwiskiem, mimo że na dokumentach jeseje będzie po mezu? Oczywiście załączeniu papier rozwodowy i napisze w cover letter ze zmieniam nazwisko, że wracam na Maiden name aby to było widoczne. I na rozwodzie tez zaznaczę ta jnformacje.

Według mnie powinnam napisać panieńskie bo takie jest prawnie ale oczywiście nie chce żeby z tego powodu odrzucono mi aplikacje jeśli nie mam racji (przeraza mnie klauzula w instrukcja ch mówiąca ze jak forma jest źle wypełniona to ja odrzucaja pp prostu).

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...