Skocz do zawartości

Dlaczego Właściwie Wyjeżdżacie?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moja siostra, ktora mieszka w Los Angeles, dzisiaj przyslala mi ten cytat na temat pogody w Kaliforni poludniowej. Santa Ana to jest miesce ale tez nazwa goracych wiatrow ktore czesto bardzo rozpalaja pozary (duzy problem w czesciach Los Angeles bo to pol pustynia.)

"Los Angeles weather is the weather of catastrophe, of apocalypse, and, just as the reliably long and bitter winters of New England determine the way life is lived there, so the violence and the unpredictability of the Santa Ana affect the entire quality of life in Los Angeles, accentuate its impermanence, its unreliability. The winds shows us how close to the edge we are."

Autorka jest Joan Didion, to z jej bardzo znanej ksiazki Slouching Toward Bethlehem. Dodam, ze opis jest z literackim przesadzeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób z dobra srednia tam tez sa granty ktore pokrywaja 100% a dla tych mniej zdolnych sa kredyty studenckie.

To sa b rzadkie przypadki i 100 % rzadko sie zdarza.U mnie na uczelni za dobra srednia pokrywaja 35% a i czesto trudno ta srednia utrzymac gdy sie pracuje(a wiekszosc studentow tu pracuje)takze nie jest az tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, tyle stron, az ciezko znalezc te posty z odpowiedziami dlaczego ludzie decyduja sie na wyjazd :P

Ja szczerze mowiac nigdy nie myslalam o wyjezdzie. A jak juz, to na pewno nie wybieralabym Stanow. A bo za daleko od domu, a bo "inna" kultura, a bo to i tamto. Nigdy mnie tutaj nie ciagnelo, ale stety niestety mojemu wybrankowi (juz mezowi :3) zdarzylo sie byc Amerykaninem. Jak sie poznalismy przebywal w Niemczech i mialam cichutka nadzieje, ze tam juz pozostanie. :P Takze serce nie sluga, postanowilam przybyc tu za nim. Ot, cala historia.

Co do rozmow o pogodzie - ...Nie cierpie upalow. I wyladowalam w Tennessie. Mysle, ze to samo przez sie mowi co moge sadzic o mieszkaniu tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie poznalismy przebywal w Niemczech i mialam cichutka nadzieje, ze tam juz pozostanie. :P

To ja mialam zupelnie odwrotnie, bo ja Niemcy traktowalam jak jakas kare i chcialam naj najszybciej z tamtad wyjechac ;) Teraz znow sa plany na przyszly rok zeby przeniesc nas do Europy i mam ogromna nadzieje, ze to nie beda Niemcy :(

I ja lubie upały :D wiec tutaj tez inaczej :D hehe krótkie gatki, krotki rekaw, a najlepiej bez rekawa to sa moje klimaty, jeszcze jak do tego dochodzi morze/ocean w poblizu i perspektywa plywania i nurkowania to juz w ogole siodme niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...