Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

… co do paszportu, to się wyjaśni….

Tylko najbardziej mnie interesuje, czy jeżeli w ceac (w case) jest wniosek, który nie został nawet rozpoczęty…. to czy to może opóźnić przetwarzanie wszystkich wniosków? Czy to nieważne, jeżeli główny aplikant ma wypełniony wniosek..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

4. W dniu rozmowy byłem na Piękniej o 7:20. Było pusto więc weszliśmy do srodka. Najpierw ochrona prosi o jeden paszport i sprawdza na liście czy mamy umówioną wizytę. Następnie przechodzi się do budynku. Tam biorą paszporty, skanują kod paskowy UID który należy wydrukować podczas rejestracji na stronie http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/. naklejają kod paskowy i ooddają paszporty. Potem dostaje sie numerek i schodzi na dół aby w okienku 13 lub 14 oddać paszporty i pozostałe dokumenty. Następnie dostaje się numerek i kwit do zapłacenia w kasie. Proponuję płacić złotówkami lub kartą. Ja kupiłem w kantorze dolary i do jednego banknotu 100$ pani w kasie miala zastrzeżenia i dopiero po dłuższej rozkminie przyjęła banknot. Potem powrót na salę, oddanie kwitu i skanowanie rąk. W miedzyczasie pojawiło się mnóstwo ludzi do wiz turystycznych którzy taśmowo podchodzą do okienek i albo wracają bez paszportu albo z paszportem z rozczarowaniem na twarzy.

Mieliśmy ten sam problem. Odnaleźliśmy stare 50 $ od chrzestnej, które siedziały w książkach. Pani w kasie prostowała je i inne cuda z nimi robiła żeby przeszły przez maszynkę. Już myślałem że zaraz nas wyrzucą za posiadanie fałszywek, ale na szczęście jakoś w końcu przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niekaralności: czy dla 15 - latka muszę mieć takie zaświadczenie? Jeżeli tak, to co mam zakreślić - kartoteka karna i kartoteka nieletnich?

Hey Marcela,

Osoby , które mają 16 lat i więcej potrzebują takie zaswiadczenie.... więc jeżeli w dniu rozmowy nie ma jeszcze 16 , nie potrzebuje...

Pozdrawiam

Each applicant aged 16 years or older must submit all required police certificates to the U.S. Embassy or Consulate at his or her interview.

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

tutaj wszystko jest opisane co musicie miec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę mamy jutro i coraz więcej wątpliwości, że może czegoś brakuje albo jakieś papierki nie takie! Zgłoszenie wysłaliśmy 23 lipca a zaproszenie na rozmowę dostaliśmy w grudniu :)

Marcela, napisz proszę co i jak...? Mam nadzieje, że się udało wszystko i czekacie na paszporty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z ambasady!! Tak jak napisałaś ....wszystko sięudało i czekamy na paszporty :D :D . Pani konsul bardzo miła, pogratulowała szczęsliwego losowania, zapytała ile razy braliśmy udział w losowaniu, jakie mamy plany, do kogo jedziemy, czy byliśmy już w USA, gdzie pracujemy i na tym zakończyła rozmowę. Na koniec jeszcze raz pogratulowała i powiedziała, że paszporty z wizą przyjdą za 3- 4 dni. Także odetchnęliśmy z ulgą i jesteśmy zadowoleni, że już po wszystkim!!! Tym, którzy czekają na rozmowę chciałabym powiedzieć aby się nie stresowali bo naprawdę WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE! ;):) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...