Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też kilka lat temu byłem/pracowałem w Szkocji. W okolicach Glenrothes/Kirkcaldy.

W NY bez problemu dostaniesz Perłę Export, Zwierzyńca i Paluszki Solone z Lublina... i to niekoniecznie w polskich sklepach :)

Gratulacje Jagosza :)

Jak Zwierzyniec jest , to już nie jest zle. My w Szkocji w Peterhead/Aberdeen. Mamy nadzieję że Żubróweczkę też tam macie? :):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję :) Mam taaaakiego stresa, chyba przed egzaminem na prawko nie miałam gorszego :unsure: Ciągle boję się ze o czymś zapomnimy, czegoś nie dopilnujemy. Miał ktoś jakieś gafy podczas rozmowy lub badań?

Kochana , gafy? ja na badaniach byłam już w czerwcu :D zupełnie niepotrzebnie i drugi raz wysyłałam o zaświadczenie o niekaralności a w sumie trzy bo za pierwszym razem nie podpisałam. Nikt mnie chyba nie przebije :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Zwierzyniec jest , to już nie jest zle. My w Szkocji w Peterhead/Aberdeen. Mamy nadzieję że Żubróweczkę też tam macie? :):rolleyes:

Oj wszystko macie. I cenowo też zdrowo, w monopolowym 0,5 Wyborowej ok. 12$ kosztuje. Nawet wódka Krakus jest z Polmosu wrocławskiego :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen moze tak

juz pisalismy o zaswiadczenie o niekaralnosci idziesz do nablizszego Sadu :)

a jak ktos nie moze,nie chce mu sie to wysyla odpowiednie papiery i czeka

Jagosz napisala tak

drugi raz wysyłałam o zaświadczenie o niekaralności---wysylala o zaswiadczenie a wiec formularz aby jej przyslali nowe zaswiadczenie :)


tak zabiera sie takie zaswiadczenie ze soba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen moze tak

juz pisalismy o zaswiadczenie o niekaralnosci idziesz do nablizszego Sadu :)

a jak ktos nie moze,nie chce mu sie to wysyla odpowiednie papiery i czeka

Jagosz napisala tak

drugi raz wysyłałam o zaświadczenie o niekaralności---wysylala o zaswiadczenie a wiec formularz aby jej przyslali nowe zaswiadczenie :)

tak zabiera sie takie zaswiadczenie ze soba :)

Dziękuję za szybkie wyjaśnienie :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formularz można pobrać na stronie ambasady. Pochodzę z małej miejscowości (sąd jest) ale wysłałam na adres w Sieradzu bo tam jest mój Sąd Okręgowy.

Niestety nie podpisałam formularza (beznadziejna jestem wiem) więc odesłali mi z adnotacją żeby podpisać. Podpisałam i wysłałam ponownie. Przysłali znowu. Po wgłębieniu się w temat, doczytałam się że dla mojej grupy wiekowej mam nie zaznaczać kartoteki nieletnich. No to wysłałam trzeci raz. Zaznaczyłam TYLKO kartotekę karną . Było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spotkaniu bardzo milo:) mloda Pani na poczatku pogratulowała wylosowania, zadala kilka pytan zaiazanych z moim poprzednim pobytem w usa ( co tam robilem, jak dlugo itp) po czym wydrukowała mi karteczke z pytaniami na ktore odp mam im dosłać poprzez TNT:) czy gc dostane, nie wiem:) jesli masz karte szczepien z mlodosci, sa to wszytskie wymagane szczepienia, przynajmniej w moim przypadku. Na miejscu mozna wykoncac wszytskie potrzebne ( jesli jakis nie masz)

mozna powiedziec ze tymczasowa :)

kubam1990 i jak się sprawa zakończyła ?

dostałeś wizę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z ambasady, wizę dostaliśmy :) Opiszę po krótce co i jak to się może komuś przyda. Byliśmy w amasadzie ok 7:40. Przed wejściem kazano nam wypić/wylać zamkniętą wodę, którą przy sobie mieliśmy i mogliśmy zostawić tylko 1 małą butlkę dla dziecka, Wnieśliśmy też banana. :D

Po przejściu przez ochronę podchodzi się na recepcję. Tam sprawdzają paszporty i potwierdzenie TNT wydrukowane z http://www.ustraveldocs.com/. Następnie podchodzi się do okienka gdzie Pani sprawdza dokumenty i dostaje się numerek. Jeżeli masz kopie, pani bierze kopie a oryginały do wglądu. Następnie idzie się do kasy uiścić opłatę. Ja płaciłem polską Visą. Trochę się bałem, że będzie jakiś problem, ale płatność przeszła bez problemu. Przy okazji rada dla osób, które idą całą rodziną - sprawdzcie jaki macie ilmit dzienej transakcji na karcie. Ja dzisiaj z samego rana sobie o tym przypomniałem i musiałem podnieść.... Po uiszczeniu opłaty idzie się na pobranie odcisków palców. Jest elektroniczna maszynka, do której przykłada się palce. Do wszystkich okienek jest się wywoływanym po numerku - tym samym od samego początku wizyty w ambasadzie więc po prostu trzeba wypatrywać swojego.

To wszystko o czym pisałem powyżej załatwiają pracownicy ambasady. Później czeka się na rozmowę z konsulem. Tutaj czeka się najdłuzej, bo konsul przegląda papiery prze poproszeniem do okienka. Sama rozmowa trwała może 5 minut. Najpierw przysięga, później kilka pytań: do kogo jedziesz, jakie masz plany, czy byłeś kiedyś w USA. I w zasadzie tyle. Można rozmawiać po polsku i po angielsku, jak kto woli. Wyszliśmy z ambasady o 10:30. Nikt nie prosił nas o dokumenty finansowe, proszono o dyplom tylko ostatniej uczelni. Mieliśmy wydrukowane ds 260, ale też okazało się niepotrzebne. Zdjęcia wzięto 2 od osoby.

Poszło bardzo gładko. Myślę, że głównie chodzi o dokumenty - jeżeli są w porządku i człowiek wygląda na ogarniętego (zna język, ma pracę w Polsce itd) to raczej powinno być wszystko OK. Good luck, everyone! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...