Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak wygląda sprawa z zaświadczeniem o niekaralności? Na stronie ambasady widnieje informacja, że dla osób powyżej 24 roku życia wymaga się zaznaczenia tylko okienka z Kartoteką Karną. Niekórzy jednak na forum zaznaczali wszystkie trzy okienka lub dwa.

Jagosza,a Ty co zaznaczyłaś przy tym zaświadczeniu o niekaralności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jagosza, o której wyszłaś z ambasady? My mamy na godzinę 8:00 i chciałem sprawę załatwić jeszcze przed pracą... zastanawiam czy się uda ;)

Ja też miałam na 8:00 ale już o 7:15 byłam na miejscu to weszłam (nie chciałam na ulicy czatować a o 7:30 powinno się być). Byłam pierwsza - lux. Niby rozmowa jest o 8:00 ale najpierw po sprawdzeniu dokumentów trzeba zapłacić w kasie a kasę otwierają o 8:30 <_<. Mam rachunek z kasy na 8:55. Musiałam jeszcze wrócić na salę , oddać dowód wpłaty i poczekać na rozmowę no i odbyć rozmowę. Wszystko to trwało do 9:10 :D. Do pracy też zdążyłam bo na drugą zmianę mimo że 300km było do zrobienia ale do końca zmiany musiałam się Michałkami ratować :lol:.

.

Dziękuję Jagosza za wyczerpującą odpowiedź. Niby wszystko mam i nie powinnam się bać, ale stresik jest. Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkiego dobrego!!!!! :) :)

Nie ma potrzeby - kibelki są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak wygląda sprawa z zaświadczeniem o niekaralności? Na stronie ambasady widnieje informacja, że dla osób powyżej 24 roku życia wymaga się zaznaczenia tylko okienka z Kartoteką Karną. Niekórzy jednak na forum zaznaczali wszystkie trzy okienka lub dwa.

Jagosza,a Ty co zaznaczyłaś przy tym zaświadczeniu o niekaralności?

Ja zaznaczyłam dla nieletnich też ale doczytałam się , że dla mojej grupy wiekowej ma być tylko Kartoteka Karna i tak zaznaczyłam. Jest napisane że TYLKO kartoteka karna to tak zaznacz.

Popełniłam wiele błędów w przygotowywaniu papierów do rozmowy przez nadgorliwość ale poprawiłam i udało się.

Wszystkim oczekującym życzę powodzenia. Oby Wasze numery się załapały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jesteśmy w Szkocji. tutaj też nie brakuje lubelaków, chyba można znalezć Ich w każdym zakątku świata. :)

Ja też kilka lat temu byłem/pracowałem w Szkocji. W okolicach Glenrothes/Kirkcaldy.

W NY bez problemu dostaniesz Perłę Export, Zwierzyńca i Paluszki Solone z Lublina... i to niekoniecznie w polskich sklepach :)

Gratulacje Jagosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagosza, o której wyszłaś z ambasady? My mamy na godzinę 8:00 i chciałem sprawę załatwić jeszcze przed pracą... zastanawiam czy się uda ;)

Lepiej sobie zaklepcie dwa dni wolnego bo ja np. ze szczęścia miałem wielkiego kaca dzień po rozmowie w ambasadzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagosza, dzięki za odpowiedź!

Przy okazji mogę się z Wami podzielić wizytą u dr. Gajera w Warszawie. Tak jak ktoś wcześniej pisał, dr Gajer jest bardzo dokładny: robi wywiad, mierzy, waży, zagląda w różne otwory itd ;) Na miejscu robi szczepionki i niestety z tego co mówił to nie ma większego wyboru - ambasada wymaga tych szczepień i koniec. Można ich nie robić i próbować, ale ambasada pewnie to zakwestionuje i trzeba się i tak będzie zaszczepić. Chyba, że ktoś ma jakieś przeciwskazania medyczne do szczepień, ale to raczej mało prawdopodobne. Ja dostałem tężec i grypę a dziecko ospę i grypę. Całość trwała 2 godziny dla naszej rodziny i uszczupliła nasz portfel o dobrych parę stówek. Aha, zgodnie z tym co jest w instrukcjach na stronie ambasady dzieci ponieżej 2 lat nie muszą mieć próby tuberkulinowej.


Nie wiem jak w NY, ale w Californii jest sporo dobrych piw z lokalnych browarów. Polskie się szczerze mówiąc nie umywają :)

W NY bez problemu dostaniesz Perłę Export, Zwierzyńca i Paluszki Solone z Lublina... i to niekoniecznie w polskich sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na badania zabieraliście tą kartę szczepień, czy szliście tylko z kasą, paszportem i zdjęciami? Robiliście szybciutko przed badaniami jakieś szczepienia w swoich przychodniach czy wszystko u lekarza w warszawie lub krakowie? Strasznie długa ta lista szczepień i nie wiem czy np dzieci mogą tyle szczepionek od razu w jeden dzień dostać czy lepiej coś juz zrobić u nas w przychodni. No i gdzie znajdę informację o cenach tych szczepień, jest nas 4 więc muszę się przygotować finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleen my przed wizytą zadzwoniliśmy do Dr. Gajera i recepcjonistka powiedziała nam, które szczepienia na pewno będą wymagane. Zrobiliśmy je w swojej przychodni, musieliśmy tylko zakupić szczepionki, ale był to koszt (z tego co pamiętam) kilkunastu zł. Szczepienia w przychodni zostały wykonane w ramach NFZ.

Najlepiej dzwonić i się o wszystko pytać. Oni są bardzo pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :) nam się też udało, za co bardzo wszystkim z tego forum dziękuję. Nie udzielałem się za bardzo, za to bardzo dokładnie Was czytałem.

Wizyta w ambasadzie wyglądała dokładnie tak jak opisała ją Jagosza, nic dodać, nic ując. Pani konsul była bardzo miła, rozmowa trwała może 5 minut. Pytania o plany, pracę, do kogo jedziemy i w zasadzie tyle.

Co do lekarza to polecam lekarkę z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleen my przed wizytą zadzwoniliśmy do Dr. Gajera i recepcjonistka powiedziała nam, które szczepienia na pewno będą wymagane. Zrobiliśmy je w swojej przychodni, musieliśmy tylko zakupić szczepionki, ale był to koszt (z tego co pamiętam) kilkunastu zł. Szczepienia w przychodni zostały wykonane w ramach NFZ.

Najlepiej dzwonić i się o wszystko pytać. Oni są bardzo pomocni.

Dziękuję :) Mam taaaakiego stresa, chyba przed egzaminem na prawko nie miałam gorszego :unsure: Ciągle boję się ze o czymś zapomnimy, czegoś nie dopilnujemy. Miał ktoś jakieś gafy podczas rozmowy lub badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...