Skocz do zawartości

Relatywnie Szybki Ślub Na Wizie Turystycznej


Aiglon

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jesli uzylas wizy turystycznej w celu przyjechania do Stanow i brania slubu to jest to visa fraud.

2.............. ??? Slub mozecie brac gdziekolwiek.

3. Zakladajac, ze bedziesz robic AoS z turystycznej to nie. Nie mozesz wyjechac dopoki nie dostaniesz AP. Jesli wyjedziesz (juz po slubie) to bedziecie starac sie o wize CR1. Czas oczekiwania - okolu roku. Haha, sama nic nie zalatwisz. To chlopak/maz na ciebie wysyla dokumenty.

4. Nie.

Generalnie mowiac to... Bardzo malutko orientujesz sie w sprawach imigracyjnych... Poczytaj troche.http://www.visajourney.com/content/guides

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie zupełnie gdzie się da brać ślub. ;)

Np można na terenie danego miasta Stanu co innego Konsulat.

Wiek taki to maly problem przy rozmowie o GC i wykorzystaniu na legalizację pobytu na terenie USA .

Możesz brać ślub w USA możesz na terenie Unii bo w Polsce to będzie utrudnione.

Pozostaje tez wiza k1 . Tylko ze jak pewni jesteście siebie to ślub i legalizacja pobytu przez wizę cr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprostuje troche - wyjazd na turystycznej z zamiarem wziecia slubu to nie jest fraud. Wyjazd na turystycznej z intencja robienia AOS lub COS to jest fraud.

Ale czy to sie prawie w kazdym przypadku nie wyklucza? Z tego co widze to wiekszosc ludzi wyjezdza na turystycznej, bierze slub i potem kolejnoscia rzeczy aplikuje na AOS, bo zamierza zostac w US... bo GC to jedyna mozliwosc dostania legalnego pobytu po slubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyklucza sie. Przeciez chmary ludzi wyjezdzaja do USA po to tylko, by wziac slub np. w takim Las Vegas...

Domyslnie myslalam, ze mowimy o slubie z rezydentem/ obywatelem, o tym co Msm post mowil. A tak wogole, to Msm jestes w wieku mojego brata, taka mloda, ze nawet sie nie da legalnie alkoholu kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam wszystkich :)

Odkopuje temat bo chcialam dopytac o jedna rzecz. Piszecie tutaj o 30/60/90 policy o ktorej mowil mi rowniez prawnik.

Otoz zdecydowalam sie na ryzykowne posuniecie i staranie sie o aos z b2... tzn dopiero sie zdecyduje.

Jestem w stanach juz prawie  6 miesiecy, aplikacja o przedluzenie b2 poszla jakies 2 tyg  temu.

Jak widac jestem juz dluzej niz 90 dni w U.S aleee... zastanawiam sie jak to bedzie z tym intent w moim przypadku.

Wjezdzajac do U.S we wrzesniu nie mialam pojecia , ze sprawy sie tak potocza i ze zechce tutaj zostac. Mialam juz o tym pojecie aplikujac o przedluzenie B2.

Czy moge miec problemy jezeli wezmiemy slub w maju a moje przedluzenie b2 wchodzi w efekt w polowie marca? To moze byc mniej niz 60 dni.

To samo z aplikacja i-539 , nie pisalam tam o moim chlopaku, nie pisalam ze chce zostac, wrecz przeciwnie... Troche ukrylam zeby moc zostac z facetem dluzej, a teraz sie oswiadczyl i ... nie chce wracac do Polski. Slyszalam ze czekanie na jakiekolwiek wizy jest teraz absurdalnie dlugie, nie zdecyduje sie na taka rozlake, chce zostac i byc z nim. W obecnej sytuacji on nie moglby nawet odwiedzac mnie w Polsce.

Od kilku dni czytam forum i dowiaduje sie , ze wcale to tak beztrosko nie wyglada... Ze wlasnie przez ta beztroske moze sie pozniej okazac ze bedziemy mieli powazne przeszkody chcac zyc razem w usa...

Czy mozliwe , ze wyciagna mi ta aplikacje o przedluzenie B2 w ktorej nic nie pisze o chlopaku a jedynie o podrozach i zwiedzaniu stanow? Ze moj intent przedluzajac b2 byl nie taki jak powinien? 

Czy powinnismy wstrzymac sie ze slubem i poczekac az moje przedluzenie bedzie w efekcie 3 miesiace? (Oczywiscie to 'bedzie w efekcie' to tylko zalozenie, poniewaz  na decyzje czy je dostalam moge czekac nawet 6 miesiecy.)

Jakos bardzo mi sie nie spieszy, ale maj jest o tyle dogodnym terminem ze moglabym miec tu swoja mame na ceremonii a to jednak dla mnie wazne..

Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem slub kilka dni po przybyciu do USA. A co, fantazja taka! To kiedy wezmiesz slub formalnie nie ma wiekszego znaczenia bo w tym przypadku nielegalny pobyt i tak jest puszczony w niepamiec przez USCIS. Mozna bylo sobie darowac przedluzanie B2. Taki maja respekt dla uczuc obywateli USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...