Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, andyopole said:

No proszę! A jeszcze niedawno miałaś 24°C. U mnie snieg poleżał dwa dni. Nawet Sylwestra nie doczekał. Dziś mam +10°C.

 

Skoki temperatury mamy tutaj ogromne. Teraz jest minus 5. W weekend ma byc plus 11C. Takze snieg nie polezy dlugo. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poludniowcy naprawde nie sa przygotowani na snieg. Od rana do teraz (3pm) mamy juz tylko w moim county okolo 180 wypadkow. Ludzie nie maja opon zimowych ani pojazdow z napedem na 4 kola i nie sa nawet w stanie wjechac pod gore. Masakra. Boje sie pomyslec co by bylo gdyby snieg padal przez tydzien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Poludniowcy naprawde nie sa przygotowani na snieg.

Ja mis=eszkam na NW jest to samo, nie licze East Oregon, tam jest preria i zupelnie inny klimat. Snieg jest raz na trzy lata ale wielu kierowcow w listopadzie zaklada opony z kolcami i halasuja nimi do konca marca bo wtedy jest obowiazek zalozyc normalne opony. Nawet Ci z kolcami nie potrafia jezdzic po sliskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Roelka v.2 said:

Poludniowcy naprawde nie sa przygotowani na snieg. Od rana do teraz (3pm) mamy juz tylko w moim county okolo 180 wypadkow. Ludzie nie maja opon zimowych ani pojazdow z napedem na 4 kola i nie sa nawet w stanie wjechac pod gore. Masakra. Boje sie pomyslec co by bylo gdyby snieg padal przez tydzien. 

Nie tylko poludniowcy, gdy mieszkałam w Delaware to nawet 1 inch paraliżował miasteczko... 

Teraz wyobraźcie sobie co sie dzialo podczas poniedziałkowego sztormu gdy nocy napadało 12-14 inchy. Do wczoraj szkoły miały "snow day" :blink:  

Co do zimówek, w niedziele Jan 2 bylo 16C na plusie, we wtorek spadlo do -10, w weekend znowu zapowiadają powyżej 10. Także jak co roku  śnieg leży dosłownie 2-4 dni, więc nikt o zmianie opon nawet nie myśli. 

Sama zawsze jeździłem na "all-season" i nawet mi do glowy nie przyszlo zeby kupowac drugi zestaw, mimo ze w PL przestrzegałem tego co roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w ogole nie na sniegu. Od kiedy tu mieszkam (5lat) raz spadl i polezal 2h ;) nie zdazylam nawet zdjecia zrobic bo jak tylko wyszlo slonce juz bylo po sniegu.

A tak w ogole przyszlam sie pochwalic :D
Po dlugich 7mcach poszukiwan znalazlam w koncu prace! Bede pracowac w “government”, dokladnie to dla stanu. Zaczynam 1 lutego, czekam jeszcze na ostatnie background check. Ciesze sie jak dziecko bo po ponad 1,5roku w domu, mimo ze naprawde doceniam ze moglam tak dlugo zostac na “macierzynskim” mam juz dosc i nie moge sie doczekac az zaczne cos robic innego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Sebol83 said:

Czy praca dla goverment , poza background check, ma jakies dodatkowe benefity? Cos jak w Polsce, jak sie pracuje w urzedzie, to wiecie, platne zawsze do 5tego, pewna praca - prawie nie wyrzucalna... itd.

Ogolnie to zalezy co to za agencja ale generalnie sa benefity i to dobre. Przede wszystkim duzo wolnego, przynajmniej w moim przypadku 12 paid holidays, 10h/mies wakacji plus 10h/mies sick leave plus jeszcze do tego jakies dodatkowe urlopy. Jeszcze nie wiem dokladnie jak z ubezpieczeniami to wyglada bo nie dostalam broszur ale kazdy komu wspominam o tym ze taka prace dostalam mowia ze wlasnie benefity spoko, wyplata 2x w mies na czas, zero nadgodzin, mozliwosc pracy z domu, ogolnie wlasnie taka bezpieczna posada. Nie wiem jak dlugo tu zabawie, bo chcialabym sie rozwijac ale daje sobie rok zeby postanowic czy zostaje czy zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...