Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, andyopole said:

 3 i 4 marca będzie w Portland OR dyżur konsularny. Beda załatwiane wyłącznie sprawy paszportowe. Akurat pięknie się złożyło ponieważ dziesięć lat temu był poprzedni dyżur i wtedy wyrobiłem sobie nowy paszport, któremu właśnie kończy ważność. 

 

Podobno są jeszcze wolne miejsca więc jeśli komuś pilno to można skorzystać. Jeśli ktoś z daleka to kawałek podłogi u mnie się znajdzie. 

Ha a moj na mnie czeka w Polsce na odbiór! Jeszcze sobie poleży. 

A tak przy okazji jesli juz mowa o podróżach, czy ktos lecial z dzieckiem bez drugiego rodzica do PL? Ja planuję latem ale mąż nie jest w stanie z nami poleciec, wiec bede tylko ja z dzieckiem. Jakies listy na pozwolenie wyjazdu przez nieobecnego rodzica trzeba miec, czy w Europie nikt nie pyta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pelasia napisał:

Ha a moj na mnie czeka w Polsce na odbiór! Jeszcze sobie poleży. 

A tak przy okazji jesli juz mowa o podróżach, czy ktos lecial z dzieckiem bez drugiego rodzica do PL? Ja planuję latem ale mąż nie jest w stanie z nami poleciec, wiec bede tylko ja z dzieckiem. Jakies listy na pozwolenie wyjazdu przez nieobecnego rodzica trzeba miec, czy w Europie nikt nie pyta? 

Teoretycznie i praktycznie jest tak że zgodę na wyrobienie paszportu maloletniemu muszą wyrazić obydwoje rodzice. Wyrażając te zgodę zgadzają się tym samym na podróże zagraniczne swojego dziecka. 

Co jednak może przyjść do głowy "bardzo ważnemu urzednikowi" nie wie nikt. Moja praktyka podróżowania z dziećmi jest dosyć odległa więc nie znam obecnych realiów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, pelasia said:

No wlasnie!

Moze ktos ostatnio lecial I cos dorzuci. 

Juz chyba kilka razy tu pisalam ale jeszcze raz napisze :D Lecialam niecale 2 lata temu i chcieli papierka w Amsterdamie ale duzo osob nie mialo i tez puszczali wiec w sumie jak uwazasz :P jedna pani powiedziala ze lata z dziecmi od 15 lat i pierwszy raz jej sprawdzali. Ja mialam zgode napisana i podpisana przez meza (jakis wzor znalazlam w necie) i u notaty public podpisane i podpieczetowane.

 

A tak w ogole to wlasnie kupilam bilety do PL i lecimy lipiec/sierpien na 3 tyg :D W planach rodzinne wakajki nad polskim morzem jak za dawnych lat :D Domek juz zabukowany, bilety kupione, tylko pogoda zeby dopisala !

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam sama z córka do Amsterdamu rok temu, miałam papier podpisany przez męża ale nikt nie prosił o niego, ani w jedna ani w druga stronę.

tez lecimy do PL w wakacje w tym roku!! Zdecydowanie trzymam kciuki by pogoda dopisała :) no i oby Putin nic nie odwalil… :( 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, MeganMarkle said:

Ja leciałam sama z córka do Amsterdamu rok temu, miałam papier podpisany przez męża ale nikt nie prosił o niego, ani w jedna ani w druga stronę.

tez lecimy do PL w wakacje w tym roku!! Zdecydowanie trzymam kciuki by pogoda dopisała :) no i oby Putin nic nie odwalil… :( 

o to sie moze gdzies spotkamy na drodze do ojczyzny :D kiedy bedziecie jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...