Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co państwowe, gdziekolwiek na świecie,  jest zazwyczaj do doopy. Poczta od kilkunastu dni próbuje mi dostarczyć pismo za pookwitowaniem. Robia to w tygodniu kiedy oczywiscie pracuję. Zostawiają awizo,  którego nie mogę zrealizować bo pocztę zamykają o 5pm. Dzwoniłem żeby dostarczyli w sobotę.  No ale poczta jest dla poczty, nie dla ludzi. Kolejne dwa awiza w tygodniu. Nie pójdę, wiem co to za pismo. Nie jest mi do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, andyopole napisał:

Wszystko co państwowe, gdziekolwiek na świecie,  jest zazwyczaj do doopy. Poczta od kilkunastu dni próbuje mi dostarczyć pismo za pookwitowaniem. Robia to w tygodniu kiedy oczywiscie pracuję. Zostawiają awizo,  którego nie mogę zrealizować bo pocztę zamykają o 5pm. Dzwoniłem żeby dostarczyli w sobotę.  No ale poczta jest dla poczty, nie dla ludzi. Kolejne dwa awiza w tygodniu. Nie pójdę, wiem co to za pismo. Nie jest mi do niczego potrzebne.

Zgodziłabym sie z Tobą Andy ale jednak nie do konca, czasem sie trafi fajny urzędnik. Np moja przyjaciółka mi załatwiła w koncu dzisiaj po długich bojach w warszawskich usc umiejscowienie aktu ślubu. Co prawda załatwiła w naszej kochanej Białej Podlaskiej, ale to co Warszawiacy odrzucili i w ogole „pani wszystko nie tak” to babeczka od reki załatwiła, wydrukowala, rach ciach w 1 dzien, da sie da sie. Podobno złoto kobitka, gdyby nie ona to bym musiała jakies sto tysięcy dokumentów im dosyłać. I nie było to o dziwo po znajomosci, ot ludzka uprzejmość i empatia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2018 o 23:31, andyopole napisał:

U mnie wyglada to tak:

Gruszek nie bedzie, gdy kwitly bylo zimno i padal deszcz, pszczolki nie mialy warunkow.

Czeresni bedzie "czapka", drzewko posadzone wczesna jesienia ub roku.

Peach nie bedzie - tak samo jak grusza.

Wisni nie bedzie - jak wyzej.

Bedzie kilkanascie jablek - drzewko posadzone wczesna wiosna ubieglego roku.

Figi - dopiero puszczaja liscie - powinny byc owoce tez.

Pomidory i papryka w tym roku beda pozno, jakos sie nie moglem zabrac za flance.

Salata obrodzila, pierwsza partie skarmilem kolezankami z pracy, ja malo salatowy jestem. Dzis syn kolezanki podrzucil mi znow cala mase salaty do rozsadzenia, kolezanki z pracy beda mialy co jesc - one nie maja ogrodow.

Poza tym, czosnek sadzony jesienia, juz duzy, szczypiorek I rzodkiewka swoje juz wiecej niz od miesiaca. Truskawki "dochodza". Na dniach beda dojrzale, depend od pogody.

Zalozylem w ubiegla sobote system irygacyjny do podlewania grzadek i drzewek, inaczej wszystko padnie. Pora deszczowa juz sie dawno skonczyla, nastepny mierzalny deszcz we wrzesniu.

 a u mnie w Polsce na jednym drzewie czereśni jest multum. Obawiam się o gałęzie żeby się nie połamały. Tyle co mirabelek na niektórych oblepionych drzewach. Mam nadzieje, że bedą takiej wielkości jak w tamtym roku czyli 3/4 śliwki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, andyopole said:

Jesli masz DL nie potrzebujesz  juz State ID.

Ale w okresie paru tygodni, miedzy zdaniem prawka a otrzymaniem state ID (ktore przynajmniej w IL daja od reki) latwiej sie piwo kupuje :P

Kiedys na paszport jak kupowalem, to az kierownik sklepu musial przylezc z biura i ocenic ze moja wiza (na ktorej bukwami jest napisane DOB) sie nadaje do zakupu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...