Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, katlia napisał:

Mialam dzisiaj wbudowane spore okno do pokoju w piwnicy... Okazalo sie ze to produkcja polska: okno robione w Katowicach, a szklo wstawione w Kielcach. 

"Nasi" Cie nawiedzili. Pamietam jak kiedys gdy pracowalem w Anglii, zobaczylem palety z polskimi oknami, produkcji FAKRO. Az mnie sie japa usmiechnela.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, andyopole said:

"Nasi" Cie nawiedzili. Pamietam jak kiedys gdy pracowalem w Anglii, zobaczylem palety z polskimi oknami, produkcji FAKRO. Az mnie sie japa usmiechnela.  :D

Contractor dumnie mowil, "European windows." Ktore, IMO sa lepsze niz te amerykanskie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy szkle... Mam przyjaciółkę w PL, która z wykształcenia jest artystą od szkła (tego bardziej dekoracyjnego niż okiennego). Za każdym razem jak jej wysłam zdjęcia ze sklepów  z półką z wielkim szyldem "polskie szkło" to mówi, że polskie szkło jest cenione wszędzie, tylko nie w Polsce... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mola said:

Jak już jesteśmy przy szkle... Mam przyjaciółkę w PL, która z wykształcenia jest artystą od szkła (tego bardziej dekoracyjnego niż okiennego). Za każdym razem jak jej wysłam zdjęcia ze sklepów  z półką z wielkim szyldem "polskie szkło" to mówi, że polskie szkło jest cenione wszędzie, tylko nie w Polsce... :(

Pracuje na budowie i wszędzie teraz ściągane są okna z Polski firmy "oknoplast" albo "drutex".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mola said:

Jak już jesteśmy przy szkle... Mam przyjaciółkę w PL, która z wykształcenia jest artystą od szkła (tego bardziej dekoracyjnego niż okiennego). Za każdym razem jak jej wysłam zdjęcia ze sklepów  z półką z wielkim szyldem "polskie szkło" to mówi, że polskie szkło jest cenione wszędzie, tylko nie w Polsce... :(

A tymczasem w PL fabryki porcelany padają jedna za drugą...

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-porcelana-krzysztof-wyprzedaje-zapasy-konczy-dzialalnosc-po-,nId,6824895

https://finanse.wp.pl/upadl-ostatni-taki-zaklad-w-regionie-ruszyla-wielka-wyprzedaz-6996426735618752a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

Mialam dzisiaj wbudowane spore okno do pokoju w piwnicy... Okazalo sie ze to produkcja polska: okno robione w Katowicach, a szklo wstawione w Kielcach. 

Mój poprzedni samochód (sprzedałem go mpg nie było super i brał premium wiec trochę kosztowało) to był 2019 Buick Regal. Dla nie znających się na motoryzacji to jest Opel Insignia. Zawsze się maiłem z mojego kolegi bo on chwalil się ze ma niemiecki samochód - VW Jetta. Mówiłem ze mój "amerykański" Buick jest bardziej niemiecki bo jest aktualnie produkowany w Niemczech i wysyłany do USA niż jego niemiecka Jetta która jest produkowana w Meksyku. Ale do tego zamówiłem gumowe dynamik od dealera Buicka i ku mojemu zdziwieniu były Made in Poland lol. Jak by ktoś chciał kupić samochód który jest Made in Poland to można w USA kupić używanego Buick Cascada, czyli rebadge Opla Cascada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, andyopole said:

W moim poprzednim aucie wymienialem filtr powietrza. Pudełko było z AutoZone a na filtrze nadruk Made in Poland.

Jak juz w tym temacie, to rzut beretem mam Ikee (ktora jest praktycznie atrakcja turystyczna z braku tych bardziej sensownych - Europa - szeroki wybor zamkow i innych budynkow sprzed 600 lat, Ohio - koniecznie odwiedzcie Ikea w West Chester !) i tam to z 1/3 mebli jest w PL produkowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...