Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, pelasia napisał:

@andyopole, my pewnie za czasow prawka bezterminowego, nawet nie wiem jak wyglada wymiana na obecne, czy jest sens i czy w ogole nawet mozna. 

Jest obowiązek wymiany prawka "bezterminowego" bodajże do 2027 roku. Nie znam szczegółów ale dokładny rok wymiany zależy od daty nabycia uprawnień. Jakoś tak.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pelasia napisał:

Kurde do 2027? To trzeba sie jakos wziąć. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to biegam po jakis urzędach. Juz myslalam, ze odpocznę, a tu zonk! :mellow:

Nie jest tak źle! Poczytaj tu: https://www.money.pl/gospodarka/bezterminowe-prawa-jazdy-straca-waznosc-o-tych-datach-nalezy-pamietac-6914850890381984a.html#:~:text=Co jest potrzebne do wymiany,drogą internetową przez portal ePUAP.

 

Jeszcze trzeba popatrzeć na jakąś rządowa stronę dla pewności ale ten portal jest raczej godny zaufania. Nie mam teraz czasu. Wolna sobota - wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, pelasia said:

Kurde do 2027? To trzeba sie jakos wziąć. Za kazdym razem jak jestem w Polsce to biegam po jakis urzędach. Juz myslalam, ze odpocznę, a tu zonk! :mellow:

Slaba historia generalnie - bo polskie prawko jest niezwykle przydatne jak sie wypozycza w PL samochod - kiedys brali amerykanskie bez problemu, od kilku lat albo polskie albo te smieszne miedzynarodowe. Inaczej nie dadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelasia napisał:

@kzielu szczerze mowiac, po Polskich drogach to ja juz dawno nie jezdzilam. Zawsze ktos z rodziny samochod prowadzi i jakos potrzeby nie bylo.

@andyopole dzieki poczytam, a tak przy okazji, wygrales Poweball?  Przyznaj się :D

Skąd to podejrzenie? Żeby wygrać trzeba grać.

Ja jeżdżę po Polsce sam, zawsze ktoś mi da jakieś jeździło. Zawsze na początku auto zgaśnie ze dwa razy z powodu zapomnienia o sprzęgle a potem już idzie. Kiedyś siostra dala mi swoją Octavie, auto zgasło mi na skrzyżowaniu i nie mogłem francy odpalić, okazało się że przy uruchamianiu trzeba sprzęgło wcisnąć na maxa, do podłogi, nawet na luzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia taki ze mnie gracz jak pijaczek. Pierwszy raz poszłam kupic powerball w zeszłą środę, bardzo przemily pan wyjasnil mi jak sie gra i zapytal o szczegoly, ile gier i cos tam dodatkowo. Wydalam cale $16, a ze byl tak mily i to bylo w monopolowym to taze kupilam winko aby wesprzec jego sklep. No i musze przyznac wygralam az $4 :lol:. W sobote oczywiscie jak mi sie o powerball przypomnialo to juz bylo po tak zwanych  "ptokach". 

Ja szczescia w tej dziedzinie życia nie mam i nigdy nie mialam. Loterie, nagrody itp to nie moja dzialka ale czlowek sobie przez pare godzin pomarzyl i wydal w glowie pieniądze, ktorych nie wygral! 

Andy, ktos w Oregonie wygral, dlatego podejrzenia byly ;)

Edytowane przez pelasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pelasia napisał:

Andy, ktos w Oregonie wygral, dlatego podejrzenia byly

Domyśliłem się, zaraz sprawdzę gdzie dokładnie. 

 

edit: nikt nie podaje z jakiego powiatu szczęśliwiec znachodzi się. Najdokładniejsza informacja brzmi: someone from Oregon.

 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, andyopole said:

Skąd to podejrzenie? Żeby wygrać trzeba grać.

Ja jeżdżę po Polsce sam, zawsze ktoś mi da jakieś jeździło. Zawsze na początku auto zgaśnie ze dwa razy z powodu zapomnienia o sprzęgle a potem już idzie. Kiedyś siostra dala mi swoją Octavie, auto zgasło mi na skrzyżowaniu i nie mogłem francy odpalić, okazało się że przy uruchamianiu trzeba sprzęgło wcisnąć na maxa, do podłogi, nawet na luzie. 

A to nie jest tak ze w współczesnych samochodach trzeba wcisanc sprzęgło nawet na luzie. Ja tutaj w stanach jeszdzilem manuałami aż do 2020 roku. Ostatnie 2 samochody od tamtego czasu to automatyki bo juz odechciało mi sie machać wajcha lol. Ale widzę ze jak pojadę do Polski to będę musiał wynająć w manuału aby ten wynajem jakiś finansowy sens mial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...