Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry dobrzy ludzie. Poradźcie, gdzie najlepiej zrobić zdjęcia do polskiego paszportu? Na stronie konsulatu są wytyczne które całkowicie różnią się od tego jak wygląda zdjęcie do amerykańskiego. Dziękuję !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, katlia said:

W mojej probce statystycznej bylo inaczej. Dzieci naprawde nie lubily polskiej szkoly, chcialy grac w pilke nozna i chodzic na birthday parties jak wszyscy rowiesnicy w amerykanskiej szkole. 

Ale ja nie napisałem, że moja probka statystyczna LUBIŁA szkoły w weekend, tylko napisałem gdzie sie NAUCZYŁA polskiego :) 

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ajlo19 napisał:

Dzień dobry dobrzy ludzie. Poradźcie, gdzie najlepiej zrobić zdjęcia do polskiego paszportu? Na stronie konsulatu są wytyczne które całkowicie różnią się od tego jak wygląda zdjęcie do amerykańskiego. Dziękuję !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Idź do studia fotograficznego, pokaż wytyczne. To jest głównie kwestia odpowiedniego wykadrowania. U nas na wsi fotograf dał radę i przyciął jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, ajlo19 said:

Dzień dobry dobrzy ludzie. Poradźcie, gdzie najlepiej zrobić zdjęcia do polskiego paszportu? Na stronie konsulatu są wytyczne które całkowicie różnią się od tego jak wygląda zdjęcie do amerykańskiego. Dziękuję !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tez to przerabiałem. Idź do Staples, AAA albo innej sieci i powiedz ze potrzebujesz zdjęcia do polskiego albo europejskiego paszportu. W AAA i Staples mieli Polskę w komputerze. Jest jeszcze fotograf co robi zdjęcia zaraz obok na przeciwko konsulatu w NYC. W AAA nawet nie zmrożą oka bo to ich chleb codziennyA co jest najśmieszniejsze to jest to ze amerykanski i polski paszport maja taki sam rozmiar w aktualnym dokumencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to przerabiałem. Idź do Staples, AAA albo innej sieci i powiedz ze potrzebujesz zdjęcia do polskiego albo europejskiego paszportu. W AAA i Staples mieli Polskę w komputerze. Jest jeszcze fotograf co robi zdjęcia zaraz obok na przeciwko konsulatu w NYC. W AAA nawet nie zmrożą oka bo to ich chleb codziennyA co jest najśmieszniejsze to jest to ze amerykanski i polski paszport maja taki sam rozmiar w aktualnym dokumencie. 

Dzięki wielkie! Jedziemy do DC, nie do NY ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ajlo19 napisał:

Dzień dobry dobrzy ludzie. Poradźcie, gdzie najlepiej zrobić zdjęcia do polskiego paszportu? Na stronie konsulatu są wytyczne które całkowicie różnią się od tego jak wygląda zdjęcie do amerykańskiego. Dziękuję !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja robilem w roznych miejscach i zawsze bylo zle, pomimo solennych zapewnien ze potrafia.

Zdradze Ci tajemnice o ktorej dowiedzialem sie od dziewczyn, ktore w ubieglym roku robily mi paszport na dyzure konsularnym w Oregon.

Im zupelnie wystarcza zdjecie zrobione jak do amerykanskiego paszportu bo sa je w stanie cyfrowo "przyciac" do wymaganego w UE paszporcie rozmiaru. Dlaczego nie oglosza tego publicznie, nie rozumiem. Odpadla by masa stresu i wyrzucanych niepotrzebnie pieniedzy i straconego czasu.

 

edit: w 2013 zrobilem po wielososobowym consylium w Rite Aid i zdjecie zostalo przyjete ale bylo tak blade ze pozniej zaden amerykanski kiosk go "nie czytal" w UE bylo OK.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mcpear napisał:

Znajomi robili w CVS i im przyjeli w ambasadzie. Ja robilem sam w domu z IPhone'a i przyciąłem do żądanego rozmiaru (35mm x 45mm) wykadrowując w najprostszym programie. Też mi przyjęli.

Wystarczylo by tych konsuli (konsulow?)wyposazyc w urzadzenie do robienia zdjec tak jak maja np. DMV ii klopot z glowy, przeciez oni i tak wszystko digitalizuja a zdjecie papierowe mi odeslali wraz z nowym paszportem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mola napisał:

Nie wiem w jakim wieku masz dzieci - jeśli polski był ich pierwszym językiem - to mają szansę go w jakiejś formie przechować. Ale jeśli urodzone tutaj, to przygotuj się na walkę o polski. Będzie ciężko. 

Wiem ze nie jest lekko ale znam tutaj malzenstwa polakow z innymi nacjami i dzieci nawijaja w trzech jezykach az milo posluchac. Do wyboru: polski i angielski + hiszpanski. francuski, niemiecki. Czasem smiesznie wychodzi ch mieszanka wszystkich trzech jezykow. Wazne ze w kazdym z tych trzech daja rade sie porozumiewac. Chociaz wiadomo ze ich pierwszym zawsze bedzie angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...