Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/23/2024 at 6:10 PM, cavscout said:

Ja na niego będę głosował nie dlatego ze go osobiście Lubie, bo nie. Ale powiedzmy sobie uczciwie, od momentu jak został wybrany, media zrobiły nagonkę na niego jakby miały obsesje. Zreszta tutaj jak prezydent nie jest z partii demokratycznej to zawsze jest nagonka prasowa. Dla mnie mało ważne jest jego życie prywatne, liczy się mi jego polityka. I wole jego politykę niż Bidena. Ale każdy ma wybór. Ty nie będziesz głosował na niego, w porządku. Po prostu mamy inna opinie w tych sprawach. Co do osiągnięć, ma i ch sporo. To można znaleść na necie. Tylko co dla jednych jest osiągnięciem dla innych nie jest.

A ta jego polityka to konkretnie co ? Bo jakoś chyba trudno się dowiedzieć jaki konkretnie program ma więc jak ktoś mówi że podoba mu się jego polityka (co w 99% przypadków sprowadza się do tego że komuś się podoba "owning the libs" które nic znaczy i zwykle powoduje szkody dla wszystkich, jego elektoratu również) to nie bardzo potrafi wyjasnic co konkretnie mu się podoba.

Tylko please nie pisz że "rozwiązanie programu imigracji" bo przez poprzednie 4 lata (ani ostatnie 50) nikt niczego w tej kwestii nie rozwiązał, a COVID spowodował że "nobody wants to work" a big republican voter brains nie mogli zauważyć związku z mniejszą ilościa nielegali (z powodu covida) i braku taniej siły roboczej...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, andyopole said:

Ja tez nie doczekalem sie odpowiedzi na pytanie: co Trump zrobil dobrego dla USA?

To ze jego "nawijka" sie podoba niektorym to nic nie znaczy.

Przecież odpowiedziałem w Sobotę o 4:40pm. Podałem linka do NYT zeby nie było oskarżeń że jakieś prawicowe źródła podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, cavscout said:

Podałem linka do NYT zeby nie było oskarżeń że jakieś prawicowe źródła podaje.

Ale NYT jest prawicowy. Centrolewicowe media, jeżeliby ich na siłę szukać, to np. o dziwo Rolling Stone, i to tylko z uwagi na kilka artykułów, które ostatnio u nich widziałem i które wyłamywały się z prawicowej narracji MSM. Np. po śmierci Kissingera w tytule swojej publikacji napisali wprost "War Criminal", od czego nawet polskie media się powstrzymywały jak mogły.

Jakie niby z tych wymienionych w NYT punktów uważasz za najważniejszy?

Specjalnie uniknąłem słowa "osiągnięć", bo niektóre sa bardzo kontrowersyjne, bo np. nie wiem kto ma się cieszyć z tego że USA i EU dogadały się w jakimś zakresie w sprawie wwozu amerykańskiej nafaszerowanej antybiotykami i chemią wołowiny do Europy? A takich michałków jest tam więcej. Więc chętnie usłyszę, który z tych punktów uważasz za najbardziej wybitny, bo ja tam nie znalazłem nic co by w jakikolwiek sposób mnie do niego przekonało albo zrównoważyło wszystkie negatywne i katastrofalne konsekwencje dorwania się jego i jego kliki do władzy.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tirowiec1312 said:

Ale NYT jest prawicowy. Centrolewicowe media, jeżeliby ich na siłę szukać, to np. o dziwo Rolling Stone, i to tylko z uwagi na kilka artykułów, które ostatnio u nich widziałem i które wyłamywały się z prawicowej narracji MSM. Np. po śmierci Kissingera w tytule swojej publikacji napisali wprost "War Criminal", od czego nawet polskie media się powstrzymywały jak mogły.

Jakie niby z tych wymienionych w NYT punktów uważasz za najważniejszy?

Specjalnie uniknąłem słowa "osiągnięć", bo niektóre sa bardzo kontrowersyjne, bo np. nie wiem kto ma się cieszyć z tego że USA i EU dogadały się w jakimś zakresie w sprawie wwozu amerykańskiej nafaszerowanej antybiotykami i chemią wołowiny do Europy? A takich michałków jest tam więcej. Więc chętnie usłyszę, który z tych punktów uważasz za najbardziej wybitny, bo ja tam nie znalazłem nic co by w jakikolwiek sposób mnie do niego przekonało albo zrównoważyło wszystkie negatywne i katastrofalne konsekwencje dorwania się jego i jego kliki do władzy.

NYT jest jak najbardziej lewicowy. Pomyliły Ci się gazety. WSj jest prawicowy. No, ale punkt widzenia zależy od punktu siedziana. Jak ktoś jest naprawdę lewicowo nastawiony to taki NYT dla nie go będzie prawicowa gazeta. W tej chwili prezenterzy TYT są atakowani przez lewice za niektóre rzeczy które mówią. TYT, bastion lewicowej polityki jest oskarżany o bycie prawicowym.  A co artykułu, przeczytałem go i ogólnie można powiedzieć był Objective. Teraz wróciłem i dostępu do niego brak. Widocznie wyczerpałem limit darmowego dostępu.

 

Ale na koniec proponuje aby zakończyć te rozmowę na tematy polityczne. Szczególnie kiedy każdy swoja wyrobiona opinie i często dyskusje na forach się kończą nie przyjemnie. 

Edytowane przez cavscout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cavscout said:

NYT jest jak najbardziej lewicowy.

Mylisz pojęcia "lewicowy" i "mniej prawicowy".

Lewicowy jest np. nowojorski Indypendent, albo Hell Gate. Żadne media które atakują lewicę i publikują w imię "both-sideismu" teksty osób oskarżanych o faszyzm lub wspierających faszystowskich aktywistów nie są lewicowe, a takie rzeczy na sumieniu ma NYT. Lewicowa gazeta nie opublikowałaby na poważnie tej listy którą przytoczyłeś.

Do artykuły możesz wrócić tutaj: https://archive.ph/xGDOy

nie masz wymówki.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/23/2024 at 5:59 PM, cavscout said:

Co do wyprowadzek jak republikanie wygrają to takie gadki są przy każdym cyklu elekcyjnym i nikt nie wyjeżdża. Co do Polski to ja tam nie mieszkam to uważam ze nie mam moralnego aby głosować w polskich wyborach. Ale gadanie ze PiS i to są konserwatyści to mnie śmiech bierze. PiS i cala zgraja związana z nimi to są komunisci/socjaliści z krzyżem. To jest bardzo lewicowa partia pod względem ekonomicznym. Ale obyczajowo są po prawej stronie. Do prawdziwych konserwatystów to im daleko. Jedyny ich plus to jest to ze nie działają as tak bardzo na rzecz Reichu jak Tusk i PO. PO i PiS to ta sama moneta o dwóch obliczach. Tak samo jak rebublikanie i demokraci tutaj. 

Zaleciało Javierem Millei ;) a mnie bawi takie zrzucanie złożonych zagadnień jak polityka na jedną oś, tak jakby istniał tylko jeden wymiar w przestrzeni ideologii. Na prawdę jest ich wiele i można mieć "jedne" poglądy na aborcję, inne na karę śmierci, inne na rolę państwa i inne na prawa mniejszości. Zagadnień jest więcej i każde z nich jest spektrum. Wiadomo, że łatwiej jest sobie przypiąć jedną łatkę która pozornie niesie określone stanowisko w każdym z nich, ale czy na prawdę? Jest powód dlaczego wydaje Ci się, że PO i PiS, GOP i Demokraci to wszystko to samo - bo masz widocznie tak odstające poglądy od okna dyskursu, że nie zauważasz licznych niuansów wewnątrz tego okna. Na szczęście elity rządzące są zwykle średnio bardziej umiarkowani niż ich wyborcy. Trump tutaj IMO nie jest wyjątkiem, niestety sprawnie przesuwa okno dyskursu...
Rant over.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Przegapilem wczorajsza rocznice: 15 lat temu, 26 marca 2009 wyladowalem na PDX i tak juz zostalo.  :)

Kongratulacje :). Ja przyleciałem 08/06/1993 do EWR. Wiec w sierpniu poprzedniego roku było 30 lat. W tej chwili spędziłem prawie 2 razy więcej życia w USA niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...