Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

wez nie wspominaj.

governora penca i jego "George..." w wywiadzie ogladalam z najwiekszym na swiecie niesmakiem... gramatyczni nazisci juz wyszydzaja trzecia kategorie odpowiedzi na yes/no question --- george

straszne straszne straszne

Ciekawe jak wytlumaczy fiskalnie konserwatywnym wyborcom te furmanke pieniedzy, ktora trzeba bedzie z budzetu poslac na batalie sadowe w obronie tego durnego prawa...

czytajac te artykuly mam wrazenie, ze gdzie religia tam opresja...

To jest oczywiste, i niestety niezmienne od zarania dziejow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kiedys depresji nie bylo ;)

byla lecz kto o tym wiedzial,teraz w necie szukamy odpowiedzi i wiemy ze mozemy miec np depresje :)

w jakis tam sposob przeszkadza net jak i pomaga i zalezy jak do tego podejdziemy,co chcemy zrobic

mi sie udalo paru osobom pomoc przez neta co w realnosci bylo by trundo,jak pomoc komus zagranica bedac w Polsce ;)

a jednak net pomogl :) nie kazdemu tez udalo mi sie pomoc,jednak co wolna wola kogos to wolna wola :)

a co do religii to w jakim Panstwie,gdzie nie ma religii jest tak dobrze,jest wolnosc ;)

a zasady,prawa?a no wlasnie :)

tak religia moze byc zla jesli nie odpowiednie osoby za to sie biora,tak samo jest z wladza,kasa :) ile ludzi dostajac wladze,kase i zaczynaja sie dziac cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wytlumaczy fiskalnie konserwatywnym wyborcom te furmanke pieniedzy, ktora trzeba bedzie z budzetu poslac na batalie sadowe w obronie tego durnego prawa...

To jest oczywiste, i niestety niezmienne od zarania dziejow...

czytales, ze np. massachusetts juz wydalo dekret bojkotujacy indiane --- nie beda finansowac zadnych kontaktow z indaina, posylac swoich urzednikow na szkolenia w indianie itp. samo w sobie to prawo nie jest jakos szczegolnie szkodliwe (choc jego zasadnosc we wspolczesnym swiecie jest generalnie podwazalna), ale pod warunkiem ze idzie w parze z prawem antydyskryminacyjnym. a tu kicha w indianie.

:(

sly6, implikacje, że bez religii nie ma moralności i/lub zasad prawa, są dość nietrafione...

;) - wybaczcie, ale duck dynasty mi przyszlo do glowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze bez religii tego nie ma :) i nie bedzie

chodzi mi o to ze zamiast religii bedzie inne prawo-zasady odwolujace sie ,no wlasnie do czego?

to nie tak ze do nicosci ;)

np do czlowieczenstwa,serca itd,musi byc tez wspolny mianownik dla grupy osob :) cos co ich spala ,jak w serialu the walking dead ;)

http://www.vox.com/2014/6/22/5830288/this-map-shows-the-most-liberal-and-conservative-towns-in-your-state

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) - wybaczcie, ale duck dynasty mi przyszlo do glowy ;)

Tez o tym pomyślałam ;).

Nie mowie ze bez religii tego nie ma :) i nie bedzie

chodzi mi o to ze zamiast religii bedzie inne prawo-zasady odwolujace sie ,no wlasnie do czego?

to nie tak ze do nicosci ;)

Jest jeszcze coś takiego jak etyka. Nie koniecznie trzeba odwoływac się do religii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kiedys depresji nie bylo ;)

byla lecz kto o tym wiedzial,teraz w necie szukamy odpowiedzi i wiemy ze mozemy miec np depresje :)

Nie chodzi o to, ze kiedys nie bylo. Nie żyłam w czasach przed rewolucja industrialną (a moze zylam w jakims poprzednim zyciu, tylko juz nie pamietam ;)), wiec nie wiem jak to bylo zanim zycie ludzkie nabralo tempa. Rozne zrodla roznie podają, ale fakt jest ten sam - wskaznik zachorowan na depresje nieustannie wzrasta: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3330161/ i ma to zwiazek z postepem technologicznym. Niestety nie mamy takiej do konca... wolnej woli.

To jest oczywiste, i niestety niezmienne od zarania dziejow...

No, wspomnijmy chociazby Bloody Mary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze zamiast religii bedzie inne prawo-zasady odwolujace sie ,no wlasnie do czego?

to nie tak ze do nicosci ;)

np do czlowieczenstwa,serca itd,musi byc tez wspolny mianownik dla grupy osob :)

alez taka postawa istnieje i to nie od wczoraj

nazywa sie humanizm i stawia istote ludzka jako jednostke spoleczna na pierwszej pozycji, duzo wazniejszej niz czyjas wiara, uprzedzenia, czy potrzeby walidacji przez jakis system religijny

humanizm bazuje na glebokim przekonaniu, ze robienie czegokolwiek, co sprawia bol (nie tylko fizyczny) innej osobie jest po prostu zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jest cos takiego jak etyka

a jesli etyka to normy :)

i teraz ktos mowi ze nie wierzy,lecz robi etycznie to nie w tym nic dziwnego

ile to osob nie wierzacych ,postepuje etycznie i przewyzsza osoby wierzace :)


o tak humanizm nie nalezy robic komus zle,sprawiac aby ktos sie czul zle

to sa mile slowa,zdania i podzielam je

lecz jak kto sie ma do zycia Naszego?a no wlasnie :)

mamy wiele przykadlow ze humanizm,etyka,wiara-religia a ludzie i tak robia swoje :)


a co do tej depresji,jest wiele czynnikow ktore moga to aktywowac i wywolac

jesli ktos uwaza ze komputer,fora ,rozmowy pomoga mu to moze sie pomylic a jesli tak to moze sie zaczac depresja

dlatego tez uwzgledniono komputer,siec jako czynnik ktory moze to powodowac

kiedys w latach 70-80 byly inne czynniki :)

mogles sie urodzic z pewnymi wadami,pozniej w czasie zycia rodzinnego a raczej braku-matka np znecala sie nad Toba psychicznie i fizycznie i pozniej male epizody w zyciu i masz sprawy z depresja,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...