Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ilon napisał:

Dobrze ze ja pietruszki nie lubie, nieraz pamietam wrzucalam do rosolu, ale to chyba wlasnie parsnipa bo normalnie w sklepie kupowalam i myslalam ze pietruszka :D

Nie przejmuj sie. Znam tutejszych Polakow mieszkajacych tu od dziesiecioleci, ktory ode mnie dowiadywali sie co to jest parsnip i czym sie rozni od pietruszki. I to nie tacy "od azbestu" ale wyksztalceni ludzie.

A ja dlatego sie na tym znam ze gdy mieszkalem w Anglii to pracowalem miedzy innymi dla branzy przetworstwa rolnego.  :)

W Polsce chyba nawet nie ma pasternaku w sprzedazy ani w uprawie. No, moze teraz jest, za moich lat nie bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zuza007 napisał:

Spróbuj w dużej skrzynce z ziemią ze sklepu ogrodniczego- gdybyś była bardzo zdesperowana ;)

Probowalem kiedys w skrzynce gdy mieszkalem w condo i teraz gdy mam ogrodek rowniez w gruncie. Nawet z Polski nasionka przywiozlem. Ni hu hu. ...   :(  Nawet nie powschodzila szelma. Luft jej nie odpowiada czy cus? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, andyopole said:

Probowalem kiedys w skrzynce gdy mieszkalem w condo i teraz gdy mam ogrodek rowniez w gruncie. Nawet z Polski nasionka przywiozlem. Ni hu hu. ...   :(  Nawet nie powschodzila szelma. Luft jej nie odpowiada czy cus? ;)

Ja wysialam w domu w doniczce jak jeszcze zimno bylo zeby potem do ziemi przeniesc jak wzejdzie ale nie wzeszla… 

a pasternak u moich rodzicow na dziko sie sam wysial wiec znam dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patipitts napisał:

Ja wysialam w domu w doniczce jak jeszcze zimno bylo zeby potem do ziemi przeniesc jak wzejdzie ale nie wzeszla… 

a pasternak u moich rodzicow na dziko sie sam wysial wiec znam dobrze ;)

Na wiosne dam pietruszce ostatnia szanse. Jak nie urosnie to kij jej w oko. Nasiona jeszcze chyba mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Xarthisius, nie będę Wam robił kłopotu ale zapamiętam. Może kiedyś gdy uprawa na wiosnę mi się nie powiedzie. 

 

A przy okazji pochwalę swoją sąsiadkę. Wróciłem z pracy, zdążyłem umyć rece i się przebrać a tu, puk puk.

Trzy z kapustą trzy z jabłkami, gorące, gotowy obiad. Jak tu nie szanować takiej kobiety?  :)

 

 

20211216_170859.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...