Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, andyopole said:

Wczoraj dowiedziałem się że mojej kolezanki, która wybierała sie do USA nie wpuscili do samolotu w WAWie. Powod: brak szczepienia na Covid. Ona, osoba wyksztalcona, światła, nowoczesna uznala ze jako ozdrowieniec (chorowala w listopadzie) uznala ze nie musi miec szczepienia. Gdy ja zapytalem dlaczego sie nie szczepi odparla ze "nie jest przekonana". 

Noż urwał nać! Nie skopiuję naszej rozmowy na Msg bo dzieci też forum czytają. Nie zapytała choćby mnie przed podróżą tylko dowiadywała w polskim MSZ o podróż do USA i wymagania z tym zwiazana. Jakby nie wiedziala ze PiS wywalil wszystkich fachowcow a wsadzil szwagrow i kuzynów gdzie tylko sie dalo a ci jeszcze nic dobrego nie zrobili choćby rozpowszechniajac błędne informacje. 

Wydaje mi się że chociaż trochę ją namówiłem na szczepienie ale uparta koza orzeka że jeśli weźmie, to tylko jakiś Novavax. Gdzieś mi się obiło o uszy że Amerykanie wymagaja jednej z trzech swoich szczepionek czyli Pfizer, Moderna i J&J. Ale też słyszałem że musi to być szczepionka dopuszczona przez WHO.

Idę poszukać jakieś info. Może ktoś ma na podorędziu coś na ten temat?

Wg mnie Novavax tez może być. Moi rodzice i cała rodzina brata zaczepiona AstraZeneca i nie mieli żadnego problemu przy odprawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcpear napisał:

Dzieki, juz jej wyslalem link. A sam, zamiast szukac, musialem kota podrapac za uszkiem bo zawsze wpada na dobranocne pieszczoty a potem idzie w swoje atlasy. Natomiast ja po krotkiej probie klikania przyjalem opad tableta na twarzoczaszke i tyle bylo z poszukiwan. Po 21 kontakt ze mna jest utrudniony a po 22 wrecz niemozliwy.  :)

A z tymi antyszczepionkowcami czy tez "niemajacymi przekonania" tak juz jest. Wynajduja kazdy argument "przeciw" zeby sie potem na lotnisku srogo rozczarowac. Byla na tyle przewidujaca ze kupila bilet z mozliwoscia przebukowania ze strata 10%, wiec nie jest "pantofelkiem".  Na dodatek,  po angielsku lepiej mowi niz ja wiec wyszukac wlasciwe informacje to zaden probem. Sek w tym ze szukala takich informacji. ktore jej pasowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez nic nie now andy… w mojej rodzinie w Polsce zaszczepil sie tylko Tato, ktorego tak szczerze na koncu bym podejrzewala o jakas krzte rozumu. Ale to pewnie dlatego ze covid przeszedl najgorzej. Wszyscy pozostali, wlacznie z przewlekle chora 85 letnia babcia ktora mieszka z moimi rodzicami i najmlodszym bratem nie zaszczepieni, BA- sami sie okreslaja anty vax a ja juz nie chce ich nawet namawiac bo nie na sensu, tylko sie klocimy. Co najciekawsze aktualnie cala rodzina ma kwarantanne bo obecnie choruje najmlodszy brat. Wszyscy pozostali juz przechorowali… poza babcia… Ja naprawde tego nie rozumiem jak mozna tak narazac zdrowie i zycie, przeciez to jest rosyjska ruletka, kwestia czasu a babcie na 90% zmiecie jesli tylko zlapie przy takiej ilosci chorob wspolistniejacych.
 

 Z pozostalych newsow- dzis moj mlody zaczal daycare, bylam taka zestresowana ze spac nie moglam. Jednak zaskoczyl mnie i sam pobiegl do dzieci, zaplakal tylko raz, odebralam go po 3h, jak na 1 raz wystarczy ale jestem z niego taka dumna, nie sadzilam ze pojdzie tak gladko. Mowi ze jutro tez sie wybiera :D a ja jutro mam pierwszy dzien w nowej pracy, nie dociera do mnie jeszcze ze to juz :D Maz za to za tydzien wylatuje do CO na 2 mce na kontrakt, bedzie sobie w gorach skubaniutki siedzial i widoki podziwial w jakims resorcie narciarskim. Mam tylko nadzieje ze pogoda w miare sie uspokoi i samolot mu doleci :D

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przygotowania do śnieżnego Armagedonu. W ciągu dwóch dni ma spaść od 8 do 18 cali śniegu, wszystko poprzedzone marznącym deszczem i w towarzystwie silnego wiatru. Całe miasto postawione na nogi, szkoły zamknięte, niektóre firmy zamknięte. Ciekawe ile śniegu faktycznie spadnie, ale jak już się przewali najgorsze to ile by go nie było zabieram dzieci na sanki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, mola said:

U nas przygotowania do śnieżnego Armagedonu. W ciągu dwóch dni ma spaść od 8 do 18 cali śniegu, wszystko poprzedzone marznącym deszczem i w towarzystwie silnego wiatru. Całe miasto postawione na nogi, szkoły zamknięte, niektóre firmy zamknięte. Ciekawe ile śniegu faktycznie spadnie, ale jak już się przewali najgorsze to ile by go nie było zabieram dzieci na sanki :) 

U nas tez koniec swiata. Polki w sklepach puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jakie wiadomości lokalne mają używanie! Jak normalnie niespecjalnie się u nas cokolwiek dzieje, tak teraz jeden raport pogodowy za drugim, w międzyczasie raporty na żywo ze sklepów co gdzie jeszcze jest oraz porady która łopata do odśnieżania jest najlepsza. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mola napisał:

U nas przygotowania do śnieżnego Armagedonu

Ha ha ha, mi wystarcza widok zasniezonego Mount Hood.

W tym tygodniu pocieplalo więc  w firmie zabieramy się za porządne zagospodarowanie kawalka ziemi, ktora do tej pory lezala odlogiem. W czwartek rentujemy traktor i narzedzia do niego. Na dwa dni zamieniam sie w traktorzystę. Potem będzie tam m.in. greenhouse, ogród zwykły i grzybek z laweczkami, fireplacem i daszkiem, gdzie zbliżająca się do emerytury część zalogi bedzie spędzać większość czasu pracy, wspominajac dawne przewagi.

Te wszystkie moje coworkery to takie mądre ale żeby coś któryś potrafił. ...  Zawsze mają jedną odpowiedz: "mnie tego nie uczyli". Mnie też nikt nie uczył, sam się naumiałem. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...