Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Xarthisius napisał:

U nas fajerwerki są nielegalne (trzeba mieć licencje). Dlatego wszystkie rednecki stawiają sobie za punkt honoru kupno jak największej ilości materiałów wybuchowych w pobliskiej Indianie i puszczaniu wszystkiego z dymem po pijaku. Nie widziałem, żeby policja ich ścigała.

Martwe prawo. :D

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Na strzelanie.

Ciekawe prawo macie w powiecie. A czy żony można u was bić po 4pm? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Synem z parady, siadłem do komputera, żeby przeczytać wiadomości i to był błąd. Aż mi się niedobrze zrobiło:

https://www.nbcchicago.com/news/local/police-respond-to-incident-in-downtown-highland-park-urge-public-to-avoid-area/2872781/

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Xarthisius napisał:

Wróciłem z Synem z parady, siadłem do komputera, żeby przeczytać wiadomości i to był błąd. Aż mi się niedobrze zrobiło:

https://www.nbcchicago.com/news/local/police-respond-to-incident-in-downtown-highland-park-urge-public-to-avoid-area/2872781/

Brak słów.  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropne. Dzien sie jeszcze nie skonczyl, podejrzewam ze to nie jedyna strzelanina przy okazji 4tego Lipca. Nie wyobrazam sobie... idziesz na parade czy festyn, slyszysz jakies halasy - moze to sztuczne ognie... Mnie juz nikt nie przekona na pojscie na jakies publiczne parady/koncerty/etc. Za duze ryzyko, za duzo group mentality... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Okropne. Dzien sie jeszcze nie skonczyl, podejrzewam ze to nie jedyna strzelanina przy okazji 4tego Lipca. Nie wyobrazam sobie... idziesz na parade czy festyn, slyszysz jakies halasy - moze to sztuczne ognie... Mnie juz nikt nie przekona na pojscie na jakies publiczne parady/koncerty/etc. Za duze ryzyko, za duzo group mentality... 

Mnie tak samo. W zeszłym roku poszłam ze znajomymi do baru późnym wieczorem, nagle ktoś zaczął strzelac przed barem... Drzwi od razu zamknięto, zaciągnięto zasłony, kazano nam usiąść na podłodze i być cicho... Nawet żadnego wyjścia ewakuacyjnego nie było z tyłu, normalnie pułapka jakby to ktoś w środku zaczął strzelać. Dawno się tak nie bałam, jak wtedy. Skończyły się moje nocne wypady do downtown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, margherita_s said:

Mnie tak samo. W zeszłym roku poszłam ze znajomymi do baru późnym wieczorem, nagle ktoś zaczął strzelac przed barem... Drzwi od razu zamknięto, zaciągnięto zasłony, kazano nam usiąść na podłodze i być cicho... Nawet żadnego wyjścia ewakuacyjnego nie było z tyłu, normalnie pułapka jakby to ktoś w środku zaczął strzelać. Dawno się tak nie bałam, jak wtedy. Skończyły się moje nocne wypady do downtown.

Straszne. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/1/2022 at 6:24 PM, Xarthisius said:

Tak z innej beczki, właśnie nabyłem na drodze kupna obligacje tego pięknego kraju (series I bonds). Trochę przedwcześnie, bo w końcu dalej jestem tylko brudnym imigrantem i zawsze mogą jeszcze wykopać na zbity pysk, no ale zaryzykowałem... To co mnie trochę przeraziło to to, że na stronie rządowej podałem tylko numer konta i trochę danych osobowych. Nic więcej. Żadnego przelewu, autoryzacji w banku przez OAuth, nic. Pieniędze mają "zniknąć" after 1 business day, czyli we wtorek. Trochę włos się jeży, że Treasury ot tak sobie może ściągnać $$$ bezpośrednio z konta wiedząc tylko jak się nazywam... System bankowy w tym kraju ma w sobie coś z magii i nigdy nie przestaje mnie zadziwiać.

Tez zakupiliśmy i miałam podobne odczucia co do tego ściągania kasy z konta… no ale to już tak debilnie ta bankowość w USA działa. Masakra. Jednak ciężko się było nie skusić na te obligacje bo dobry deal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MeganMarkle said:

A my dziś rano z rodzina pojechaliśmy na lokalna paradę… a teraz myśle ze strach już gdziekolwiek wyjść w tym kraju :((

aczkolwiek w Europie tez podobnie:

https://amp.cnn.com/cnn/2022/07/03/europe/copenhagen-mall-shooting-intl/index.html

Jak dla mnie nie ma w ogole porownania. W USA mass shootings sa praktycznie co tydzien. Gdzies czytalam ze w Danii to pierwszy taki incident od 7 lat... 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...