Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

50 minutes ago, micham said:

Kupował ktoś może nowe auto na kredyt w tym roku? Jakie oferowali wam APR? I jak to wyglądało przed pandemią czy sytuacja realnie wyglądała ,że kredyty były sporo tańsze? Bo wiadomo stopy poszły do góry ale nie zawsze oznacza to ,że wszystkie kredyty są droższe

APR zalezy od dlugosci kredytu wiec zalezy na ile miesiecy - troszeczke sie sytuacja poprawila ale minimalnie. Mozna znalezc 0/36 (GMC zdaje sie ma)

Ja wlasnie sie rozgladam na kolejnym F-150 - w 2017 kupilem dla zony na 0%/72, OTD $52k przy MSRP $62k.

W tej chwili Ford ma 2.9%/60 i praktycznie nie chce zejsc z MSRP (albo o 1-2k w najlepszym wypadku ale wtedy marudza ze musi byc z dealer financing ktory zwykle jest ~5-6%).

Jezeli producent nie oferuje niskiego APR jako incentive, to w tej chwili realistyczny APR na 60mo to okolo 5-6% - to wszystko przy zalozeniu credit score powyzej 750 oczywiscie. Ponizej (albo w ogole subprime) to calkowita wolna amerykanka jest.

Problem jest z  dostepnoscia nowych samochodow (troche lepiej niz pare miesiecy temu ale niewiele, japonscy producenci z jakiegos powodu wygladaja najgorzej), wciskaniem mandatory accessories albo dodawaniem mark-upu do ceny. Wiec APR to tylko czesc rownania - i o ile dla mnie jest istotny to trzeba zwrocic uwage na reszte zeby sie nie okazalo ze APR niski ale calkowity koszt jest wyzszy niz z wyzszym oprocentowaniem po dealer do ceny dodal paint & interior protection i aftermarket warranty za $10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepeaz napisał:

Na japonskie auta jest waiting list. Na  toyote  wplacilem deposit i czekalem ponad 3 miesiace. Zadnych negocjacji ceny, bierzesz, albo inny klient czeka w kolejce. APR niewiem bo zostawilem stary i doplacilem cash

Moja ex czekala na Corolle Cross 6 tygodni. Kolor white pearl albo wypad, wezmie kto inny.

A odsetki dla kogos bez historii kredytowej to po uwazaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Nam sie udalo wyjechac od razu samochodem z salonu... tylko dlatego ze wzielismu basic version :p Poprzednie auto skasowane i nie moglismy czekac tylko po to zeby dostac auto w innym kolorze czy z ogrzewanymi siedzeniami... auto dziala tak samo bez cudaczenia. :p 

Bo mieszkasz w cieplym stanie. Ja tam lubie jak mi na starosc grzeje po pleckach. A najlepszy bajer jaki mam a dotychczas jeszcze nigdy nie mialem to ogrzewana kierownica. Nie wyobrazam sobie jak ja do tej pory moglem zyc bez tego. :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Nam sie udalo wyjechac od razu samochodem z salonu... tylko dlatego ze wzielismu basic version :p Poprzednie auto skasowane i nie moglismy czekac tylko po to zeby dostac auto w innym kolorze czy z ogrzewanymi siedzeniami... auto dziala tak samo bez cudaczenia. :p 

Bronco czy Bronco Sport ? Bo to gigantyczna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mola napisał:

Dzisiaj pogodynek z lokalnych wiadomości tv miał studio pogodowe w kombajnie koszącym kukurydzę.

Pogoda na żywo z jadącego polem kukurydzy kombajnu. Jak tu nie kochać Midwestu? :lol:

Wy tam macie takie połacie że spokojnie można zrobić tygodniową ramówkę z kombajnowej kabiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry!

chcialam się pochwalić, ze rozpoczęłam wypełnianie N400 bo już na to czas :) i mam pytanie z którym może mi pomożecie - z jakiegoś powodu nie działa mi strona na której można sprawdzić travel history :https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

wpisuje dane prawidłowo i wyskakuje record not found :-/ wiem ze wpisuje prawidłowo bo już to robiłam wiele razy wcześniej i zawsze działało. Jakieś pomysły co robię zle?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem dlatego że to jest strona dla tych, którzy wjechali na I94. Ciebie to raczej nie dotyczy. 

 

edit: juz PRAWIE "obatel"  a wciaz czuje sie turystycznie. W Cali to wlasciwie nic dziwnego. Tam czulbym sie jak na permanentnych wakacjach.  :)

Edytowane przez andyopole
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...