Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, katlia said:

A ja w koncu zachorowalam na Covida. A juz myslalam ze mnie to ominie. Na szczescie jest Paxlovid... ktory, potwierdzam, jest a Miracle Drug. W przeciagu 24 godzin zaczelam sie czuc lepiej. (A bylam chora, ze ho ho... to nie jest "katar" dla niektorych. Ja bylam tak obolala jakby przejechal po mnie czolg... ) 

Kuruj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wracaj szybko do zdrowia!

A ja się zastanawiam czy są jakies kryteria, które trzeba spełnić, żeby Paxlovid dostać? Mnie COVID dopadł jak byłam w Stanach na "gościnnych występach". Oczywiście miałam wykupione ubezpieczenie, więc poszłam do lekarza (jakiś City Med czy cos w tym stylu). Chorowałam średnio mocno- gorączka ponad 38C i upiorny ból  gardła (później doszedł kaszel). U lekarza zmierzono mi temperaturę, ciśnienie i pobrano wymaz (bardzo miły pan pielęgniarz). Z wynikiem wrócił do mnie lekarz. Powiedział, że jestem pozytywna i wręczył mi karteczkę z wytycznymi co do samoizolacji i to wszystko. Ani nie osuchał, ani nie zajrzał do gardła - nic. Nie przepisał mi żadnych leków - dopiero na moją prośbę coś mocniejszego na ból gardła. O Paxlovidzie nawet mowy nie było! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Zuza007 said:

A ja się zastanawiam czy są jakies kryteria, które trzeba spełnić, żeby Paxlovid dostać? 

To chyba jest zwiazane z wiekiem, albo wiekszym ryzykiem na pewne powazne choroby. W gabinecie mojego lekarza powiedzieli ze jezeli masz powyzej 50 lat, to automatycznie oferuja. (Jeden plus starzenia sie, lol.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega tez dostal jakis cudowny lek (nie wiem jaki, on jest akurat znow "wyjechany") po zazyciu ktorego po dwoch dniach mial negatywny test. Polecial na wesele chrzesniaczki. Po powrocie znow mial pozytywny test i tym razem covid niezle go "przeczolgal". Ponad tydzien trwalo zanim sie wygrzebal. Cztery razy szczepiony. Potem sie okazalo ze 80% weselnikow zapadlo na covid bo to sledzie bialostockie A tam wyszczepialnosc chyba na poziomie 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

To chyba jest zwiazane z wiekiem, albo wiekszym ryzykiem na pewne powazne choroby. W gabinecie mojego lekarza powiedzieli ze jezeli masz powyzej 50 lat, to automatycznie oferuja. (Jeden plus starzenia sie, lol.) 

He, he, ja tez po 50 - widocznie w „nieswoich” nie inwestują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do tych co sa bardziej niz ja digital:

jetem w trakcie zmiany operatora komorki. co zrobic teraz zeby przy wlaczaniu telefonu nie pokazywaly mi sie "witacze" z logo Verizon?

Z tego co slyszalem oni tez blokuja jakies funkcje dla innych operatorow.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy jak sprzedają "promocyjne" telefony to wgrywają często w nie swoją własną wersję zmodyfikowanego firmware. On odpowiada za takie logo na dzień dobry + inne obostrzenia. To zapewne jest jakiś android - bo w Apple chyba tego zrobić nie można.

W Polsce takie rzeczy usuwali ci sami magicy, którzy usuwali legalnie, półlegalnie lub całkiem nielegalnie simlocki w wielu punktach usługowych (często w galeriach handlowych). W USA nie widziałem takich usług niedaleko mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, andyopole said:

Tak, to "jakis android", S20. A u operatora? I tak tam musze pojsc zeby scancellowac service. Akurat ich salon mam pod reka.

Operator ci chyba tylko ewentualnie może simlocka zdjąć (o ile masz go) - oni się w wymianę firmware nie bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...