Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W moim hrabstwie właśnie ogłosili najwyższy, bo trzeci, Snow/Ice Emergency Level. 

Moje auto stoi na zewnątrz zasypane śniegiem, bateria pewnie już dawno padła przy temperaturze -20 C, mąż jako essential employee jest w pracy do 2:30 w nocy - trzymajcie kciuki, żeby w tym wszystkim mi się poród nagle nie zaczął (mam termin na za tydzień) lol

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, margherita_s said:

W moim hrabstwie właśnie ogłosili najwyższy, bo trzeci, Snow/Ice Emergency Level. 

Moje auto stoi na zewnątrz zasypane śniegiem, bateria pewnie już dawno padła przy temperaturze -20 C, mąż jako essential employee jest w pracy do 2:30 w nocy - trzymajcie kciuki, żeby w tym wszystkim mi się poród nagle nie zaczął (mam termin na za tydzień) lol

To samo tutaj (level 3) - Port Clinton, OH - rzut beretem od tego 50-samochodowego pile upu na Turnpike o którym bębnią media z braku czegoś lepszego.

Akumulator powinien być ok - tak przy okazji polecam wszystkim zaopatrzyć się w jump starter (Noco GB40 na Amazonie - albo coś podobnego) - nie dość że nie potrzeba drugiego samochodu i kabli to znacznie bezpieczniejszy i nikt nie musi kombinowac co z czym połączyć (ma zabezpieczenie przed reversed polarity więc każdy da radę, nawet nie jak nie czai elektryki czy samochodów)

NOCO Boost Plus GB40 1000 Amp 12-Volt UltraSafe Lithium Jump Starter Box, Car Battery Booster Pack, Portable Power Bank Charger, and Jumper Cables for up to 6-Liter Gasoline and 3-Liter Diesel Engines https://a.co/d/4cmzPWV

Dodatkowo działa jako battery pack albo latarka.

Edytowane przez kzielu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

To samo tutaj (level 3) - Port Clinton, OH - rzut beretem od tego 50-samochodowego pile upu na Turnpike o którym bębnią media z braku czegoś lepszego.

Akumulator powinien być ok - tak przy okazji polecam wszystkim zaopatrzyć się w jump starter (Noco GB40 na Amazonie - albo coś podobnego) - nie dość że nie potrzeba drugiego samochodu i kabli to znacznie bezpieczniejszy i nikt nie musi kombinowac co z czym połączyć (ma zabezpieczenie przed reversed polarity więc każdy da radę, nawet nie jak nie czai elektryki czy samochodów)

NOCO Boost Plus GB40 1000 Amp 12-Volt UltraSafe Lithium Jump Starter Box, Car Battery Booster Pack, Portable Power Bank Charger, and Jumper Cables for up to 6-Liter Gasoline and 3-Liter Diesel Engines https://a.co/d/4cmzPWV

Dodatkowo działa jako battery pack albo latarka.

Mieszkałam w Sandusky przez 2 lata, to rzut beretem od Port Clinton (Twoi teściowie tam mieszkają, dobrze pamiętam?), tam chyba ogłaszają Level 3 przynajmniej raz na sezon, bo tak wieje od jeziora. 

Mam jump starter gdzieś w garażu, ale mam nadzieję że nie będzie potrzebny dziw w nocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach!! Wszystkim forumowiczom życzę dużo pomyślności w Nowym Roku! U mnie mąż się w święta rozchorował na COVID wiec całe wolne z pracy się marnuje na chorobę… Pogada upalna wręcz u nas, aż dziwnie patrzeć w TV na ten zaśnieżony east coast ;) za dwa 2 tygodnie mam biometrics na obywatela wiec coraz bliżej do paszportu usa ☺️. I coraz bardziej się boje zaostrzenia wojny w Europie bo Putin się ewidentnie do czegoś szykuje :( 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

się w święta rozchorował na COVID wiec całe wolne z pracy się marnuje

To paskudztwo wciąż wyłazi, to tu, to tam.

U mnie wprawdzie nie California ale w tej (10.45am) chwili już jest 12°C z tendencją rosnącą. Lodowisko które nas nawiedziło 23 grudnia odeszło w niepamięć przed wigilijnym wieczorem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, MeganMarkle said:

I coraz bardziej się boje zaostrzenia wojny w Europie bo Putin się ewidentnie do czegoś szykuje :( 

To byl doslownie powod dla ktorego w koncu zlozylem papiery, w marcu tego roku, Juz zalatwione, bede pierwszym pokoleniem w rodzinie, ktore nie bedzie bezposrednio uwiklane w jakas wojne. A jesli bede - no to powodzenia dla reszty swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, vlade said:

To byl doslownie powod dla ktorego w koncu zlozylem papiery, w marcu tego roku, Juz zalatwione, bede pierwszym pokoleniem w rodzinie, ktore nie bedzie bezposrednio uwiklane w jakas wojne. A jesli bede - no to powodzenia dla reszty swiata.

Papiery o obywatelstwo masz na myśli? Właśnie się zastanawiałam ostatnio czy jeśli mój mąż stanie się obywatelem amerykańskim, to już nie będzie go obejmował obowiązek powrotu do PL i walki za ojczyznę pod groźbą dezercji (co jak rozumiem miałoby miejsce teraz w przypadku bezpośredniego wciągnięcia Polski w konflikt zbrojny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...