Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2022 o 11:13, MeganMarkle napisał:

I coraz bardziej się boje zaostrzenia wojny w Europie bo Putin się ewidentnie do czegoś szykuje

do czego się może szykować? Na moje oczy wojna nie rozleje się przy obecnym układzie sił na państwa NATO. Rosja jest zbyt słaba a do tego oni też nie chcą III wojny....Prędzej wystąpi konflikt za kilka lat na Pacyfiku, USA z Chinami, co zmieni układ sił w Europie (odwróci uwagę US). Ale w takiej sytuacji to już pewnie nie będzie miało znaczenia czy jest się obywatelem US czy Polski czy podwójnym bo ewentualny pobór wystąpić mógłby w obu państwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, micham said:

do czego się może szykować? Na moje oczy wojna nie rozleje się przy obecnym układzie sił na państwa NATO. Rosja jest zbyt słaba a do tego oni też nie chcą III wojny....Prędzej wystąpi konflikt za kilka lat na Pacyfiku, USA z Chinami, co zmieni układ sił w Europie (odwróci uwagę US). Ale w takiej sytuacji to już pewnie nie będzie miało znaczenia czy jest się obywatelem US czy Polski czy podwójnym bo ewentualny pobór wystąpić mógłby w obu państwach.

Wg mnie liczenie na NATO jest bardzo naiwne bo kraje w nim będące maja różne interesy i tak na prawdę każdy myśli o sobie. Przed II wojna światowa Polska tez miała gwarancje Francji i UK i co? I nic. Żaden Francuz za Polaków umierał nie będzie. A co szykuje Putin? Wg mnie co najmniej otwarcie północnego frontu z Ukraina od strony Białorusi bo gromadzi tam siły. Z jakiegoś powodu również w Moskwie organizują schrony i miejsca ewakuacji (mimo to przed potencjalnym atakiem terrorystów) a miejska policję wywozi się na szkolenia z rzucania granatów i obsługi broni ciężkiej. Może to tylko koja paranoja, ale mam wrażenie ze się powtarzają lata 30’ XX wieku. 
 

a co do wojny o Tajwan, tak jak najbardziej możliwe, ale nadal wole być w USA niż PL :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Wg mnie liczenie na NATO jest bardzo naiwne bo kraje w nim będące maja różne interesy i tak na prawdę każdy myśli o sobie

Tu się zgodzę, zwłaszcza Niemcy i Francja mają według ich uznania interes inny niż Ameryka w Europie (Widać to zwłaszcza w podejściu Niemiec do Chin, gdzie nie chcą ustawić się po właściwiej amerykańskiej stronie i staja okrakiem). Ale właściwe NATO to USA, i dopóki Ameryka w tym sojuszu pozostaje to zdanie krajów takich jak Francja czy Niemcy ma marginalne znaczenie. 
 

 

22 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Wg mnie co najmniej otwarcie północnego frontu z Ukraina od strony Białorusi bo gromadzi tam siły

Ale ten front nie zmieni w zasadzie niczego dla Polski. Za Ukrainę też nikt nie umiera ale dostarczany jest sprzęt bez, którego już dawno by przegrała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, micham said:

Ale właściwe NATO to USA, i dopóki Ameryka w tym sojuszu pozostaje to zdanie krajów takich jak Francja czy Niemcy ma marginalne znaczenie. 

A mnie wlasnie to niepokoi. Za duzo republikanow chce zmniejszyc amerykanskie zaangazowanie w NATO i w wojnie na Ukrainie. A Rosja robi swoje zeby jak najwiecej takich wlasnie znalazlo sie w Kongresie - i Bialym Domu. Udalo im sie w 2016.

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na każdym kroku powtarzają, że jak tylko będzie republikański prezydent to koniec z pomocą dla Ukrainy. Zreszta sam Biden powiedział dopiero co odwiedzającemu go Zelenskiemu (który prosił o większe zaangażowanie i pomoc) że co ma bardziej pomagać jak Europa nie chce pomoc. W dużym skrócie - Europa musi sama się zatroszczyć o swoje bezpieczeństwo a nie tylko podwijać ogon i liczyć na bogatego wujka z Ameryki. O ile zachowanie Polski chowającej sie pod spódnice USA rozumiem (niespecjalnie mamy wybór) o tyle zachowanie Niemiec czy Francji wobec Rosji jest żenujące. O UK nie wspomnę bo Ci sami sobie strzelili w stopę brexitem a teraz mają już taki burdel że ciężko na nich liczyć albo sie z nimi liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kołdrą z naczyniem jeszcze ujdzie,  ale bez smaku i węchu to już bida. 

Powrotu do zdrowia życzę jak najszybszego i żeby się już więcej wirus nie przypałętał.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Tobie i wszystkim forumowiczom  życzę!!!  :D 

Edytowane przez andyopole
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USCIS oglosil propozycje zmian w oplatach (https://public-inspection.federalregister.gov/2022-27066.pdf). Z ciekawostek:

  • N400 - $725 -> $760
  • I130 (Relative) - $535 -> $710/$820 (online/papier)
  • I129F (fiance) - $535 -> $720
  • I-765 - $410 -> $555/$650
  • I-129 (pracownicze) - $460 -> od $780 do $1385 w zaleznosci od kategorii wizy
  • I-90 (wymiana GC) - $540 -> $455/$465
  • I-485 - $1225 ($750 dla dzieci) -> $1540 (dla wszystkich)
  • I-485 z dodatkowymi I-131,I-765 - $1225 (extrasy byly za darmo) -> $2820!!!

To na razie nie jest finalna wersja, tylko propozycja otwarta na feedback. Nie wiem przez ile beda ten feedback zbierac. Potem po ogloszeniu finalnych wytycznych bedzie 60d od ogloszenia do wejscia w zycie. Wyglada na to, ze jeszcze sie zalapiemy na stare stawki z naszymi N-400.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...