Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, andyopole said:

Jaka ta Ameryka słodka, oddaje podatnikowi $1200 pod warunkiem że tenże najpierw wybuli z kieszeni $17k+. ...  :wub:

Ha! To jeszcze dodajmy, ze musisz byc odpowiednio bogaty/biedny. Bogaty, zeby bylo co obcinac, bo to niestety nie credit, nie oddaja z proznego, ale z drugiej strony odpowiednio biedny, zeby wogole jeszcze sie na ulge lapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było z moim pobytem w szpitalu pod koniec 2020 roku. Jako stary bojownik ze szpitalnymi  działami księgowości skutecznie walczyłem o obnizenie rachunkow. Gdy przyszlo do rozliczenia podatkowego okazalo sie że owszem, można odliczyć te koszty od przychodu pod warunkiem ze rachunki wyniosą ponad 7.5% dochodu. Do końca nie byłem pewien ile dokładnie zapłaciłem i gdy był już najwyższy czas zacząłem sumować te stertę rachunków. Na szczęście (sic!) okazało się że nie zbiłem za dużo i z dużym zapasem przekroczylem te 7.5%. 

Wiem jest tez podobno jakaś górna granica dochodu powyżej której nie ma już tych odliczen. 

Niestety nie ma górnej granicy faktur szpitalnych. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mola said:

Tak trochę z okazji podatków, bo potrzebujemy do rozliczenia - dzisiaj przysłali rozliczenie z przedszkola za 2022. Syn chodził pod „preschool” chodził do połowy sierpnia, córka jako infant zaczęła od początku czerwca. Trochę się nazbierało :wacko:

To i tak nie zle,  moja mala jest pięć godzin dziennie ( 9-2) :wacko:. I to absolutnie nie najlepsze ani nie najdroższe w okolicy ...  Nie wiem jak radzą sobie Ci z większą ilością dzieciaków. 

Nie wierze ze to pisze, ale ciesze sie ze moj starszy ma speech delay i przez to jest na IEP - dzieki temu ze byl pod opieka early intervention poszedł do publicznej szkoły na full time nie mając nawet 3 lat.  Także odpadły nam 3 lata płacenia za niego ( oboje sa z wrzesnia wiec ida do szkoly teoretycznie rok później)  

Dobrze że nie słuchałam wszystkich dookoła mówiących, daj spokój jeszcze ma czas ;)  

 

IMG_0651.thumb.jpg.e66cd56d630b498bcf7e6a7392c064e9.jpg
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, agatenka napisał:

To i tak nie zle,  moja mala jest pięć godzin dziennie ( 9-2) :wacko:. I to absolutnie nie najlepsze ani nie najdroższe w okolicy ...  Nie wiem jak radzą sobie Ci z większą ilością dzieciaków. 

Nie wierze ze to pisze, ale ciesze sie ze moj starszy ma speech delay i przez to jest na IEP - dzieki temu ze byl pod opieka early intervention poszedł do publicznej szkoły na full time nie mając nawet 3 lat.  Także odpadły nam 3 lata płacenia za niego ( oboje sa z wrzesnia wiec ida do szkoly teoretycznie rok później)  

Dobrze że nie słuchałam wszystkich dookoła mówiących, daj spokój jeszcze ma czas ;)  

Nasz syn też wrześniowy. Rozważaliśmy krótko opcję posłania go wcześniej, ale potem zdecydowaliśmy się na transitional kindergarten i wysłanie go do publicznej szkoły z jego właściwym rocznikiem. Córka z końca lipca, o ile coś nie wypłynie rozwojowego (na razie się nie zanosi) to nie będzie zmiłuj - idzie również ze swoim rocznikiem, czyli będziemy za przedszkole płacić rok krócej. 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, agatenka said:

Nie wierze ze to pisze, ale ciesze sie ze moj starszy ma speech delay i przez to jest na IEP - dzieki temu ze byl pod opieka early intervention poszedł do publicznej szkoły na full time nie mając nawet 3 lat.  Także odpadły nam 3 lata płacenia za niego ( oboje sa z wrzesnia wiec ida do szkoly teoretycznie rok później)  

Dobrze że nie słuchałam wszystkich dookoła mówiących, daj spokój jeszcze ma czas.

 

Super ze sie zalapalas na pomoc w publicznej szkole. Te programy moga byc naprawde bardzo dobre. Synek znajomej mial wczesna diagnoze lekkiego autyzmu; otrzymal swietna pomoc i early intrvention - dzisiaj jest na studiach. :) (A swoja droga, ja czekalam az moj wyrosnie z jego "issues" i skonczylo sie nervous breakdown kiedy mial 18 lat. Po kilku latach psychologow i najrozniejszych lekow jest OK - ale do dzisiaj mam wyrzuty sumienia ze nie walczylam o niego lepiej kiedy byl mlodszy.) Well done, you. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, andyopole said:

Wczoraj bylem na zakupach, pierwszy raz w tym roku. Czy u Was tez tak podrozaly jaja kurzece? Te same, przed swietami kosztowaly ok. $3.20 a teraz $5.98. Opakowanie 18 sztuk.

Newsy trzeba sledzic... :P Ptasia grypa szaleje w USA. Tluka cale hodowle, wyrzucaja jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xarthisius napisał:

Newsy trzeba sledzic... :P Ptasia grypa szaleje w USA. Tluka cale hodowle, wyrzucaja jajka.

Nie pytam o przyczyne bo do gazety czasem zajrze. :P

Pytam czy tez tak podrozaly. Moze bardziej, moze mniej? Zreszta nie tylko jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...