Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, kzielu said:

Zupelnie niezgodnie z polskimi zasadami BHP bo safety glasses wiec juz sie czlowiek zupelnie zamerykanizowal..... (kupiona za $250 pokrywa bagaznika zeby nie wiercic / ciac oryginalne, kolor troche sie nie zgadza ale to juz drobny szczegol).

PXL_20230330_233649829_MP.thumb.jpg.a5c789e74ac069c0ec7fdc27c1dc0960.jpg

A efekt koncowy : 

PXL_20230401_001729572.thumb.jpg.203a7696fe1e689857ce3b0dd75f19be.jpg

Tak rzadko widzi sie tutaj prawdziwe oblicza uzytkownikow forum. :)

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to takiej ladnej ksiazeczki nie dostalem.   :(

Za ukradzione pieniadze, za nie zrobione Bio mogli przyslac poczta, gady jedne.

 

Do konca mialem problem z zapamietaniem odpowiedzi na chyba cztery pytania, za nic nie moglem sobie ich wbic do lba. Na egzaminie dostalem dwa z nich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się odnowić paszporty, Mi się skończył polski, chciałam odnowić w tamte wakacje odwiedzając rodziców w Maju, ale pierwszy wolny termin był na sierpień...   Fartem trafiłam na dyżur konsularny u nas w miasteczku. Wszystko szybko i sprawnie  - w 3 tygodnie miałam paszport w ręku. 

Mojemu synowi konczyl sie amerykański i w ten sam dzień odnowiliśmy jego bo mieliśmy w planach rejs pod koniec Marca, expedited miał dojść do nas w  5-7 tygodni... dostaliśmy go wczoraj po 12!  Także jeżeli gdzieś się wybieracie w wakacje radze sprawdzić ważność bo terminy są okropnie długie.  

 

A tak przy okazji , nie chce zakladac nowego watku bo pytam z czystej ciekawości  a nie chce zasmiecac forum.   

Jeśli dorosłe dziecko zostało obywatelem, czy może sponsorować rodzica który przebywa tu nielegalnie od ponad 20 lat?  Domyslam sie ze nie jest to proste , ale czy jest w ogóle możliwe?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byl dyzur konsuarny 3 marca i paszportu nie mam do dzis. 10 lat temu dostalem przed uplywem miesiaca.

Co do legalizacji pobytu to nie jestem pewny ale "nielegalnego", ktory wciaz jest w USA chyba nie mozna sponsorowac. Taki przypadek moze sie zalegalizowac chyba tylko przez malzenstwo z obywatelem.

Kiedys bylo mozna, nawet mozna bylo brac udzial w loterii przebywajac nielegalnie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, agatenka said:

Jeśli dorosłe dziecko zostało obywatelem, czy może sponsorować rodzica który przebywa tu nielegalnie od ponad 20 lat?  Domyslam sie ze nie jest to proste , ale czy jest w ogóle możliwe? 

Generalnie tak. Ale rodzic musiałby wyjechać do Polski i odsiedzieć bana (10 lat) zanim dostałby wizę. Obecnie "hardship waiver" jest możliwy tylko w przypadku gdy sponsorującym jest małżonek albo rodzic. Dziecko sponsorujące rodziców nie może udowodnić "hardshipu" rozłąki, więc waiver nie może znieść "inadmissibility" dla rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, andyopole said:

Co do legalizacji pobytu to nie jestem pewny ale "nielegalnego", ktory wciaz jest w USA chyba nie mozna sponsorowac. Taki przypadek moze sie zalegalizowac chyba tylko przez malzenstwo z obywatelem.

Po ostatnich zmianach również małżeństwo z LPRem albo sponsorowanie dla dzieci może znieść "inadmissibility" przez odpowiedni "waiver". Czyli "hardship" rozłąki może odczuwać:
- małżonek obywatel
- małżonek LPR
- rodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...