Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

to ja powiem teraz, ze ide sie poplakac. dostalam wstepna wycene aparatu na zeby dla dziecka. 5,000. wstepnie, wiec z tendencja do zmiany. niestety raczej w gore.

kurde, nie spodziewalam sie az takiej ceny, bo jakos tragicznie pokrzywionych zebow nie ma:/

taki zimny prysznic american dream;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem teraz, ze ide sie poplakac. dostalam wstepna wycene aparatu na zeby dla dziecka. 5,000. wstepnie, wiec z tendencja do zmiany. niestety raczej w gore.

kurde, nie spodziewalam sie az takiej ceny, bo jakos tragicznie pokrzywionych zebow nie ma:/

taki zimny prysznic american dream;)

Ivan pewnie zrobi za 2000 i jeszcze olej w samochodzie wymieni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem teraz, ze ide sie poplakac. dostalam wstepna wycene aparatu na zeby dla dziecka. 5,000. wstepnie, wiec z tendencja do zmiany. niestety raczej w gore.

kurde, nie spodziewalam sie az takiej ceny, bo jakos tragicznie pokrzywionych zebow nie ma:/

taki zimny prysznic american dream;)

Polecisz do Polski, zrobisz dziecku co tam potrzeba i jeszcze na zakupy zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan pewnie zrobi za 2000 i jeszcze olej w samochodzie wymieni. ;)

daj namiar;) samochodu uzywam super-rzadko, wiec nie problem, a w motocyklu wymieniam sama, ale jakby mi zechcial gratisowo wymienic plyn hamulcowy, to kto wie, moze bym sie zastanowila;) --- loaklnie nie moge znalezc nikogo, kto zechcialby laskawie moj motorek obsluzyc, wiec jesli ten ivan gdzies blisko i na mortkach sie zna.... ;) ;) ;)

Polecisz do Polski, zrobisz dziecku co tam potrzeba i jeszcze na zakupy zostanie.

na wizyty co szesc tygodni nie dam rady latac;) urlopu zabraknie a i dzieciaka ze szkoly wyrzuca:/

swoja droga niezla amba taka kase za druty na zebach sciagac. kurde. zeby bardziej sie nie wyrazic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skończyło się na tym, że chodzę w workach i już się przyzwyczaiłem do tego, że ubrania mam luźne i nie raz o 1-2 rozmiary za duże. Moja lepsza połowa za to tego nie znosi u mnie i stara się czasami wcisnąć coś obcisłego gdzie od razu mówię, że to nie dla mnie. Szczególnie jak jeszcze dostane koszulki z za krótkimi rękawami jak dla mnie takie do połowy bicepsu są fe, wole te co zasłonią mi całe ramię i tatuaże :)

ja skorzystałam z okazji, że mojego meza nie ma przez rok i wyrzucilam albo oddałam wszystkie jego rzeczy w ktorych mi sie nie podobał :D workowate spodnie poleciały jako pierwsze :D

to ja powiem teraz, ze ide sie poplakac. dostalam wstepna wycene aparatu na zeby dla dziecka. 5,000. wstepnie, wiec z tendencja do zmiany. niestety raczej w gore.

kurde, nie spodziewalam sie az takiej ceny, bo jakos tragicznie pokrzywionych zebow nie ma:/

taki zimny prysznic american dream;)

i jak tu na studia oszczedzac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle mojego dentysty w pl (wiedza z sierpnia 2013, wiec moze juz outdated) aparat dla dziecka do 16-tego roku zycia to koszt w wysokosci 0 PLN.

obadalam sprawl we wszytskie strony, lokalni tutaj niespecjalnie chca sie podjac prowadzenia aparatow od innych ortodontow, nawet przy pelnej dokumentacji

no i w 2013 dziecie mialo o jeden zab za malo, zeby juz mu szczeke prostowac:/

damy rade, ale jest lekki szok, przyznam....

te5,000 to szacunkowa cena --- w zalozeniu, ze 18 m-cy starczy na naprostowanie zebow. kazdy kolejny miesiac z aparatem, to dodatkowe koszta.

wino otworzylam na te smutna okazje, bo i co innego zrobic????

I w USA i w Pl calosciowy koszt aparatu na zeby to duzy koszt. Te 5k to tylko same aparaty, bez wizyt?

<script type="text/javascript"></script>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem teraz, ze ide sie poplakac. dostalam wstepna wycene aparatu na zeby dla dziecka. 5,000. wstepnie, wiec z tendencja do zmiany. niestety raczej w gore.

kurde, nie spodziewalam sie az takiej ceny, bo jakos tragicznie pokrzywionych zebow nie ma:/

taki zimny prysznic american dream;)

Już kiedyś pisalem - implant tu - $4100, implant w PL 6-7kpln. Nawet z moim ubezpieczeniem implant wciąż wychodzi $2.8k więc więcej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle mojego dentysty w pl (wiedza z sierpnia 2013, wiec moze juz outdated) aparat dla dziecka do 16-tego roku zycia to koszt w wysokosci 0 PLN.

<script type="text/javascript"></script>

Ale o jakim aparacie mówisz? Aparat do 16 (choć wydaje mi sie ze do 12, ale tu sie nie upieram, bo może sie zmieniło) roku życia za 0 to jest, ale RETENCYJNY, a nie stały. W dodatku bardzo długo trzeba czekać na wizytę, czasem dziecko w czasie czekania skończy te swoje lata i kicha. Poza tym przysługuje TYLKO jeden, wiec jak dziecki zgubi, pęknie lub cokolwiek to tez juz kicha.

Koszt aparatu STAŁEGO (chodzi o te druty na zębach) w PL to koszt ok 3500 za złożenie i potem co miesięczne wizyty na zmianę gumek i ustawienie.

Koszt całego leczenia mojej córki w PL (aparat i wizyty przez nieco ponad rok) to w sumie ok 10 000 pln.

Nadal mniej niż w USA, ale biorąc pod uwagę wartość zarobków polskich i amerykańskich to stosunkowo może wyjsć na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jaki wątek ortodontyczny! W Polsce na NFZ jest tylko aparat ruchomy dla dzieci do 12. roku życia. Retencyjny to ten, który nosi się dla utrwalenia efektów leczenia ortodontycznego i on też jest na NFZ pod warunkiem, że dziecko nie skończyło 13 lat. Aparaty stałe to - jak wspomniała Dragony - duży koszt także w Polsce. Zwykle jak aparat trochę tańszy, to droższe wizyty. Wydać i tak trzeba sporo, zależy jeszcze przez jaki czas trzeba ten aparat nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...