Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

nie wiem co dalej:

Po prostu w dniu wyborów jedziesz do lokalu wyborczego który wybrałaś i oddajesz głos. Bodajże do 10 października możesz zmienić lokal wyborczy na inny, np w sytuacji gdy zechcesz odwiedzić w tym dniu Portland OR.

W tych wyborach nie ma możliwości głosowania korespondencyjnego.

 

edit: przypomnę tylko że w USA GLOSUJEMY w SOBOTĘ, 14 PAŹDZIERNIKA. 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, margherita_s said:

Ja mam 2 h. Nie rozumiem, dlaczego nie ma punktu do głosowania w Columbus? Przecież to stolica stanu. Niestety, ale 2 h nie będę jechać, żeby zagłosować.

Oni ewidentnie zlokalizowali punkty glosowania w miejscach gdzie mieszka wieksza liczba polakow - co w sumie jest zrozumiale. O ile osobiscie troche mnie irytuje ze najblizszy punkt w ktorym moge zaglosowac jest dokladnie po przekatnej stanu ode mnie (a stan jest prawie wielkosci Polski) to w sumie trudno oczekiwac zeby w kazdym miescie mozna bylo glosowac - natomiast - mimo ze to kontrowersyjny temat - mogliby wziac wzor z tak zacofanego kraju jak US i udostepnic absentee albo early voting tylko to pewnie wymagalo by zmiany ordynacji wyborczej i hgw czego jeszcze (mimo ze obecny rezim na luzie to chcial w PL przepchnac w ktoryms momencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/19/2023 at 9:43 AM, kzielu said:

Ja nawet dalej - Cleveland - 3.5h. Moglo byc gorzej bo dalej na poludnie tez nic nie ma.

A Ty nie masz blizej w nasza strone? My sie zapisalismy do Indianapolis.

Update: Az musialem google maps otworzyc. Blizej masz do lokalu w Indy niz ja!

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

po przekatnej stanu ode mnie (a stan jest prawie wielkosci Polski)

Oregon to obszarowo 2/3 Polski i tylko jeden obwod wyborczy. Niektorym bedzie blizej do Californi. Nie ma przymusu glosowania we wlasnym stanie. Mozna sie zapisac gdziekolwiek i do 10 pazdziernika jeszcze ewentualnie zmienic, tak jak @MeganMarkle ktora wybiera sie do Portland gdzie ma w pakiecie zapewniony wikt, opierunek i dowoz do lokalu wyborczego. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

(mimo ze obecny rezim na luzie to chcial w PL przepchnac w ktoryms momencie).

Chcieli ale wykonanie bylo, jak to za obecnej administracji - katastrofalne (sa sluszne podejrzenia ze zamierzone). Wysylali pakiety wyborcze tak ze mnostwo ludzi nie mialo szans odeslac ich w terminie. Pakiety moje i duzej grupy znajomych dotarly na czas wylacznie dlatego ze firma zasponsorowala wysylke "overnight" do Konsulatu w LAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

A Ty nie masz blizej w nasza strone? My sie zapisalismy do Indianapolis.

Update: Az musialem google maps otworzyc. Blizej masz do lokalu w Indy niz ja!

A faktycznie - przeoczylem ze cokolwiek jest w Indy - widzialem tylko jakas lokalizacje bllisko Chicago w Indianie. A to faktycznie poltoragodzinny rzut beretem :) Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, margherita_s napisał:

Ja mam 2 h. Nie rozumiem, dlaczego nie ma punktu do głosowania w Columbus? Przecież to stolica stanu. Niestety, ale 2 h nie będę jechać, żeby zagłosować.

Mozesz polaczyc przyjemne z pozytecznym jak @kzielu i @Xarthisius, ktorzxy juz sie umawiaja na piwko. Zamiast piwka moze byc odwiedzenie jakiejs miejscowej atrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wciągnęły mnie transmisje planespotting prowadzone na yt przez dwóch młodych gości z L.A. (kanał L.A. Flights). Od soboty z okazji zgromadzenia UN są w NYC na JFK, skąd prowadzą programy na żywo. W sobotę zaprosili do przeprowadzenia wywiadu podczas transmisji jedną z kontrolerek lotów na JFK o imieniu Joanna. Jak się okazało, Pani Joanna jest imigrantką z Polski!

Jeśli ktoś chciałby oglądnąć, to oto link do wywiadu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, andyopole said:

Mozesz polaczyc przyjemne z pozytecznym jak @kzielu i @Xarthisius, ktorzxy juz sie umawiaja na piwko. Zamiast piwka moze byc odwiedzenie jakiejs miejscowej atrakcji.

W Cleveland nie ma żadnych atrakcji... No może jest kilka, ale te już odwiedziłam. Cóż, nie zagłosuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...