Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie jako matkę, już teraz co prawda nie nastoletnich, ale kiedyś tak, dzieci najbardziej zadziwia szczery i autentyczny poklask dla dziewczyny i potępienie dla "starych", którzy "zniszczyli jej marzenia". 
Co prawda historia (przynajmniej ta, którą ja czytałam) nie jest pełna. Nic nie ma o tym czy jechała do kogoś, czy miała nocleg, czy zupełnie w ciemno. Bo jednak inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby np jechała do ojca/matki mieszkających na miejscu (gdyby rodzice byli osobno). Albo jakiejś ciotki, babki wujka itp. Ale co gdyby był to jakiś zbok poznany przez Internet? A gdyby nawet miała hotel - to w jej wieku nikt samej by jej w hotelu nie zameldował. A bez noclegu? No generalnie to mogło się bardzo źle skończyć. Jest jednak pewna (spora) różnica między odwagą a brawurą i głupotą...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kzielu napisał:

Respekt za old-school'owego Garmina.

Samochody sie kupuje i sprzedaje a nawigacja w nich dziala do doopy.

Aktualizacja kosztuje a stary dobry Garmin kosztowal stowke z hakiem i mam "live update" za free. Poza tym wieloletnie zapisy "favorites" nie zgina przy zmianie samochodu. Chociaz byc moze jest mozliwosc ich przeniesienia do nowego auta, nie interesowalem sie. 

W kazdym razie, porownujac obydwie navigacje: ta samochodowa oblicza szybciej ale co z tego jesli przy podobnych ustawieniach wcale nie pokazuje najlepszej drogi.

Garminowi jestem wierny od lat. Od czasow gdy mialem ich pierwsza nawigacje w laptopie,, bodaj w 2005 roku, antena byla podpieta do laptopa na USB rzucona na "parapet" samochodu, jeszcze nie bylo map Polski. Wtedy te samodzielne byly cholernie drogie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Samochody sie kupuje i sprzedaje a nawigacja w nich dziala do doopy.

Aktualizacja kosztuje a stary dobry Garmin kosztowal stowke z hakiem i mam "live update" za free. Poza tym wieloletnie zapisy "favorites" nie zgina przy zmianie samochodu. Chociaz byc moze jest mozliwosc ich przeniesienia do nowego auta, nie interesowalem sie. 

W kazdym razie, porownujac obydwie navigacje: ta samochodowa oblicza szybciej ale co z tego jesli przy podobnych ustawieniach wcale nie pokazuje najlepszej drogi.

Garminowi jestem wierny od lat. Od czasow gdy mialem ich pierwsza nawigacje w laptopie,, bodaj w 2005 roku, antena byla podpieta do laptopa na USB rzucona na "parapet" samochodu, jeszcze nie bylo map Polski. Wtedy te samodzielne byly cholernie drogie.

Ech, nie zebym chcial krytykowac (bo sam kiedys takich Garminow mialem chyba trzy) ale nic lepszego niz Google Maps / Waze na Android Auto / Apple Car Play to nie ma - tylko trzeba miec w miare nowy samochod ktore AA / AC posiada. Z wielu wzgledow (live traffic, natychmiastowe update'y - w Warszawie mieli aktualne zamkniecia ulic 11 listopada i policja....)

(tak swoja droga - mieszkanie w warszawskim Mariott 11 listopada to jest niezly experience - z rana bieg niepodleglosci a pozniej cale to towarzystwo od smierci wrogom ojczyzny i innych bzdur).

Garmin jezeli chodzi o nawigacje to chyba nisze jezeli chodzi o semi drivers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...