Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mola napisał:

Po ściągnięciu farby okazało się, że miejscami deski są mocno przegnite (co ciekawe, tam gdzie farba trzymała).

Farba tworzy warstwę uniemożliwiającą odparowanie wody z mokrego drewna. Do malowania jedynie "stein", po naszemu bejca. Ewentualnie oparta na olejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będziemy bejcować. Dzisiaj mężu rozmontował też poręcze i doszlifował niedoróbki. Jeszcze czyszczenie, uzupełnianie tu i ówdzie wykruszonych sęków, no i bejcowanie. Chociaż podłoga na zimę musi być gotowa.  Ale jest specjalny krąg piekieł dla ludzi którzy malują decki farbą i używają gwoźdźi zamiast wkrętów do mocowania desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedzieć, że właśnie wróciłam z urlopu wakacyjnego w Stanach i chciałam podziękować za wszystkie odpowiedzi i pomoc. Faktycznie najlepszą opcją dzwonienia do Polski (jeśli nie ma możliwości zadzwonienia przez komunikator, np. na numer stacjonarny) był Wi-Fi Calling, jak ktoś mi z tego forum bardzo dobrze poradził. Spotkałam się z tym pierwszy raz, więć gdyby ktoś pytał to jest to opcja gdzie można dzwonić z Polskiego numeru do Polski gdy jest się za granicą, ale rozmowy się odbywają jakby się było w Polsce i też opłaty są takie jak będąc fizycznie w Polsce (przynajmniej w moim przypadku). Trzeba być tylko podłączonym pod WiFi i włączyć opcję WiFi Calling w telefonie. Wtedy przy zielonej słuchawce powinien tez pojawić się znaczek WiFi. Co jeśli połączenie WiFi się zerwie? W moim przypadku zrywało całą rozmowę i nie było problemu, że się naliczą opłaty jak za połączenie w roamingu. Nie wiem czy każda sieć działa w ten sposób.

Do tego warto mieć wykupione dane pakietowe do internetu, jeśli ktoś ma możliwość, żeby korzystać z komunikatorów czy poczty. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, andyopole said:

Farba tworzy warstwę uniemożliwiającą odparowanie wody z mokrego drewna. Do malowania jedynie "stein", po naszemu bejca. Ewentualnie oparta na olejach.

Melduje, ze deck juz pociagniety proszkiem do prania (Sodium Percarbonate) oraz kwasiorem (Oxalic Acid). Tera schnie. Stejn bedzie nastepny. Troche zaluje ze kupilismy semi-transparent z barwnikiem. Poczatkowo deck wygladal strasznie i zakladalismy, ze chcemy to ukryc, ale teraz po wszystkich zabiegach ciezko poznac. Deski wygladaja jak nowe, zolciutkie, jasne. Az sie wierzyc nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...