Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, ze lepiej kablowy jesli jestes w domu i potrzebujesz duzej ilosci danych i stabilnego polaczenia przez caly czas. Nawet jesli dowolny plan mobilny ma 'unlimited' data to zawsze tam jest cos w stylu ze po przekroczeniu pewnej ilosci danych albo  wprost jest zwalniane (jak ten plan z Verizon) albo ze priorytet beda mialy dane mobilne tylko, co moze oznaczac doslownie wszystko jesli chodzi o jakosc i szybkosc polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlade napisał:

Jak przekroczysz 10GB zuzycia danych to predkosc spada do poziomu z 3G, czyli maks 1Mb/s przy dobrych wiatrach. Ale to sie tyczy hotspotu - czyli jak uzywasz telefonu do podlaczenia innych urzadzen, np jakiegos Roku czy innego ChromeCasta przy pomocy ktorego wyswielasz netflix na telewizorze.

Teraz tak dla orientacji, netflix w pelnym HD,  1080p zuzywa okolo 3GB na godzine, czyli po 3 godzinach wyczerpalas juz limit, i do konca miesiaca mozesz sobie ogladac filmy w najnizszej jakosci, pewnie gorszej niz VHS.  Ja wywalilem kablowke zupelnie, cala moja telewizja idzie przez internet i zuzywam troche ponad 1TB miesiecznie, 100 razy wiecej niz ten limit.

Właśnie sprawdziłem mój transfer za poprzedni miesiąc, prawie 45 GB. Nie zauważyłem ani zwolnienia prędkości ani pogorszenia jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ilon napisał:

https://www.xfinity.com/learn/offers

Co w takim razie z tymi ofertami? Czy 'Up to 25 Mbps' to jest wystarczajaco szybkie zeby ogladac TV przez Internet? 

25 Mbps w zupełności wystarczy. Tylko jeśli chodzi o comcast (xfinity) nie daj sobie wcisnąć żadnej telewizji, telefonu, alarmów i cokolwiek jeszcze beda chcieli dołożyć. Beda mówili ze bedzie taniej jak weźmiesz internet z czymś tam jeszcze - ale nie bedzie. Chcesz tylko internet, ze tak powiem za pełna stawkę godzinowa. Jeśli jakakolwiek promocja obejmuje coś dodatkowego to wyślij ich na drzewo. Tylko internet i nic więcej.  

I powiedz im ze kupisz sam modem, idź do bestbuy i kup cokolwiek najtańszego maja na stanie, w pare miesięcy sie zwróci w porównaniu do wynajmowania od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

Właśnie sprawdziłem mój transfer za poprzedni miesiąc, prawie 45 GB. Nie zauważyłem ani zwolnienia prędkości ani pogorszenia jakości. 

A masz taki plan jak ilon napisał? Może jesteś taki stary ze masz ciagle jakiś 'grandfathered' plan z czasów gdy nikomu sie nie śniło ze przez komórkę mozna osiągać sensowne prędkości. Albo nie egzekwują tego limitu, w każdym razie w przypadku ilona mogliby w każdej chwili zdławić transfer i czegoś takiego bym nie podpisał, szczególnie ze te plany są na rok czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlade napisał:

A masz taki plan jak ilon napisał? Może jesteś taki stary ze masz ciagle jakiś 'grandfathered' plan z czasów gdy nikomu sie nie śniło ze przez komórkę mozna osiągać sensowne prędkości. Albo nie egzekwują tego limitu, w każdym razie w przypadku ilona mogliby w każdej chwili zdławić transfer i czegoś takiego bym nie podpisał, szczególnie ze te plany są na rok czy dwa.

No, można powiedzieć że jestem veteran w Verizon. Mam tam umowę od 2009 roku. Wtedy smartfony raczkowaly, a internet online był na butelce ze smoczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vlade napisał:

25 Mbps w zupełności wystarczy. Tylko jeśli chodzi o comcast (xfinity) nie daj sobie wcisnąć żadnej telewizji, telefonu, alarmów i cokolwiek jeszcze beda chcieli dołożyć. Beda mówili ze bedzie taniej jak weźmiesz internet z czymś tam jeszcze - ale nie bedzie. Chcesz tylko internet, ze tak powiem za pełna stawkę godzinowa. Jeśli jakakolwiek promocja obejmuje coś dodatkowego to wyślij ich na drzewo. Tylko internet i nic więcej.  

I powiedz im ze kupisz sam modem, idź do bestbuy i kup cokolwiek najtańszego maja na stanie, w pare miesięcy sie zwróci w porównaniu do wynajmowania od nich.

No ja ogolnie wlasnie patrze tylko na plany internetowe, telewizja jakos srednio mnie obchodzi, telefony i inne rzeczy tez nie. Zwlaszcza ze podpisuje lease poki co na rok, wiec tez nie chce jakos za duzo zobowiazan. Poza tym jestem biedna :D 

OK, czyli modem tez kupic swoj. Dzieki za rady panowie! Jakby jeszcze wam przyszly do glowy jakies pomysly badz rady dajcie znac niezorientowanej w temacie kolezance :D 

11 godzin temu, andyopole napisał:

Właśnie sprawdziłem mój transfer za poprzedni miesiąc, prawie 45 GB. Nie zauważyłem ani zwolnienia prędkości ani pogorszenia jakości. 

Andy, jesien idzie, cale wieczory u mnie bedzie Netflix a 45 GB to ja w weekend zrobie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilon napisał:

...

Andy, jesien idzie, cale wieczory u mnie bedzie Netflix a 45 GB to ja w weekend zrobie :D 

Ja nie jestem jakiś wybitnie telewizyjny, wiadomości i sport, jeśli dobry. Wole inne, ciekawsze zajecia, tym bardziej ze na kanapie doopa rosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...