Skocz do zawartości


davidos626

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

karino, Ty chcesz i ubezpieczenie i ludzkie ceny? Get real ;)

Ja bron Boze nie chce! Ale ludzie mysla, ze w Stanach tak jak w Polsce - pracodawca placi za Ciebie ubezpieczenie (chyba to ZUS sie nazywa?) to wszystko reszta jest free. Co wiecej nawet ludzie, ktorzy tutaj sa latami, maja ubezpieczenie z pracy, wiedza, ze maja odciagane z czekow pieniadze, ale kiedy ida do lekarza, nie moga pojac dlaczego maja jeszcze jakies rachunki do pokrycia pozniej... Ostatnio tlumaczylam pewnemu panu co to znaczy, ze jesli masz do wyboru 3 rozne opcje ubezpieczenia to te 3 rozne opcje maja rozne swiadczenia, doplaty itd. A on mi mowi: no ale jak to, w Polsce to mialem ubezpieczenie i tylko sie placilo jak szedlem prywatnie do lekarza. A tutaj ide z ubezpieczenia i tez trzeba doplacic? To po co mi takie ubezpieczenie?! Ono nic nie daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona kolegi miala wlasnie mastektomie + rekonstrukcje - rachunek wyslany przez szpital do UHC wyniosl $280k.

Przy tego rzedu kosztach opieka / ubezpieczenie nigdy nie bedzie tansze a Obamacare w niczym nie pomoze jezeli okaze sie ze firmy ubezpieczeniowe wyjda na minus - po prostu podwyzsza deductible / premiums / copay.

Zreszta w weekend w USA Today byl artykul o tym jak to Obamacare'owcy atakuja oddzialy ER z najprzerozniejszymi pierdolami.

Btw - skoro na temacie opieki zdrowotnej - druga strona medalu to ta cala afera z VA Affairs i opieka dla nich. To jest dokladny niemal kopia publicznej opieki zdrowotnej z Polski - ludzie umieraja czekajac na zabiegi / operacje / whatever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, firmy ubezpieczeniowe maja limity (przez Obamacare) na podwyzki za deductible. A w 2016 limity co firmy ubezpieczeniowe moga - i nie moga - zrobic beda jeszcze ostrzejsze. Znam 5 osob ktore zmienily ubezpieczenie na Obamacare albo na plan federalny, albo na ich stanowy plan (ktory powstal jako rezultat Obamacare) Wszyscy zaoszczedzili -- i czasami setki dolarow na miesiac, na dodatek takze dostajac bardziej powszechne pokrycie (jak naprzyklad mental health care).

Jest duzo propagandy na temat Obamacare ktora, zgdzaam sie, jest daleko od idealu. Ale taka sama propaganda byla prowadzona przeciwko social security i medicare kiedys tam. Jakos ludize teraz z przyjemnoscia z tego korzystaja!

A VA Affairs to juz calkowicie cos innego. Apples and oranges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No -- wlasciwie do zluzby zdrowia wielu krajow to jest podobne. Ja uwazam, ze w ogole opieka weteranow w USA jest hanba. To jest spoleczenstwo ktore chetnie wysyla mlodych ludzi walczyc o glupstwa (lub klamstwa) a potem nie bardzo chce sie nimi zajac kiedy wracaja pokaleczeni fizycznie czy psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku załatwiania przeniesienia do oddziału firmy. Branża paliwowa stanowisko obsługa klienta. Zarobki w tym zawodzie nie są kosmiczne w Stanach, choć 3 razy większe niż w PL.

Pamietaj zeby przeniesc sobie urlop z Polski (26 dni) jesli to mozliwe, bo inaczej dostaniesz pewnie standardowe marne 10 dni urlopu na rok. Jest to czesto szok dla Europejczykow ktorzy zaczeli prace w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...