Skocz do zawartości

Aplikacja Na Obywatelstwo, Kilka Pytan Odnosnie Wniosku I Procedury


KaeR

Rekomendowane odpowiedzi

Zmusilem swoja dziewczyne do przygotowania wniosku na obywatelstwo i pojawilo sie kilka pytan odnosnie wniosku i procedury. Samego wniosku nie widzialem (dostane go jutro), wiec zadaje pytania tak jak mi przekazala. Mam nadzieje, ze kilka osob, kotre przez to przechodzily moga na nie odpowiedziec.

1. W Part 7 trzeba podac miejsca pracy i szkoly z ostatnich 5 lat. Co jesli tych szkol i prac bylo wiecej niz ilosc pol we wniosku (3)?

2. Czy zmiana nazwiska kosztuje (Part 2 pkt 4)? Czy zmiana nazwiska moze opoznic proces? (takie informacje znalazla w internecie) Chodzi o pozbycie sie kilku czlonow nazwiska.

3. Jak oplaca sie aplikacje? (Pytanie w ramach potwierdzenia bo wyczytalem, ze mozna czekiem)

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Wypisuje sie je na dodatkowej kartce ktora pozniej sie dolacza

2. Nie kosztuje, co do opoznienia to chyba tylko z takiego powodu ze Oath musi byc "judicial" a nie "administrative" a te sa rzadziej - tez chyba zalezy w ktorym local office bedzie.

3. Czekiem jak wszystkie inne, adresowanym na "Department of Homeland Security", (nie USCIS czy DHS czy cokolwiek innego), $680

Btw - wszystko jest w instrukcji do N-400, tak jak i wniosek - mozesz go sam sobie wziasc juz dzisiaj ;-) No i sie pouczyc musi np. "Who's the father of our country" i reszte ze 100 pytan, chyba ze ma to obczajone...

(swoj poslalem w czwartek wiec jestem w miare na biezaco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wypisuje sie je na dodatkowej kartce ktora pozniej sie dolacza

2. Nie kosztuje, co do opoznienia to chyba tylko z takiego powodu ze Oath musi byc "judicial" a nie "administrative" a te sa rzadziej - tez chyba zalezy w ktorym local office bedzie.

3. Czekiem jak wszystkie inne, adresowanym na "Department of Homeland Security", (nie USCIS czy DHS czy cokolwiek innego), $680

Btw - wszystko jest w instrukcji do N-400, tak jak i wniosek - mozesz go sam sobie wziasc juz dzisiaj ;-)

(swoj poslalem w czwartek wiec jestem w miare na biezaco)

Dzieki wielkie kzielu! Instrukcje wlasnie czytam, ale ona kisi ta aplikacje od roku i chce miec pewnosc, ze wszystko dobrze wypelnia, bo przez brak USC nie moze aplikowac o posady rzadowe a do takich ma dojscia.

Jeszcze jedno pytanie, ktorego nie zadalem, bo powiedzialem, zeby najpierw sprawdzila swoja GC, ale jak juz mam kogos obeznanego na linii to spytam. Numer A- jest na kazdej GC? Czy to jest USCIS#?

No i sie pouczyc musi np. "Who's the father of our country" i reszte ze 100 pytan, chyba ze ma to obczajone...

Juz ja swego czasu przepytaywalem. Jej hobby to historia, wiec ciezko ja zagiac. :)

(swoj poslalem w czwartek wiec jestem w miare na biezaco)

Daj znac ile czasu Ci zajelo do przysiegi, chociaz Ty pewnie nazwiska nie zmieniasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kzielu! Instrukcje wlasnie czytam, ale ona kisi ta aplikacje od roku i chce miec pewnosc, ze wszystko dobrze wypelnia, bo przez brak USC nie moze aplikowac o posady rzadowe a do takich ma dojscia.

Jeszcze jedno pytanie, ktorego nie zadalem, bo powiedzialem, zeby najpierw sprawdzila swoja GC, ale jak juz mam kogos obeznanego na linii to spytam. Numer A- jest na kazdej GC? Czy to jest USCIS#?

Juz ja swego czasu przepytaywalem. Jej hobby to historia, wiec ciezko ja zagiac. :)

Daj znac ile czasu Ci zajelo do przysiegi, chociaz Ty pewnie nazwiska nie zmieniasz. :)

Tak - A# to USCIS # na GC.

Jak kisi od roku to zwroc uwage czy uzywa najnowszego formularza - zostal wydany pare miesiecy temu i jak wysle na starym to odrzuca.

Ani imienia ani nazwiska nie zmieniam, teoretycznie moglbym ale jakos mi to nie pasuje - z paroma ruskimi mialem tu do czynienia i z mowy byli do rozpoznania po 2 sekundach a z imienia / nazwiska w zyciu bym sie nie domyslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - A# to USCIS # na GC.

Roger.

Jak kisi od roku to zwroc uwage czy uzywa najnowszego formularza - zostal wydany pare miesiecy temu i jak wysle na starym to odrzuca.

Sprawdze to. Dzieki za uprzedzenie.

Ani imienia ani nazwiska nie zmieniam, teoretycznie moglbym ale jakos mi to nie pasuje - z paroma ruskimi mialem tu do czynienia i z mowy byli do rozpoznania po 2 sekundach a z imienia / nazwiska w zyciu bym sie nie domyslil.

Tez bym nie zmienial. Nie mam Polskich znakow w imieniu i nazwisku, wiec jest git. :) Ona ma trzy nazwiska co powoduje, ze nigdy nie wie jak w roznych systemach wyladuje. Poza tym jak doda sobie nazwisko meza, to by miala 4. :)

Wielkie dzieki kzielu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhh, zeby tak ktos mnie zagonil do tego procesu.

Czy jak mi sie skonczy obecna dziesiecioletnia GC to nastepna dostane automatycznie czy znow beda ceregiele z aplikacjami, czekami, itp.?

Z automatu nie, musisz wyslac I-90.

N-400 na podstawie 5 (lub wiecej) rezydencji jest stosunkowo malo upierdliwe (co prawda trzeba egzamin zdac) wiec moze sie sam zagon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...