Skocz do zawartości

Aplikacja Na Obywatelstwo, Kilka Pytan Odnosnie Wniosku I Procedury


KaeR

Rekomendowane odpowiedzi

Z automatu nie, musisz wyslac I-90.

N-400 na podstawie 5 (lub wiecej) rezydencji jest stosunkowo malo upierdliwe (co prawda trzeba egzamin zdac) wiec moze sie sam zagon...

Jakos jasniej? Co tzn. 5 lub wiecej rezydencji?

Egzamin to pryszcz. Wprawdzie jestem len ale zdolny wiec stosuje zasade 3Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To znaczy ze musisz byc rezydentem przez przynajmniej 5 lat (badz 3 lata jezeli GC dostales na podstawie malzenstwa z USC). Dokumenty mozna wyslac na 3 miesiace przed tymi 3 czy 5 lat. Oczywiscie jest jeszcze kupa innych wymogow, ale to juz sobie w instrukcjach doczytasz. A egzamin latwy, troche poczytasz i bez problemu zdasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze musisz byc rezydentem przez przynajmniej 5 lat (badz 3 lata jezeli GC dostales na podstawie malzenstwa z USC). Dokumenty mozna wyslac na 3 miesiace przed tymi 3 czy 5 lat. Oczywiscie jest jeszcze kupa innych wymogow, ale to juz sobie w instrukcjach doczytasz. A egzamin latwy, troche poczytasz i bez problemu zdasz.

heh, myslalem ze trzeba miec 5 kolejnych, dziesiecioletnich rezydencji :) Jako forumowy matuzalem juz bym nie doczekal. :D.

5 lat to juz mam, moze sie za to zabiore, w przyszlym roku. Jak mam placic I wypelniac kwity na kolejna GC to juz chyba lepiej ten paszport robic. Nie sa to jakies wielkie koszty ale zawsze lepiej wydac na jakies przyjemniejsze zbytki. :P

Aaaa, macie moze jakis link do tego procesu?

edit: juz sobie linka znalazlem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki. Zalozmy, ze ktos dostal GC w trybie, ktory wymaga 5 lat do USC, np. przez prace, ale potem niestety sie ozenil z Amerykanka... lub Amerykaninem. Czy wtedy moze wystapic o obywatelstwo po 3 latach czy liczy sie wedlug trybu GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki. Zalozmy, ze ktos dostal GC w trybie, ktory wymaga 5 lat do USC, np. przez prace, ale potem niestety sie ozenil z Amerykanka... lub Amerykaninem. Czy wtedy moze wystapic o obywatelstwo po 3 latach czy liczy sie wedlug trybu GC?

Na logikę to ożenek zmienia Twoje statusy, wg mnie wystarczy trzy lata. Ale wiadomo, w Państwach totalitarnych logika nie zawsze ma rację... :DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz po 3 latach bez wzgledu na to jak dostales GC - pod warunkiem ze malzonka jest obywatelka przez te cale 3 lata.

Rozumiem, ze chodzi o to, ze jesli ma GC na poczatku to zegar tyka od kiedy ma USC?

Kaer jak malzenstwo bedzie trwac krocej niz 3 lata to czekasz 5 lat ;)

Krocej niz 3 lata, ale liczac do ktorego momentu? Aplikacji? Zakladajac, ze ktos dostaje GC zaraz po slubie, to w momencie aplikacji po 3 latach i tak malzenstwo trwa 3 lata. Sorry, jest rano a ja jeszcze kawy nie pilem. Przegapilem cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...