Skocz do zawartości

Nowi W Nowym...znowu.


Dudda

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietacie jeszcze Nasza Honde po przejsciach?;-)

Jesli nie to krotki opis: zakupiona w Denver z $8000 rabatem ze wzgledu na zniszczenia spowodowane gradem (wgieta blacha) - dostalem wtedy pozyczke na 72 miesiecy z 6.99% odsetkami. Nie jest to super korzystna umowa, jednak nie mielismy zadnych problemow ze splatami.
Od jakiegos roku staralem sie o zmniejszenie oprocentowania - refinansowanie przez inny bank/organizacje, jednak bez skutku - wszyscy odmawiali ze wzgledu na krotka historie kredytowa w Stanach.
Jednak miesiac temu otrzymalem list od State Farm z oferta, ktora kwalifikowala mnie na pozyczke do $25000 z mozliwie nizszym oprocentowaniem. Ze wzgledu na to, ze Nasze auto jest ubezpieczone tam postanowilem jeszcze raz sprobowac zmniejszyc Nasze miesieczne oplaty. Niestety wspolpracujac z State Farm nie da sie tego zalatwic online wiec spedzilem duzo czasu na telefonie i przesylaniu odpowiednich/wymaganych dokumentow. W koncu po tygodniu powiedziano mi, ze kwalifikuje sie na pozyczke z oprocentowaniem rownym 4.11% na 72 miesiace - co wydluza okres splaty i obniza miesieczny koszt. Po przyjezdzie do biura State Farm zdecydowalem sie dodatkowo na zalozenie konta bankowego z nimi i ustawienie automatycznych platnosci co zmniejszylo moje oprocentowanie do 3.96%! Agent wypelniajace moje dokument powiedzial mi, ze duzy wplyw na to mialo moje wczesniejsze konto ubezpieczeniowe i platnosci na czas.
Ogolnie udalo mi sie obnizyc oprocentowanie z 6.99 na 3.96 (-3.03%)
Platnosci miesieczne z $323 do $238 (-$85)
Wlasnie teraz zalogowalem sie na konto mojej starej pozyczki od Santander i moj status zostal uaktualniony na “closed” i wartosc dlugo na “-“ :-)
Takze teraz wszystkie platnosci zwiazane z autem beda przechodzily przez State Farm! Musialem na to czekac prawie 2 lata, nie wiem czy udalo by sie to zrobic wczesniej z takimi warunkami, zwlaszcza, ze probowalem u innych kredyto-dawcow i albo odmawiali, albo oprocentowanie bylo praktycznie takie samo.
Dodajac do tematu auta - wymiana syntetycznego oleju w punkcie Hondy - $90.
Zahaczajac jeszcze o kwestie finansowe pomoglem ostatnio mojemu przyjacielowi z Kolumbii w aplikacji o karte kredytowa z Discover… Przez caly czas nie wierzyl, ze moze dostac cokolwiek ze wzgledu na niski kredyt jednak zostal zaakceptowany na $1000 od reki. Bardzo zadowolony, ze wzgledu na niski limit na jego pierwszej karcie, za wszystko placil gotowka/karta debetowa bez zadnych benefitow (cash back/punkty). Rowniez moja zona dostala zwiekszenie limitu dzieki mnie - zawsze musze wszystkim przypominac o tym:-) Podczas sniadania pomoglem jej zaaplikowac z $2700 do $5700 - $3000 poprzez aplikacje bez wypelniania zadnych dokumentow. Na koncu oczywiscie sam sprobowalem “szczescia” i skonczylem na $10,500 z poprzedniego $5,500. Discover byl bardzo dobry dla Nas przez ostatni miesiac:-)
Dodam jeszcze, ze ktos ukradl moje informacje z karty Discover i zrobil sobie zakupy na okolo $800… tylko kiedy to zauwazylem (staram sie sprawdzac w miare czesto i ustawilem alerty gdy zakup przekracza $50) zglosilem do Discover - super szybka obsluga i zadnych pytan - karta zablokowana i konto wyzerowane:-) Polecam!
Na temat pracy - szukam czegos nowego - caly czas… wiem wiem.
Zapisalem sie na pol-etatu do Amazon - zbieranie zamowien na magazynie za $12.25 na godzine. Skladasz aplikacje online, przechodzisz drug i background test i jestes zatrudniony. Mi udalo sie to wszystko zalatwic w niecaly tydzien - szybka wizyta i oddanie sliny, a pozniej do pracy. Niestety daty nam sie nie zgraly (1 czerwca urodzny Viki, 8 czerwca koncert mojej ulubionej grupy) i moj pierwszy dzien bedzie 15-stego czerwca. Praca tylko w weekendy w nocy od 1930 do 0600. Napisze wiecej szczegolow jak bede mial o czym napisac. Jesli szukasz dodatowego dochodu bez przechodzenia procesu rekrutacji - Amazon zatrudnia masowo.
Namaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nie patrz na miesięczne opłaty tylko całkowity koszt pożyczki. To ulubiona taktyka sprzedawcow samochodow (którzy są wyjątkowymi lajzami) "what do you want your monthly payment to be ?"

Odnosnie oprocentowania nie ma co debatować jak nie masz historii ale 6% czy 4% za Hondę to kosmiczne oprocentowanie. 0.9%/60 mo to standard (0/60 w przypadku Toyoty).

I olej spokojnie można wymienić samemu - rampy, filtr (zwykle ~$5) i olej (~$30 w zaleznosci ile wchodzi do silnika), zużyty olej każdy sklep bierze. Generalnie nawet za zmianę w serwisie przeplaciles 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I olej spokojnie można wymienić samemu - rampy, filtr (zwykle ~$5) i olej (~$30 w zaleznosci ile wchodzi do silnika), zużyty olej każdy sklep bierze. Generalnie nawet za zmianę w serwisie przeplaciles 2x.

A mi Nissan dealership zmienia za $45 i nie musze nigdzie z olejem biegać, a wlewają dość dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - nie patrz na miesięczne opłaty tylko całkowity koszt pożyczki. To ulubiona taktyka sprzedawcow samochodow (którzy są wyjątkowymi lajzami) "what do you want your monthly payment to be ?"

Odnosnie oprocentowania nie ma co debatować jak nie masz historii ale 6% czy 4% za Hondę to kosmiczne oprocentowanie. 0.9%/60 mo to standard (0/60 w przypadku Toyoty).

I olej spokojnie można wymienić samemu - rampy, filtr (zwykle ~$5) i olej (~$30 w zaleznosci ile wchodzi do silnika), zużyty olej każdy sklep bierze. Generalnie nawet za zmianę w serwisie przeplaciles 2x.

Z pozyczka bardziej Nam zalezy na aktualnej sytuacji - zmiejszyc miesieczne platnosci.

Olej bedziemy wymieniali u Hondy - ogolnie koszt powinien byc $40 - jednak ja poprosilem o pelny syntetyk jak przy poprzedniej wymianie, dlatego $90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozyczka bardziej Nam zalezy na aktualnej sytuacji - zmiejszyc miesieczne platnosci.

Olej bedziemy wymieniali u Hondy - ogolnie koszt powinien byc $40 - jednak ja poprosilem o pelny syntetyk jak przy poprzedniej wymianie, dlatego $90.

Ja tylko chcialem zasugerowac ze - skoro jestes w temacie oszczedzania - wyrzucasz kompletnie pieniadze placac $90 za zmiane oleju. Mozesz ja zrobic gdziekolwiek i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na gwarancje, a srednio rozgarniety czlowiek z przecietnymi zdolnosciami mechanicznymi moze to zrobic samemu w 15 minut - 5 quarts (silnik 2.4L bierze ~4.1qt) Mobila 1 kosztuje $20-30 a filtr nie powinien kosztowac wiecej niz $5. Reszte potrzebnych rzeczy uzywac bedziesz ponownie. Toyota za zmiane syntetycznego w Highlanderze ktory do 3.5L/V6 bierze prawie 50% wiecej oleju niz Twoja Honda bierze ~$50. Generalnie nie narzucam sie, tylko mowie ze samemu czesto jest lepiej i zawsze taniej a i satysfakcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcialem zasugerowac ze - skoro jestes w temacie oszczedzania - wyrzucasz kompletnie pieniadze placac $90 za zmiane oleju. Mozesz ja zrobic gdziekolwiek i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na gwarancje, a srednio rozgarniety czlowiek z przecietnymi zdolnosciami mechanicznymi moze to zrobic samemu w 15 minut - 5 quarts (silnik 2.4L bierze ~4.1qt) Mobila 1 kosztuje $20-30 a filtr nie powinien kosztowac wiecej niz $5. Reszte potrzebnych rzeczy uzywac bedziesz ponownie. Toyota za zmiane syntetycznego w Highlanderze ktory do 3.5L/V6 bierze prawie 50% wiecej oleju niz Twoja Honda bierze ~$50. Generalnie nie narzucam sie, tylko mowie ze samemu czesto jest lepiej i zawsze taniej a i satysfakcja jest.

No kto bogatemu zabroni? Moja piękna złapała wczoraj kapcia. Pierwszego w zyciu, po 27 latach w USA. Na tę okoliczność wzięła dziś cały dzień wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto bogatemu zabroni? Moja piękna złapała wczoraj kapcia. Pierwszego w zyciu, po 27 latach w USA. Na tę okoliczność wzięła dziś cały dzień wolnego.

Ha ha ha brzmi jak ja. W zeszłym roku bateria mi padła w nocy( przez mroz) i stwierdzilam, ze zadzwonię do pracy i ich poinformuje, ze nie mam jak dojechać, wiec wezmę dzien wolny. Nie udało sie, szef posłał po mnie i tyle z dnia wolnego miałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Czesc;-)
Od okolo dwoch miesiecy Viktorija pracuje u mnie w budynku i na tym samym pietrze:)
Ostatnio mielismy i nadal mamy bardzo duze zapotrzebowanie na ludzi i ja zaproponowalem jej kandydature… krotka rozmowa, test excela (nauczylem ja tylko to co na tescie bedzie, bo ogolnie to nie znala) i dostala $26.5 na godzine - $4.5 na godzine wiecej ode mnie:-) Aaaa i w tym tygodniu Viktorija “zalatwila” prace swojej kolezance z bylej pracy za…$27 na godzine (tez bez wczesniejszej znajomosci excela).
Za miesiac bedziemy musieli/chcemy zmienic mieszkanie i jak na razie jestesmy na dobrej drodze. Jutro (sobota) jedziemy ogladac 1 pokojowe w Newcastle za $1400. Okolica wydaje sie odrobine lepsze od tego co mamy teraz, a i z dojazdami bedzie nam latwiej…przez nastepne 2-3 miesiace. Bo jak tylko ja znajde cos nowego Viktorija od razu rezygnuje:-) bedzie chciala sie zajac sztuka na pelen “etat”. Caly koncept pracy na codzien w biurze mi sie tutaj rozsypuje i cisne na prace z domu.
Po 3 latach lecimy do Polandii na 3 tygodnie. Od Paz 28 do Lis 17:-)
Glownym powodem jest leczenie zebow Viktoriji.
Ja bede czesciowo pracowal, takze nie bedzie duzej straty dochodu.
Do zobaczenia!:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie ma sprawy.

W koncu cos napisalem... Mam wrazenie, ze musze cos napisac, zeby pozniej moc cos wiecej dodac - w ramach kontektsu.

Ostatnio trace kontakt z polskim jezykime i polska kultura... calkowice pochlonely mnie wybory, fascynujace.

Mysle nawet, ze taki format jest lepszy. Przynajmniej dla mnie.

Napisze post z krotkim, ogolnym opisem, a pozniej rozwine historie skupiac sie tylko na poszczegolnych, kluczowych aspektach: w tym odcinku - bilety.

Do szukania najkorzystniejszej oferty uzywalismy: kayak, expedia itp. oraz porad znajomych podroznikow...

W pierwsze tygodnie planowania chcielismy leciec bezposredno do Berlina i z tamtad wynajadz auto i jechac do Polski. Wydawalo sie to dobrym rozwiazaniem, ze wzgledu na tanszy koszt wynajmu aut u duzych wypozyczalni niz w polsce i znajomych w Berlina, ktorych moglibysmy odwiedzic. Nie do konca zrozumielismy jak to dziala z calkowitymi kosztami, bo na stronach wygladalo to inaczej i jak zadzonilismy bezposrednio to koszty inne cytowali...

Przeszukalismy wiec droge z przesiadka do Warszawy (tesknie nadal...).

Udalo nam sie znalesc w miare dobre polaczenie z przywoita cena (kayak.com).

Jednak co do auto to nie zdecydowalismy, bo mamy opcje bardzo tanio w moim rodzinnym miescie - Turek - ale wolelibysmy wynajac juz w Warszawie (macie jakies sugestie to prosze bardzo...).

Bilety kupilismy przez Condor (chyba niemiecka firma), nie ma najlepszej opinii, ale kupilismy premium economy za ogolny koszt $2K w dwie strony.

Bedziemy wylatywali 10/27 a w Warszawie 10/28. Nie jestesmy, jak wczesniej wspomnialem zdecydowani na temat wynajmu - lotnisko/miasto - dlatego, ze mamy czas do niedzieli (ludzie w "miesice" sie nami zajma do tego momentu:-)

Hej! Chcialem jeszcze raz podziekowac wszystkim wspierajacym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...