Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa (Chicago)


MILOSZ95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wyjechać za chlebem do USA , oczywiście nie teraz . Mam 20 lat jestem tylko po szkole zawodowej ale myślę że to nie problem , bo wydaje mi się że a Ameryce mogę uzupełnić wykształcenie . Teraz zbieram na wyjazd , pracuję zarabiam tylko 1200 zł miesięcznie i będę odkładał na wyjazd , i moje pytanie brzmi ile muszę uzbierać żeby przez pierwszy miesiąc żyć i szukać pracy . Wylatywałbym do Chicago ponieważ mam tam wujka i jestem pewien że by mi pomógł. Ogólnie co sądzicie o wyjeździe do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To wiem , a jeżeli mój wujek jest obywatelem USA to nie może jakoś wypłynąć na decyzję wydania wizy , czy coś takiego? . Mogę jechać na wizie turystycznej , i nie legalnie podjąć prace , a potem starać się o stały pobyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem , a jeżeli mój wujek jest obywatelem USA to nie może jakoś wypłynąć na decyzję wydania wizy , czy coś takiego? . Mogę jechać na wizie turystycznej , i nie legalnie podjąć prace , a potem starać się o stały pobyt ?

Naprawdę jestem za zamykaniem takich wątków w zarodku zanim się zrobi nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz ziomek .

No i sie wlasnie robi nieprzyjemnie. :)

Oczywiscie, ze nie bedzie problemu z uzupelnieniem wyksztalcenia. Mozesz sie ubiegac na rzadowe dofinansowanie do edukacji. Po roku pobytu na wizie turystycznej i udowodnieniu, ze mozesz sie sam utrzymac wujek moze wystapic o zielona karte dla ciebie w kategory EB-1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem , a jeżeli mój wujek jest obywatelem USA to nie może jakoś wypłynąć na decyzję wydania wizy , czy coś takiego? . Mogę jechać na wizie turystycznej , i nie legalnie podjąć prace , a potem starać się o stały pobyt ?

Możesz wszystko, jeśli tylko chcesz.

Tylko musisz liczyć się z konsekwencjami, kiedy to, co Ty chcesz nie będzie się równało z tym, co wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem , a jeżeli mój wujek jest obywatelem USA to nie może jakoś wypłynąć na decyzję wydania wizy , czy coś takiego? . Mogę jechać na wizie turystycznej , i nie legalnie podjąć prace , a potem starać się o stały pobyt ?

Wujek w niczym nie moze pomoc, jakikolwiek nielegalny pobyt wyklucza Cie z prawie wszystkim mozliwosci uzyskania stalego pobytu i koniec koncow chcesz popelnic przestepstwo imigracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady na pewno skorzystam , na razie to trzeba pieniądze na wyjazd zbierać :) , Ile pasuje mieć że sobą pieniędzy przed wylotem , żeby przez miesiąc móc w stanie wyżyć ?

Tylko nie zapomnij w konsulacie ich poinformować o swoim planie ;) A pieniadze zbieraj, bedzie wiecej do wydania w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...