Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa (Chicago)


MILOSZ95

Rekomendowane odpowiedzi

KrakKRK dobrze ze napisales o tym campamerica ,bo wtedy sie dostaje numer SSN oraz mozna zrobic prawo jazdy,nawet CDL..

a teraz co moze zrobic osoba jadac na samej wizie turystycznej,do tego nie majac numeru SSN oraz prawa jazdy ;)

tak sa tacy ze tak zyja,maja numery i pracuja,kazdy jest kowalem swojego losu,jednym sie udaje,innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co słyszałem że wsród nowych przepisów ktore maja wejsc w tym roku, nie bedzie mozna już zrobić prawa jazdy na SSN jesli jest sie na wizie turystycznej. Wczoraj dokladnie słyszalem ze normalnie dają prawo jazdy na 4 lata i osoby bedace nielegalnie zwyczajnie je sobie przełużały. Teraz mają to zmienić i nie edzie można zdobyć prawa jazdy w takim sposób. Koleżanka mi mowila zeby robić czym predzej bo moze sie keidys przydać w ciagu 4 lat.

A SSN tak owszem na Campapercia się dostawało. Jednak moj numer w systemie wisi jako Work Not permited czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem że wsród nowych przepisów ktore maja wejsc w tym roku, nie bedzie mozna już zrobić prawa jazdy na SSN jesli jest sie na wizie turystycznej. Wczoraj dokladnie słyszalem ze normalnie dają prawo jazdy na 4 lata i osoby bedace nielegalnie zwyczajnie je sobie przełużały. Teraz mają to zmienić i nie edzie można zdobyć prawa jazdy w takim sposób. Koleżanka mi mowila zeby robić czym predzej bo moze sie keidys przydać w ciagu 4 lat.

A SSN tak owszem na Campapercia się dostawało. Jednak moj numer w systemie wisi jako Work Not permited czy jakos tak.

Z moich doswiadczen wynika, ze trudno zrobic zwykle prawo jazdy bez papierow. W Maryland nie moglam zrobic mimo, ze mialam GC i SSN, bo nie mialam papierka potwierdzajacego, ze w Maryland mieszkam np. rachunku za prąd... dlaczego? Bo wynajmowalam pół domu i moj landlord oplacal wszystkie rachunki. Na lease mnie nie bylo, bo figurowalo tam tylko nazwisko meza, bo wynajmowal te pol domu zanim ja przylecialam na stale do USA.

W Polnocnej Karolinie wymienialam prawo jazdy az dwa razy, czyli w rezultacie mam trzy dokumenty z NC. Pierwszy dostalam na tyle ile moja warunkowa GC byla jeszcze wazna, czyli wtedy nieco ponad rok. Drugi raz musialam isc wymienic prawko jak sie staralam o nowa GC i dostalam prawko na rok. Trzeci dokument dostalam jak przynioslam im juz GC na 10 lat i tez mam prawko na ograniczony czas - na 8 lat.

W kazdym stanie bedzie ciut inaczej, w tych w ktorych ja mieszkalam akurat bylo tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dostalam na tyle ile moja warunkowa GC byla jeszcze wazna, czyli wtedy nieco ponad rok. Drugi raz musialam isc wymienic prawko jak sie staralam o nowa GC i dostalam prawko na rok. Trzeci dokument dostalam jak przynioslam im juz GC na 10 lat i tez mam prawko na ograniczony czas - na 8 lat.

W kazdym stanie bedzie ciut inaczej, w tych w ktorych ja mieszkalam akurat bylo tak...

Ja w Arizonie miałam dokładnie tak samo, (trzecie prawko miało ważność na 10 lat, tak jak GC)... plus po otrzymaniu obywatelstwa postanowiłam "odświeżyć" prawko, wyrobione tylko 1,5 miesiąca wcześniej... i to ostatnie (#4) ma ważność do czasu ukończenia przeze mnie 65 roku życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MILOSZ95 dobrze Ci tu ludzie już wyżej napisali: przemyśl swoje plany jeszcze 10 razy, bo póki co nie masz nawet wizy (turystycznej) uprawniającej do zwiedzania tego kraju, nie mówiąc już o podejmowaniu pracy itd. Jeśli nawet dostaniesz wizę turysteczną B1/B2 to poza możliwością wjazdu na teren USA (o ile Cię nie cofną z amerykańskiego lotniska) nie oferuje ona nic więcej. Zakładajac, że zostaniesz na tej wizie dłużej, niż zezwolą Ci na pieczątce podczas przylotu, automatycznie gwarantujesz sobie szlaban na powrót do USA gdybyś w którymś momencie stwierdził, że z jakiegoś powodu chcesz/musisz wrócić na chwilę do Polski. Jeśli zostaniesz przyłapany na nielegalnej pracy to w najgorszym razie od razu trafisz do aresztu, a stamtąd do one way samolotu do ojczyzny. Bez papierów i tak mógłbyś wykonywać najprostsze(najcięższe dostępne) prace jakie są dostępne i przy tym niekoniecznie dobrze płatne. O ile to czytasz to radzę Ci najpierw, tak jak przede mną tu pisali, albo przyjedź na Work&Travel aby zobaczyć chociaż trochę jak to tu wszystko wygląda albo pomyśl o Niemcach/Anglii, gdzie bedziesz mógł podjąć pracę LEGALNIE i mieszkać jak długo będziesz chciał LEGALNIE, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawodem kierowczy jest taki drobny problem ze na nielegalu ciezko dostac zwykle prawo jazdy a co dopiero CDL. Wiec o kierowcach to bajki Ci naopowiadali...

Zwykle prawo jazdy dostałem zanim nawet zlozylem aplikacje na GC. Natomiast CDL bez GC jest niemożliwe. Umowilem się w moim DMV ze będę zdawal egzaminy a gdy przyniosę GC (miała przyjść "na dniach") to oni mi wydadzą okument bez problemu. Zreszta DMV (podejrzałem monitor) ma dostep do "imigracyjnego" i gość na poczekaniu sprawdzil sobie mój status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przyjedź na Work&Travel

W&T jest dla studentów z tego co sie orientuje. Nie wiem jak w przypadku Camp America...

Ja w Arizonie miałam dokładnie tak samo, (trzecie prawko miało ważność na 10 lat, tak jak GC)... plus po otrzymaniu obywatelstwa postanowiłam "odświeżyć" prawko, wyrobione tylko 1,5 miesiąca wcześniej... i to ostatnie (#4) ma ważność do czasu ukończenia przeze mnie 65 roku życia :)

nawet pamietam, ze o tym pisalas w innym wątku :) bo sie Ciebie radzilam czy czekac do GC na 10 lat czy isc z listem i wymienic na rok. Jednak dobrze ze poszlam, bo rozpatrzenie mojej petycji trwalo ok 7 miesiecy, a tyle czasu bez auta to jak szlaban na wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina na camp america dostaje sie jakas kase plus masz wize J-1 ,tak samo jak przy work i travel :)

jedynie inaczej sie taki wyjazd nazywa

kiedys dawali CDL osobom co sa nielegalnie,wystarczyl numer SSN,te czasy mijaja.np takim stanem byla Floryda


Wiele osob leci majac w myslach ze ktos z rodziny Mi pomoze ,znajomy sobie radzil,radzi to ja tak samo

i teraz czy da sie dana osobe przekonac?nie sadze ,sprawdzone na wiele stron :)

jedynie ta osoba zderzajac sie z realnoscia,zyciem zobaczy kto mowil prawde.

czasami trzeba aby ktos sie zderzyl z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...