Skocz do zawartości

Dv2016 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2016?

    • TAK :)
      40
    • NIE :(
      191


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w zeszłym roku pierwszy raz się zgłosiłem i się udało, czekam co prawda jeszcze na rozmowę, ale już z górki mam, na prawdę szkoda jeśli tak mało osób wylosowało, tym bardziej że moją dziewczynę zgłosiłem no nic gratulacje dla osób które wylosowały jeżeli takie są bo na prawdę wygląda jakby nie było :) i powodzenia w przyszłym roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 665
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teoria ze osoby ktore ciagle widza komunikat Session Timed Out to szczesliwcy ktorzy wylosowali wize wydaje sie byc prawdopodobna z informatycznego punktu widzenia. Ekran ktory jest wyswietlany w przypadku niewylosowania jest bardzo prosty i taki sam dla wszystkich. Nie potrzeba wiec wiele logiki zeby go wyswietlic. Inaczej jest kiedy osoba wylosuje wowczas musi byc wygenerowany spersonalizowany raport z imieniem, nazwiskiem numerem itd. Dane te musza byc zaladowane z bazy danych. Dodatkowo pewnie nastepuje odnotowanie w bazie danych faktu odczytania (stad wczoraj informacja na facebooku travelgov ze wiele osob ktore wylosowaly juz sie zalogowalo). Jest wiec bardziej prawdopodobne ze w takich przypadkach baza niewydala z powodu slabej infrastruktury lub bledu programistycznego np. zakleszczenie, zapetlenie, cokolwiek. Znam te problemy z doswiadzczenia. Dodatkow za ta idea przemawia fakt, ze sa osoby ktore ciagle, bez przerwy maja ten komunikat mimo, ze sprawdzly na wielu urzadzeniach i przegladarkach, jest wiec pewna spojnosc.

Ale to tylko teoria.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria ze osoby ktore ciagle widza komunikat Session Timed Out to szczesliwcy ktorzy wylosowali wize wydaje sie byc prawdopodobna z informatycznego punktu widzenia. Ekran ktory jest wyswietlany w przypadku niewylosowania jest bardzo prosty i taki sam dla wszystkich. Nie potrzeba wiec wiele logiki zeby go wyswietlic. Inaczej jest kiedy osoba wylosuje wowczas musi byc wygenerowany spersonalizowany raport z imieniem, nazwiskiem numerem itd. Dane te musza byc zaladowane z bazy danych. Dodatkowo pewnie nastepuje odnotowanie w bazie danych faktu odczytania (stad wczoraj informacja na facebooku travelgov ze wiele osob ktore wylosowaly juz sie zalogowalo). Jest wiec bardziej prawdopodobne ze w takich przypadkach baza niewydala z powodu slabej infrastruktury lub bledu programistycznego np. zakleszczenie, zapetlenie, cokolwiek. Znam te problemy z doswiadzczenia. Dodatkow za ta idea przemawia fakt, ze sa osoby ktore ciagle, bez przerwy maja ten komunikat mimo, ze sprawdzly na wielu urzadzeniach i przegladarkach, jest wiec pewna spojnosc.

Ale to tylko teoria.. :)

No a co z osobami które to też miały i po jakimś czasie udało i mi się wejść i było ze są nie wylosowani? Albo wchodzili normalnie, pokazywało im że nie wylosowani i teraz to im pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z osobami które to też miały i po jakimś czasie udało i mi się wejść i było ze są nie wylosowani? Albo wchodzili normalnie, pokazywało im że nie wylosowani i teraz to im pokazuje?

Osoby niewylosowane widza komunikat z prawdopodobienstwem w zaleznosci od stanu laczy 0 - 99%

Wylosowane : 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z osobami które to też miały i po jakimś czasie udało i mi się wejść i było ze są nie wylosowani? Albo wchodzili normalnie, pokazywało im że nie wylosowani i teraz to im pokazuje?

Z informatycznego punktu widzenia:

Na początku milion osób próbowało sprawdzić status, wiec serwery siadały. Po kilku(nastu) godzinach przeciążenie zniknęło i został wyeliminowany błąd sieci. Dlatego po jakimś czasie dla części osób została wyświetlona informacja ze nie wylosowali.

Error session timed out tez może użytkownik nieświadomie wywołać. Wystarczy ze przeladuje stronę (odświeży) wówczas klucz sesyjny nie ulega zmianie a serwer odczytuje to jako, ze udzielił wcześniej informacje dla danego klucza sesji i rozumie to ze ktoś chce zobaczyć wynik kogoś innego i blokuje dostęp do informacji. Dlatego warto przeczyszczać cookies i cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...