Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

o nic nie pytali, gdzie lece, czy adres się zgadza, i kiedy chce leciec, czy bylam w usa i nic poza tym, nie chcial widziec zadnych dokumentow, a mialam wszytsko co bylo wymagane i nawet wiecej, a zabrali tylko przed rozmowa te podstawowe dokumenty (akt urodzenia, o niekaralnosci, swiadectwo) przy okienku stalam moze nie cale 2 minuty, przysiega i juz, on wczesniej ogladal moje papiery juz wszytsko mial napisane i powiedzial ze mam przyznana i koniec, nie ma sie co stresowac, kto jest wylosowany, a nie przebywal nielegalnie itp spokojnie dostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem z banku wyciag, ale nikt o niego nie pytal... zamiast tego I-134 wzięli odemnie (miałem od brata) ale jakbym tego nie miał , tez pewnie nikt by się o to nie pytal.

czy I-134 które miałeś od brata było potwierdzone u notariusza w USA? Czy tylko wydrukowane z internetu i wypełnione? I jeszcze jedno pytanie: ja mam również niski numer 58* ale dopiero kilka dni temy wysłałam ds 260 i chciałabym sie zapytać na jakiej zasadzie wskazywana jest data wizyty w ambasadzie? czy zależy od tego jak póżno wyssłało sie ds 260? to w moim przypadku dopiero moge sie spodziewać po nowym roku? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie ambasady masz namiary na lekarza.

ogolnie badanie (przynajmniej w wwa) przebiega w bardzo milej atmosferze. trzeba miec swoja dokumentacje medyczna (szczepienia, wypisy ze szpitala jesli jakies byly, diagnozy chorob przewleklych jak jakies sa), po wywiadzie lekarz decyduje czy doszczepic. tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś opisać jak wyglądają badania lekarskie? Jest gdzieś relacja? Trzeba najpierw zadzwonić umówić się, tak?

Tu popatrz co Alleen pisała:

http://forum.usa.info.pl/topic/23769-dv-2015-co-po-1-maja-2014-pytania-i-odpowiedzi/page-40

Wszystko zależy czy idziesz z dziećmi czy nie (jeżeli tak to gdzieś czytałem, że lepiej im zrobić test Igra kilka dni wcześniej bo badanie trwa dwa dni - przy okazji można sobie samemu zrobić RTG i test kiłowy to w takim przypadku komplet wyników będzie czekał już u lekarza w terminie Twojej wizyty).

Takie jeszcze informacje były gdzieś na forum:

Badanie 300/os

RTG + test kiłowy - 88/os czy coś takiego

Dla dzieci test IGRA, zamiast RTG - 300/os

Szczepienia nie pamiętam dokładnie, coś około 100/os za tężec/błonnice

Razem za badania dla czterech osób wyszło w sumie ~2200

Wymagane dokumenty na wizytę lekarską:

-Paszport

-4 zdjęcia wizowe

-numer sprawy

-adres pobytu w USA

-wyniki badań (RTG, itd. to co robi się u nich na miejscu)

-książeczka szczepień jeśli się posiada

Jeśli chce się załatwić wszystko jednego dnia to trzeba być przed 8:30, żeby zrobić badania i mieć wyniki na wizycie u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za informacje. Jestem sam, bez dzieci, badania będę robił w Krakowie. Muszę tylko dopytać:

W tym pdfie są napisane adresy do RTG i na testy kiłowe. Czy dobrze zrozumiałem, że najlepiej udać się najpierw pod te dwa adresy, zrobić RTG, testy kiłowe i dopiero z wynikami udać się do (w tym przypadku) Lek. med. Anna Pospieszałowska-Furtak razem z resztą mojej dokumentacji medycznej?

Czy z tymi RTG i testami kiłowymi zmieszczę się w jednym dniu (razem z wynikami)? No i razem z konsultacją? Bo tam @Alleen pisała coś o spaniu (ale to chyba przez dzieci?)

Aha, co do szczepień, to mam książeczkę zdrowia i jeszcze całą dokumentację ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Byłem szczepiony na wszystko na co były szczepione dzieci w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade we wtorek do Krakowa do lekarza. Wszystko mam w jeden dzien. Mam byc na badaniach przed 8:30, a z racji tego, ze wizyte u lekarza tez mam we wtorek to doliczaja 50 zlotych za przeniesienie wynikow badan z tego laboratorium, czy czegos, do gabinetu lekarskiego. Tak wiec idzie wszystko w jeden dzien, tylko placi sie te 5 dych wiecej. Jak zadzwonisz sie umowic to Ci wszytko powiedza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za informacje. Jestem sam, bez dzieci, badania będę robił w Krakowie. Muszę tylko dopytać:

W tym pdfie są napisane adresy do RTG i na testy kiłowe. Czy dobrze zrozumiałem, że najlepiej udać się najpierw pod te dwa adresy, zrobić RTG, testy kiłowe i dopiero z wynikami udać się do (w tym przypadku) Lek. med. Anna Pospieszałowska-Furtak razem z resztą mojej dokumentacji medycznej?

Czy z tymi RTG i testami kiłowymi zmieszczę się w jednym dniu (razem z wynikami)? No i razem z konsultacją? Bo tam @Alleen pisała coś o spaniu (ale to chyba przez dzieci?)

Aha, co do szczepień, to mam książeczkę zdrowia i jeszcze całą dokumentację ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Byłem szczepiony na wszystko na co były szczepione dzieci w Polsce.

Wyniki RTG i testów są tego samego dnia i chyba dlatego trzeba być rano tak jak pisali inni żeby wszystko załatwić jednego dnia.

Powinni Ci wszystko wyjaśnić przy rejestracji w Centermed na ul.Łazarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...