Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aha, co do szczepień, to mam książeczkę zdrowia i jeszcze całą dokumentację ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Byłem szczepiony na wszystko na co były szczepione dzieci w Polsce.

Zazwyczaj doszczepia się tężec (szczepionka łączona z ksztuścem i błonnicą) oraz - jeśli się nie chorowało - ospę wietrzną.

Koszt pierwszej ok 150, drugiej 250, ale tą drugą trzeba powtórzyć po co najmniej 4 tygodniach (nie trzeba już u tego lekarza wytypowanego przez ambasadę).

Od siebie dodam, że jeśli będziecie mieli wybór sam tężec lub tężec z ksztuścem i błonnicą (pewnie za trochę wyższą cenę), to polecam to drugie, bo z wniosek rozmów z lekarzem z mojej rodziny jest taki, że ostatnio ksztusieć wraca i coraz więcej ludzi choruje. Szczepionka działa ok 10 lat.

I jako że zaczyna się sezon grypowy, lekarz też może to zaproponować - największe firmy robią takie same szczepionki (tj na te same szczepy grypy) na cały świat. Więc szczepionka polska powinna działać w US ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :-)

Czas leci, a ja dalej stoję w miejscu, z powodu pewnych obaw, a dokładnie jednej. Obawiam się, że nie zostanę zakwalifikowany z powodu zdjęcia. Własnie dlatego założyłem konto i postanowiłem napisać do Was z tą sprawą, więc mam pytanie wraz z prośbą, tak jak mówiłem dotyczy zdjęcia. Powiedzcie mi, czy takie zdjęcie może być, jak pod tym linkiem:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2f5c69d4842b31d7#

Mam obawy co do tego zdjęcia, ponieważ widzę, że twarz i ciało powinno być prosto skierowane do obiektywu. A to moje zdjęcie, jest z lekkiego profilu.

Proszę Was o pomoc w tej kwestii. No i odpowiedzeniu mi, czy mam się czego obawiać czy tak naprawdę nie mam i z małej drobnostki stwarzam sobie wielkie zamieszanie?

Z góry, uprzejmie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i życzę wszystkim powodzenia w losowaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam, ale z tego wynika to chyba będę musiał z 1000zł wziąć ze sobą w gotówce na takiego lekarza... nie licząć zdjęć (za które też kasują jak za zboże, jak tylko usłyszą "wiza amerykańska"). Rok temu pamiętam że płaciłem 80zł za zdjęcie do wizy (do loterii)

Nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie można płacić kartą :)

A zdjęcia można zrobić samemu, trzeba tylko dobrze przeczytać wytyczne :)

Witajcie! :-)

Czas leci, a ja dalej stoję w miejscu, z powodu pewnych obaw, a dokładnie jednej. Obawiam się, że nie zostanę zakwalifikowany z powodu zdjęcia. Własnie dlatego założyłem konto i postanowiłem napisać do Was z tą sprawą, więc mam pytanie wraz z prośbą, tak jak mówiłem dotyczy zdjęcia. Powiedzcie mi, czy takie zdjęcie może być, jak pod tym linkiem:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2f5c69d4842b31d7#

Mam obawy co do tego zdjęcia, ponieważ widzę, że twarz i ciało powinno być prosto skierowane do obiektywu. A to moje zdjęcie, jest z lekkiego profilu.

Proszę Was o pomoc w tej kwestii. No i odpowiedzeniu mi, czy mam się czego obawiać czy tak naprawdę nie mam i z małej drobnostki stwarzam sobie wielkie zamieszanie?

Z góry, uprzejmie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i życzę wszystkim powodzenia w losowaniu ;-)

Nie mogę wejśc w linka (serwer zablokowany), ale tutaj masz wytyczne: http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.htmla tutaj przyklady dobrych i zlych zdjec: http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/photo-page.html jedno z tych zlych ma podpis " Unacceptable—Head is rotated; shoulders are not square to the camera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam, ale z tego wynika to chyba będę musiał z 1000zł wziąć ze sobą w gotówce na takiego lekarza... nie licząć zdjęć (za które też kasują jak za zboże, jak tylko usłyszą "wiza amerykańska"). Rok temu pamiętam że płaciłem 80zł za zdjęcie do wizy (do loterii)

Dlaczego aż 1000?

IGRA dotyczy tylko dzieci, a doszczepianie raczej dosrosłych, ktoś napisał:

19.09.2015

Badanie 300/os

RTG + test kiłowy - 88/os czy coś takiego

Dla dzieci test IGRA, zamiast RTG - 300/os

Szczepienia nie pamiętam dokładnie, coś około 100/os za tężec/błonnice

Razem za badania dla czterech osób wyszło w sumie ~2200

A z tymi cenami za fotki to sprawdzałem w Krakowie wersja elektroniczna plus 6 odbitek:

jedno mieksce 70,-

drugie tam gdzie sam robiłem 48,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...