Skocz do zawartości

Odmowa Wizy, Kryminalna Przeszłosc Kiedy I Jak Starac Sie Ponownie


Rekomendowane odpowiedzi

doszukalam sie rowniez w dokumentach ktore maz skladal o wize imigracyjna, ze dostal wskazanie do wypelnienie uchylenia I-601 waiver , czego nie uczynil, zostal tez poinformowany w Ministerstwie w zwiazku z karą, czyli powinien był złozyc prośbę o wcześniejsze zatarcie oskarżenia w trybie łaski Prezydenta, poniewaz gdy składal wniosek był w trakcie odbywania warunkowego zawieszenia. i to go chyba zdyskwalifikowalo, dlatego tez konsul podsunąl kartke ze wskazaniem o waiver I-601

tymczasem zastanawiam sie dlaczego konsul w czasie naszej wizyty powiedzial abysmy przyszykowali dokumenty z sadu i sprobowali ponownie, w art pzrez niego zaznaczonym jest napisane: jest Pan upoważniony do starania się o uchylenie tego zakazu, jednakze nic o waiver I-601 nie wspomnial....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mąz nie starał sie o wczesniejsze zatarcie oskarzenia, bo jak twierdzi nie jest kryminalista i nie wyobrazal sobie zeby jeszcze takie cos robic, do tego chyba nie zalezalo mu bardzo na tym wyjezdzie o czym swiadczy fakt iz nie zlozyl uchylenia, a mało tego gdyby wtedy jednak wyjechał to nie poznałby tej osoby ktora jest teraz przy nim ;) takze są plusy i minusy calej sytuacji ( taki żarcik)

wiec jesli ktos z Was obserwujących wątek mial cos podobnego lub zna temat prosze o rade, czy moze znacie kogos kto zajmuje sie takim prawem, prawem imigracyjnym, choc zaznacze ze nie mamy zamiaru starac sie o inna wize jak o turystyczna. Ale osoba kompetentna w tej sprawie bylaby w stanei zapewne bardzo duzo pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu, mysle ze nie aczkolwiek zaznaczone ma na kartce od konsula:

art 212 (a)(2)(A)(i)(I) INA, który określa zakaz wjazdu ze wzgledu na kryminalną przeszłosc. jest Pan uprawniony do starania sie o uchylenie tego zakazu

wiec mam rozumiec przez to ze nie jest tu potrzebny waiver?

dodam jeszcze ze zadnej takiej informacji od konsula nie dostalismy zeby cos takiego złozyc oraz konsul poprostu powiedzial zeby przyszykowac dokumenty z sądu i ponownie przyjsc, hmm sama nie wiem, im wiecej czytam tym bardziej sie motam w tym wszystkim, szukam mozliwosci "polepszenia" sytuacji, byc moze nie potrzebnie, ale wole sie upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kazdego wjazdu jest potrzebny waiver jesli taka jest potrzeba,w ruchu bez wizowym,z wizami kazdymi

I teraz Wasza wiedza jest prawie zadna i dlatego tez mozecie zaplacic krocie a odpowiedz bedzie zadna ..dlatego tez jak szukac prawnika to w USA,takiego co nie opowiada Bajek :) i jak pisze Karina,zobacz co pisze,jak pisze,taki Wam jest potrzebny prawnik :) wtedy jest szansa na cos

a co wazne,jak nawet prawnik powie OK to pozostaje isc na rozmowe,podejsc jak napisalem ze stalo sie tak i tak,rozumiem co sie stalo i teraz jestem inny :) nie pokazywac ze to bylo dawno,nic sie nie stalo bo sa tacy Konsulowie ze z miejsca mowia NIE takim osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, zastanawiam się czy nie prościej byłoby, aby starać się załatwić to z tej drugiej strony, w sensie jakieś pismo ze strony teścia czy brata skierowane do np Senatora. Jest wiele przesłanek do tego aby próbować tylko czy to ma sens czy warto aż tak się w to angażować, wiem że bardzo zależy dla męża, a jeżeli są jakiekolwiek możliwości to mają natura nie pozwoli mi tego tak łatwo zostawić ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) przykre jest to ze chodzimy wszyscy razem po tej samej planecie, a niestety w niektore miejsca mamy zakazy lub jest to bardzo utrudnione... po rozmowie z konsulem czuje sie zal ze ktos za Ciebie decyduje czy mozesz gdzies sie pojawic czy nie, to jest upokarzające i niesprawiedliwe.

niestety taka jest polityka Ameryki ja nie byłem karany, pracowałem, dobrze zarabiałem i dostałem odmowę.. to jest czysta loteria jak się konsulowi nie spodobasz to nie odstaniesz wizy.. Są osoby które mają od groma kasy, firmy itd i tez nie dostały a dostał gość który nie ma pracy jest ze wsi, mają gospodarstwo z ojcem i on jedzie turystycznie... Wiec nikt mi nie powie że nie jest to loteria.. w jaki niby sposób ja mam udowodnić że nie jestem potencjalnym imigrantem? tego się nie da .. Dla mnie tez jest to upokarzające i niesprawiedliwe że nie mogę tam poleciec i pozwiedzać... Jeszcze żeby wizy nie były takie drogie bo 608zł za osobę to jest przesada... Przy 4 osobowej rodzinie można wyrzucić ponad 2400zł w bloto.. Kanada zniosla wizy do australii sa bezpłatne a USA czesze kase jak się da... Do żadnego kraju na świecie koszt wizy nie jest taki duży i nie ma problemów ze zdobyciem wizy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze jak dla kogos 600 zlotych, czyli jakies $160 ($16 rocznie), przewaznie na dziesiec lat, to taka nie do przezycia kwota, to raczej nie moze powiedziec, ze ma wystarczajace zarobki, zebys konsulowi kapcie spadly z wrazenia, jaki to pan na wlosciach.

JEDNORAZOWA wiza do Kanady kosztowala mnie CA$75. Jednorazowe wizy do krajow, o ktorych nikt nie mysli emigrowac, kosztuja czasem wiecej niz te nieszczesne $16 rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...