Jump to content

Za I Przeciw Emigracji Do Usa Tym Co Sie Udalo...


Dublin

Recommended Posts

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

W porownaniu do czego? Bo sa ludzie ktorym ja bym odradzala imigracji do USA a innym bym polecila Europe. Wszystko zalezy od mozliwosci jakie sie ma w danym miejscu. USA dla polakow to juz nie kraj gdzie jest lepiej pod kazdym wzgledem, jak to kiedys bylo.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz... Każdy ma inne te oczekiwania.

Niejeden pewnie na wyjeździe do USA się przejechał i zawiedziony wracał do kraju lub czeka z utęsknieniem na możliwość powrotu, bo tam ma gorzej niż w Polsce... Z kolei inni są zadowoleni, bo pobyt w USA przerósł ich oczekiwania... Wg. mnie to bardzo indywidualne.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak niektórzy pisali to jest bardzo indywidualne. My tutaj spotykamy bardzo dużo Polaków i większość z nich jest zadowolona, ale są też tacy, którzy marzą o powrocie do Polski. Podają zazwyczaj takie powody jak np. uśmiechający się sztucznie Amerykanie albo że mają dosyć Ameryki. :) Inni mówią, że bardzo tęsknią za rodziną.

Nam się bardzo podoba. Jesteśmy na Florydzie od prawie 2 lat i jak na razie żyje nam się lepiej niż w Polsce. :) I widzimy, że życie jest o wiele prostsze i ludzi na o wiele więcej stać. I uśmiechający się Amerykanie (czy sztucznie czy naturalnie) nam w ogóle nie przeszkadzają. :) Lepiej się żyje w miejscu, gdzie ludzie zdają się być szczęśliwi i gdzie są bardzo życzliwi i pomocni. :)

Jeśli chodzi o tych, którzy mają tutaj gorzej niż w Polsce, też takich znamy, ale to jest głównie na początku i zazwyczaj przez kiepską znajomość angielskiego. Po latach pobytu to się zmienia, zaczynają dobrze zarabiać i wtedy sytuacja jest inna. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze wszedzie lepiej zarabialem w porownaniu do rownych sobie. Czy to w UK, czy w Polsce, nawet za komuny. Tutaj po siedmiu latach zarabiam nienajgorzej. Myslalem ze w ubieglym roku przekrocze roczny income 50K, niestety Christmas bonus nie byl w spodziewanej wysokosci (tylko cos okolo $3300). Wiem ze za to co robie powinienem brac lepsze pieniadze ale biorac pod uwage nienajlepszy, niestety, stan zdrowia, pozycja, ktora mam w firmie jest dla mnie wrecz idealna wiec nie podskakuje bo gdzie indziej nie dalbym rady.

Link to comment
Share on other sites

Wymiencie prosze wasze za i wasze przeciw emigracji.

Prosze o wypowiedzi osob ktore tam sa od dluzszego czasu i moga lub chca sie podzielic tymi informacjami...

Temat ten, jak i parę podobnych, znajduje się już na forum. Wystarczy je przejrzeć :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...