Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ewaw dopisze coś ważnego

Główny aplikant musi wjechać jako pierwszy lub tez wspólnie z innymi osobami z rodziny np rodzice lecą razem. Jesli główny aplikant nie wleci i nie poleci inne osoby pozostają w Polsce

Co do badań to jesli chce ktoś mieć dodatkowe dni do wyjazdu to wtedy można zrobić badania parę dni przed samą rozmową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wizy, to czy opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego dotyczy tylko aplikanta czy należy zapłacić również za dodatkowe osoby, tj. żonę i dziecko? Co do badań lekarskich to dostałem odpowiedź z ambasady, że "Niezależnie od wieku, wszystkie osoby ubiegające się o wizę imigracyjną do Stanów Zjednoczonych muszą przejść badania u zatwierdzonego przez ambasadę lekarza"


I jeszcze jedno, wchodząc na stronę, na której wypełnia się wniosek DS-260, na stronie startowej figuruje informacja "If a person in your family is not listed below, click the “Add Applicant” button to add him or her. Derivative applicants for the DV program include spouses or children under the age of 21 who meet the requirements of U.S. immigration law. Filling out an application does not guarantee that an individual will qualify as a derivative in your case. This can only be decided by a consular officer at your visa interview." Czy oznacza to, że moja żona i dziecko muszą mieć wypełnioną osobną aplikację czy wystarczy, że w mojej aplikacji wybiorę opcję, że podróżują oni ze mną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres jest z typowej i nie typowej sytuacji.. Na to mądrych nie ma ;)

Opłatę się wnosi za każdą osobę i nie ma oplat ulgowych. Podobnie lekarz jak i badania :) musi każdy przejść. Sobie i dziecku bierzemy książeczkę zdrowia.

Tak dodajesz te osoby do swojej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tą książeczką to u mnie też nie jest za dobrze, gdyż w formularzu zaznaczyłam, że mam dokumenty potwierdzające szczepienia a co się okazuje nie mam tej książeczki w domu a w przychodni całą dokumentację zniszczono z mojego rocznika.więc nie mam żadnych papierów potwierdzających jakie szczepienia miałam robione.Czyli co? u lekarza będą mnie szczepić jeszcze raz na wszystko od początku???chyba nie bardzo:) ktoś zna odpowiedź??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tą książeczką to u mnie też nie jest za dobrze, gdyż w formularzu zaznaczyłam, że mam dokumenty potwierdzające szczepienia a co się okazuje nie mam tej książeczki w domu a w przychodni całą dokumentację zniszczono z mojego rocznika.więc nie mam żadnych papierów potwierdzających jakie szczepienia miałam robione.Czyli co? u lekarza będą mnie szczepić jeszcze raz na wszystko od początku???chyba nie bardzo:) ktoś zna odpowiedź??

Poczytaj wątki DV 2016 i wcześniejsze tam jest wszystko napisane. Lekarz określi co jeszcze będzie musiało być doszczepione. W DS-260 na dzień dzisiejszy powinnaś zaznaczyć, że nie masz szczepień zgodnych z prawem wymaganym przez prawo imigracyjne ale zostaną wykonane na dzień rozmowy w ambasadzie (jest to w sumie pierdoła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...