Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktuj się z Ambasada i sie spytaj czy możesz dostarczyć później badania medyczne zony oraz dziecka.

Jesli nie to pozostaję Ci przełożyć wizytę. Jak się urodzi dziecko a będzie czas wizyty to poinformujesz Ambasadę o tym :) i powiedzą Ci co masz wziąć na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest już nowy Visa Bulletin:

EUROPE 8,500

Hejka

Zatem z bulletin visa wynika, że wizy dostępne są do numeru 8500 tys. i osoby z numerami do 8500 bedą wzywane na rozmowy w październiku 2016. Rozumiem iż we wrześniu ukarze się Bulletin na miesiąc listopad itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ambasady i uzyskałem odpowiedź. Po rozmowie i uzyskaniu wizy-GC jeżeli urodzi się dziecko można spokojnie z nim lecieć, tylko trzeba zabrać ze sobą dokumenty jak poniżej:

Posiadam status stałego rezydenta i właśnie urodziło mi się dziecko w Polsce. W jaki sposób mogę je zabrać do USA?

Dziecko może wjechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy imigracyjnej pod warunkiem, że:

  • urodziło się w trakcie tymczasowego pobytu matki, stałej rezydentki, poza granicami USA
  • wjedzie do Stanów Zjednoczonych w ciągu dwóch lat od chwili urodzenia, oraz
  • rodzic towarzyszący dziecku przekroczy granicę USA po raz pierwszy od chwili narodzin dziecka.

Przed rozpoczęciem podróży do Stanów Zjednoczonych prosimy upewnić się, że posiadacie państwo wszystkie wymagane dokumenty dla siebie i dziecka, które pozwolą państwu wejść na pokład samolotu i później wjechać legalnie na teren Stanów Zjednoczonych na pobyt stały.

Powinni państwo zabrać ze sobą:

  • ważne paszporty swój i dziecka;
  • dowody na to, że posiada Pan/i status Stałego Rezydenta i, że Pana/i pobyt poza USA trwał mniej niż rok (lub dwa lata, jeśli posiada Pan/i osobny dokument podróżny wydany przez DHS, tzw. Re-entry Permit);
  • odpis zupełny aktu urodzenia dziecka wraz z tłumaczeniem na język angielski wykonanym przez tłumacza przysięgłego. Odpis skrócony aktu urodzenia nie jest przyjmowany. Jeśli Pani/a nazwisko na akcie urodzenia dziecka różni się od tego w Pani/a paszporcie lub na „zielonej karcie”, prosimy zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające oficjalną zmianę nazwiska, np. akt zawarcia małżeństwa (z tłumaczeniem na język angielski, jeśli dotyczy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Twój problem polega na tym, że Wy zostaniecie rezydentami USA dopiero wtedy, kiedy przekroczycie granicę USA i zamienicie wizy imigracyjne na zielone karty.

Ani chwili wcześniej.

Nie zostaje się rezydentem bez postawienia stopy w USA ;)

Gdybyście już mieli zielone karty i żona przyjechałaby do Polski na poród, to procedura, którą cytujesz byłaby dla Was.

Na Waszym miejcu przełożyłabym rozmowę na taki termin, kiedy Wasze dziecko będzie już na świecie i będzie miało swój paszport, więc będzie mogło otrzymać swoją własną wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to pytałem i wystarczy tylko wiza w paszporcie nie musimy mieć GC. Po prostu z dzieckiem i wszystkimi dokumentami lecimy. Nawet chodziła to jeszcze z kimś konsultować, żeby być pewną na 100%.

Zresztą dopytamy co i jak w trakcie rozmowy. Czekać do końca marca to trochę ryzykowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zostałeś wprowadzony w błąd.

Zresztą w tym tekście, który przytaczasz (dostałeś go z ambasady, czy skąd?), jest wyraźnie napisane, jakie warunki trzeba spełnić, aby dziecko bez wizy wjechało do Stanów.

Na mój rozum Wy ich nie spełniacie.

A na dopytywanie w czasie rozmowy może być już za późno.

Gdybyś miał przełożyć rozmowę na lipiec, czy sierpień, to by było ryzykowne, ale na marzec czy nawet kwiecień? Według mnie wcale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem jeszcze zdanie powyżej.

No właśnie tą informacje i ten link dostałem z ambasady. Jeżeli był by jakiś problem to zaraz po wizycie w ambasadzie (coś około grudnia powinno być) polecimy do USA i wrócimy na poród...byle by rozmowa nie była w styczniu-lutym bo wtedy będzie zbyt blisko terminu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...