Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Dopisałem jeszcze zdanie powyżej.

No właśnie tą informacje i ten link dostałem z ambasady. Jeżeli był by jakiś problem to zaraz po wizycie w ambasadzie (coś około grudnia powinno być) polecimy do USA i wrócimy na poród...byle by rozmowa nie była w styczniu-lutym bo wtedy będzie zbyt blisko terminu :/

Jest jakis powod, dla ktorego chcecie rodzic w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obawiam się kosztów jakie mogą się pojawić a żona woli u swojego lekarza itp...pewnie będzie cesarka...

Jest jeszcze trochę czasu dlatego pytam wcześniej, żeby się przygotować.

To ja bym raczej popytal o sprawy ubezpieczenia, kosztow itd. ludzi co przez to przeszli, bo to moze byc dla Was lub dziecka korzystniejsze. Znam ludzi co przebywaja tu tylko okresowo (kilka lat) i specjalnie celuja z dziecmi w pobyt w USA.

Ubezpieczenie jest w USA wymagane, kind of, koszty i tak pewnie Was nie omina, bo z niemowlakiem trzeba do lekarza trzeba czesciej niz doroslym. Zamkne sie bo sie nie znam, ale rzucam mysl, bo zaoszczedzicie kilka tysi, a w dlugim okresie moze to sie okazac bledem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...}bo zaoszczedzicie kilka tysi, a w dlugim okresie moze to sie okazac bledem. :)

Dlatego pytam wcześniej co by później nie było :blink: szukałem trochę info o kosztach to są bardzo duże. Polskie ubezpieczenie nie pokryje porodu w USA a tam to nie wiem jak będzie od początku z pracą i ubezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam wcześniej co by później nie było :blink: szukałem trochę info o kosztach to są bardzo duże. Polskie ubezpieczenie nie pokryje porodu w USA a tam to nie wiem jak będzie od początku z pracą i ubezpieczeniem.

Na tym forum temat ubezpieczenia dla nowych rezydentow, porodow itd. sie przewijal. W USA zgodnie z prawem musisz miec ubezpieczenie. Przeciez tez nie bedziesz mial niemowlaka bez takowego, bo z torbami pojdziesz szybciej niz Ci sie wydaje. Poczytaj o the Marketplace itd itp, przeszukaj forum. Moze Ci ktos rowniez przyblizy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem jeszcze zdanie powyżej.

No właśnie tą informacje i ten link dostałem z ambasady. Jeżeli był by jakiś problem to zaraz po wizycie w ambasadzie (coś około grudnia powinno być) polecimy do USA i wrócimy na poród...byle by rozmowa nie była w styczniu-lutym bo wtedy będzie zbyt blisko terminu :/

Informuj nas na bierząco bo aż mnie to zaciekawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...