Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak nie przyjdzie zaproszenie na październik to się nie przejmuj :)

My w zeszłorocznej loterii z naszym numerem też się łapaliśmy na październik, ale DSa wysłaliśmy podobnie jak Ty pod koniec czerwca (chyba 23) i zaproszenie przyszło dopiero w październiku na grudzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaproszenie tzn. mail z KCC tak? Wiecie może, czy jest ustalony dzień od którego KCC rozpoczyna wysyłać maile z zaproszeniami?

Zaproszenia, czyli mail z KCC z informacją, żeby sprawdzić swój status, ponieważ został zaktualizowany - jak się zalogujesz to jest tam data spotkania. Te maile są zazwyczaj wysyłane około 20-25 dnia każdego miesiąca.

Pierwsze pewnie będą wysłane pod koniec sierpnia z datą na październik, choć jeśli się nie mylę to w zeszłym roku te pierwsze zaproszenia były wysłane dopiero w pierwszych dniach września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. Z tą możliwością sprawdzenia statusu spotkania masz na myśli stronę ustraveldocs.com? Jeśli tak, to mam z tą stroną taka zagwozdke, bo loterie wygrała moja żona i zarejestrowała się tam podając kategorie DV1, natomiast gdy ja się rejestrowałem to z automatu też mi przydzielono tę kategorie, choć wydaje mi się, że powinna być DV2. Nie wiem teraz czy zmienić na DV2 czy zostawić DV1? Może ktoś zna już ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status sprawdzasz na tej samej stronie, z której dowiedzieliście się, że zostaliście wylosowani, czyli http: //www.dvlottery.state.gov/ESC

Jeśli chodzi o stronę ustraveldocs.com, to na niej musisz tylko wybrać sposób doręczenia paszportów, jak już będziecie mieli wyznaczony termin spotkania (nie umawiasz się na spotkanie, tak jak ma to miejsce przy wizie turystycznej). Ty się na tej stronie nie rejestrujesz, tylko Twoja żona i tam dodaje członków rodziny, którzy będą z nią na spotkaniu - wybiera wtedy dla Ciebie z listy kategorię DV2, jeśli macie dzieci, to dla nich DV3, tam zresztą na liście jest napisane dla kogo jaką kategorię się wybiera :). Jeśli to żona została wylosowana, to Ty nie zakładasz żadnych odrębnych kont, itp. bo jesteś "przypisany" do żony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, faktycznie żona się rejestrowała i ustawiła DV1 na oba profile, ale dało się to zmienić więc jest ok. Więc to na stronie dvlottery.state.gov/ESC pojawi się info o statusie, dzięki bardzo, myślałem że na tej stronie z ambasady będzie info o statusie, a tam na dvlottery jest tylko info o wygranej. Tak czy inaczej trzeba czekać do września na info, więc czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, faktycznie żona się rejestrowała i ustawiła DV1 na oba profile, ale dało się to zmienić więc jest ok. Więc to na stronie dvlottery.state.gov/ESC pojawi się info o statusie, dzięki bardzo, myślałem że na tej stronie z ambasady będzie info o statusie, a tam na dvlottery jest tylko info o wygranej. Tak czy inaczej trzeba czekać do września na info, więc czekamy :)

Nie musisz się ciągle logować na stronę by sprawdzić czy jest zmiana statusu :) Dostaniecie maila o takiej treści:

You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

Podobno czasami maile wpadają do spamu, u nas dotarł normalnie. Wtedy się zalogujcie :) zamiast informacji o wylosowaniu będzie tam informacja o dacie spotkania :)

Oczywiście, wiem, że łatwo mówić "nie logujcie się" ;) my jak czytaliśmy na forum, że przyszły zaproszenia, a sami nie mieliśmy maila, to i tak się logowaliśmy i sprawdzaliśmy ;) ale nic nie było, a jak przyszło co do czego to oczywiście mail był i po zalogowaniu data była :) Tylko że my mieliśmy numer na październik, a dopiero pod koniec czerwca wysłaliśmy DS (czekaliśmy na paszporty) i dlatego nie wiedzieliśmy kiedy się spodziewać informacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wiem, że łatwo mówić "nie logujcie się" ;) my jak czytaliśmy na forum, że przyszły zaproszenia, a sami nie mieliśmy maila, to i tak się logowaliśmy i sprawdzaliśmy ;) ale nic nie było, a jak przyszło co do czego to oczywiście mail był i po zalogowaniu data była :) Tylko że my mieliśmy numer na październik, a dopiero pod koniec czerwca wysłaliśmy DS (czekaliśmy na paszporty) i dlatego nie wiedzieliśmy kiedy się spodziewać informacji :P

Dokładnie :) ważne, że wiadomo mniej więcej kiedy co ma przyjść. To i tak dopiero początek, jak tak przeglądam forum, to cała zabawa dopiero się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nixie jak czytałeś forum to wiesz ze osoby zapraszane na październik zapraszane są z 6-8 tyg wyprzedzeniem, czasami były przypadki ze bylo to wcześniej ;)

Po 15 sierpnia sprawdź jak jest czy u Ciebie jest zaproszenie na rozmowę na miesiąc październik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...