Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Mam pytanie odnosnie rozmowy z konsulem. Mam numer ponizej 2017EU8000 wiec jest mozliwosc ze otrzymam zaproszenie na rozmowe w pazdzierniku. A akurat w tym miesiącu mam juz cos waznego w planach.

Czy ktos ma jakies doswiadczenie z przekladaniem terminu spotkania w warszawie? Jak to najlepiej zrobić? Czy konsulat był pomocny w tej kwestii czy raczej było ciężko.

Ds260 wyslany przed 20 maja.

Dziekuję za odpowiedzi.

Sama nie przekładałam, ale poczekaj na wyznaczony termin rozmowy, następnie skontaktuj się z Ambasadą i przesuń wizytę na najbliższy pasujący Ci termin. Nie ma co zwlekać z przekładaniem. To że wiz zabraknie jest raczej niemożliwe, jeżeli nie będziesz przekładać na odległy termin. :) Im szybciej się z tym uwiniesz, tym lepiej. Co roku ktoś pyta się co zrobić w takiej sytuacji, dlatego warto wyszukać starych tematów. Z tego co inni forumowicze pisali raczej problemów z tym nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy na pewno jest to błąd krytyczny, wymagający poprawy? Nie wiem czy takie małe uchybienie może mieć wpływ na proces wizowy? Pytam bo ja także podałem w formularzu tylko pierwsze imiona rodziców, reszta danych jest zgodna.

Hejka

Ja wysłałam e-mail i szybciutko mi odblokowali, dziś uzupełnię i będę miała z głowy :) przynajmniej nie będę się bez sensu tłumaczyć, że złożyłam niepełne bądź fałszywe dane .

I mniej więcej taka informacja z KCC:

Po odblokowaniu można dokonać zmian należy pamiętać, że odblokowany DS musi być złożony ponownie po dokonaniu zmian.Ponieważ niezłożony ponownie będzie miał wpływ na przetwarzanie sprawy, tzn. nie są w stanie zaplanować spotkania na rozmowę bez ponownego złożenia DS-260. Proszę pamiętać że KCC jest od przetwarzania dokumentów i nie może doradzać/przyznawać( w sprawach) wizy, Tylko urzędnik konsularny może podjąć taką decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się czy takie odblokowanie i ponowne złożenie wniosku nie przesunie mojego terminu wizyty? Mam stosunkowo niski nr i chciałbym to załatwić jeszcze w tym roku.

A czy można robić jeszcze zmiany we wniosku po zaproszeniu na rozmowę? Miał ktoś z forumowiczów taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się czy takie odblokowanie i ponowne złożenie wniosku nie przesunie mojego terminu wizyty? Mam stosunkowo niski nr i chciałbym to załatwić jeszcze w tym roku.

A czy można robić jeszcze zmiany we wniosku po zaproszeniu na rozmowę? Miał ktoś z forumowiczów taką sytuację?

Prześledz sobie poprzednia dv 2016 tam w pytaniach jest ten wątek. Załatw to teraz bo wnioski jeszcze nie są przetwarzane. Lepiej załatwić to teraz niż po zaproszeniu na rozmowe bo po zaproszeniu z tego co ja się orientowałam bedziesz musiał załatwiać to z Warszawą a nie z KCC. Ale to jest moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przekladalam termin rozmowy w ambasadzie mialam na marzec i przelozylam na maj co juz troche bylo ryzykowne, zrobilam to dzwoniac na nr ambasady i pani mi przelozyla i niecale 3 tygodnie przed rozmowa w maju przyszedl list o nowym terminie przez co potem mialam problem z terminem na badania bo brakowalo, ale potem sie termin zwolnil przed moja rozmowa i zdazylam zrobic badania, choc mozna tez isc z terminem badan po rozmowie jesli jest taka wyjatkowa sytuacja, ze nie ma terminow i wtedy trzeba potem doslac papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie historii mojego zatrudnienia.

Podając numery i dane kontaktowe moich poprzednich i obecnego pracodawcy, Ktokolwiek odpowiedzialny za sprawdzanie wniosku może się skontaktować z nimi w celu jakichkolwiek potwierdzeń autentyczności?

Bo problem jest taki że nie nagłośniam tego że mam zamiar wyemigrować, a nie chcę żeby w obecnej pracy ktokolwiek o tym wiedział bo może być nie ciekawie na chwilę obecną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie historii mojego zatrudnienia.

Podając numery i dane kontaktowe moich poprzednich i obecnego pracodawcy, Ktokolwiek odpowiedzialny za sprawdzanie wniosku może się skontaktować z nimi w celu jakichkolwiek potwierdzeń autentyczności?

Bo problem jest taki że nie nagłośniam tego że mam zamiar wyemigrować, a nie chcę żeby w obecnej pracy ktokolwiek o tym wiedział bo może być nie ciekawie na chwilę obecną :)

Powinna być albo opcja, żeby nie wyrazasz zgody na kontakt. Jeśli nie ma to nie podawaj. Nie podanie nikogo będzie jednak podejrzane. Obecnego pracodawcy nie podaję, poprzedniego tak choć się znają. Poprosiłem o dyskrecję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,



Napisałem poniższy post w innym temacie ale przeniosłem go tutaj bo może komuś też się przyda.


Wylosowałem w DV2017 GC i czekam na rozmowę z konsulem (powinna być w okolicy grudnia-stycznia), mamy jedno dziecko i żona jest w ciąży z następnym, termin porodu około połowy marca. Chciała by urodzić w Polsce i po porodzie byśmy polecieli do USA (jeżeli dostaniemy GC). Jak to będzie z drugim dzieckiem, my we trójkę dostaniemy dokumenty, z którymi pojawimy się na granicy a co z niemowlakiem? Jaka jest procedura? czy musimy coś załatwiać jeszcze w ambasadzie w Warszawie?



Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...