Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszytskich, naleze do osob ktorym udalo sie w tym roku wylosowac mozliwosc starania sie o GC, jestem w trakcie wypelniania DS-260.

Mam watpliwosc dotyczaca odpowiedzi na pytanie:

"have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an immigration official or otherwise violated the terms of a U.S. visa?"

31 maja 2006 roku przylecialem do USA w ramach wizy turystycznej B-1. Otrzymalem zgode na pobyt do 30 listopada 2006. Przed tym terminem (pod koniec wrzesnia) napisałem wniosek do urzedu imigracyjnego z prosba o przedluzenia pozwolenia na pobyt w USA o 3 miesiace. Odpowiedz odmowna odebralem w polowie stycznia 2007. Po okolo 1,5 od tego dnia opuscilem USA. Takie mialem mozliwosci organizacyjne powrotu do Polski.

W zwiazku z opisana sytuacja czy w w/w pytaniu zaznaczyc YES i opisac ta sytuacje czy powinienem zaznaczyc NO?

Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie rady w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec odpowiedz oczywiscie brzmi - Yes.

Dzieki za wskazowki.

Czy powinienem zaznaczyc YES i szczegolowo opisac sytuacje lacznie z tym ze w miedzyczasie wysylalem wniosek o przedluzenie terminu czy zaznaczyc YES i napisac po prostu ile czasu lacznie przebywalem ponad zezwolony pierwotnie termin czyli okolo 3 miesiace?

Czy moja odpowiedz w tym punkcie wyglada na taka, ktora moza spowodowac odmowe otrzymania GC biorac pod uwage, ze inne kwestie formalne sa OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCC nie wydaje wiz a Konsul na rozmowie

Jak nie masz zakazu wjazdu to dostaniesz wizę.

Wiesz za co możesz mieć zakaz?

Tak, rozumiem to. Moja wiza (B-1) w trakcie pobytu w USA była przez cały okres ważna.

Jednak na lotnisku na formularzu I-94 dostałem pozwolenie na pobyt przez 6 m-cy.

Przekroczyłem ten termin o około 3 miesiące (w 2007 roku).

Powinienem w takim razie, z tego co piszecie, zaznaczyć YES w pytaniu, o którym pisałem wcześniej.

Czy powinienem w miejscu na wyjaśnienia rozpisać się szczegółowo o tej sytuacji czy napisać, że przekroczyłem termin pozwolenia na pobyt w USA ok. 3 m-ce w 2007 roku bez wchodzenia w szczegóły?

Skąd mam ewentualnie wiedzieć czy mam zakaz wjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie osoby ze znają pewne zasady i przepisy.

Jesli Ty lub tez osoba nic nie pokręciłeś - nie napisałeś, nie podpisałeś się pod nie prawdą to takie sprawy przy wizach imigracyjnych nie maja wpływu chyba ze ktoś nie odczekał zakazu wjazdu to wtedy ma problem z wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...