Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ad. 1: ok

Ad. 2: rozumiem, bardziej chodziło mi o to czy mogę sobie wrócić do polski od razu po przylocie do stanów i załatwieniu formalności. (z odpowiedzi wnioskuję, że tak)

Ad. 3: Tzn. jak dostanę GC to stracę wizę turystyczną nawet jak nie wyjadę do USA z jakiś powodów ? Myślałem, że po przylocie do USA załatwia się formalności z GC i ewentualnie wtedy można stracić wizę turystyczną. Miałem jednak nadzieję, że na wizie turystycznej mogę sobie wjechać do USA np. po 3 latach od rozmowy z konsulem i dokończyć procedurę GC. (Inaczej mówiąc myślałem, że okres 6 miesięcy na wyjazd jest dla ludzi, którzy w ogóle nie posiadali wizy i na tyle ją dostają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ad. 1: ok

Ad. 2: rozumiem, bardziej chodziło mi o to czy mogę sobie wrócić do polski od razu po przylocie do stanów i załatwieniu formalności. (z odpowiedzi wnioskuję, że tak)

Ad. 3: Tzn. jak dostanę GC to stracę wizę turystyczną nawet jak nie wyjadę do USA z jakiś powodów ? Myślałem, że po przylocie do USA załatwia się formalności z GC i ewentualnie wtedy można stracić wizę turystyczną. Miałem jednak nadzieję, że na wizie turystycznej mogę sobie wjechać do USA np. po 3 latach od rozmowy z konsulem i dokończyć procedurę GC. (Inaczej mówiąc myślałem, że okres 6 miesięcy na wyjazd jest dla ludzi, którzy w ogóle nie posiadali wizy i na tyle ją dostają)

Po 3 latach od rozmowy z konsulem to juz dawno ta GC stracisz jezeli nie bedziesz przebywal w US. Okres 6 miesiecy jest dla kazdego, po 6 miesiacach wiza imigracyjna wbita w ambasadzie jest niewazna - jezeli sie jej nie uzylo. Jezeli gdzies anuluja turystyczna, to w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe do USA dostajesz pieczątkę do paszportu, która służy ci za zieloną kartę przez rok. Po tym czasie powinieneś posługiwać się plastikową zieloną kartę.

Jeśli przyznają Ci wizę imigracyjną w konsulacie (która to dopiero po przekroczeniu granicy USA w terminie ważności stanie się zieloną kartą), to i unieważnią Ci wizę turystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Wysłałam ds260 w maju ale właśnie się zorientowałam, będąc w Polsce na parę dni (mieszkamy w Norwegii), iż nie podałam w ds drugich imion moich rodziców.

Czy uważacie, że jest to na tyle istotna informacja aby pisać do KCC o odblokowanie mojego DS ??(chodzi o ds głównego aplikanta).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Wysłałam ds260 w maju ale właśnie się zorientowałam, będąc w Polsce na parę dni (mieszkamy w Norwegii), iż nie podałam w ds drugich imion moich rodziców.

Czy uważacie, że jest to na tyle istotna informacja aby pisać do KCC o odblokowanie mojego DS ??(chodzi o ds głównego aplikanta).

Pozdrawiam

Czy na pewno jest to błąd krytyczny, wymagający poprawy? Nie wiem czy takie małe uchybienie może mieć wpływ na proces wizowy? Pytam bo ja także podałem w formularzu tylko pierwsze imiona rodziców, reszta danych jest zgodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Mam pytanie odnosnie rozmowy z konsulem. Mam numer ponizej 2017EU8000 wiec jest mozliwosc ze otrzymam zaproszenie na rozmowe w pazdzierniku. A akurat w tym miesiącu mam juz cos waznego w planach.

Czy ktos ma jakies doswiadczenie z przekladaniem terminu spotkania w warszawie? Jak to najlepiej zrobić? Czy konsulat był pomocny w tej kwestii czy raczej było ciężko.

Ds260 wyslany przed 20 maja.

Dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...