Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam w Wells Fargo konto oszczednosciowe na ta chwile. Wystarczy miec co miesiac $300 na koncie zeby nie bylo oplaty za konto, jedyny minus ze do tego konta daja karte only ATM.

A jaka mieli by dawac ?? Kredytowe nie sa "do konta" jak w Polsce...

A co konta w banku - zwykle lokalne credit unions sa nienajgorsze - nie trzeba miec nic na koncie zeby nie placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak te karty kredytowe maja osobne konta?

Normalnie - karta kredytowa nie ma nic wspolnego z rachunkiem bankowym - dostajesz osobny rachunek do zaplacenia. Moga byc pewne ulatwienia jezeli jest w tym samym banku co masz konto ale poza tym to dwie praktycznie niezalezne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - karta kredytowa nie ma nic wspolnego z rachunkiem bankowym - dostajesz osobny rachunek do zaplacenia. Moga byc pewne ulatwienia jezeli jest w tym samym banku co masz konto ale poza tym to dwie praktycznie niezalezne rzeczy.

Ja mam w BoA konto i karte i chyba trudniej ja oplacic niz karty bez konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w BMO Harris i nie narzekam :) no poza tym ze nie maja wiele oddziałow... Poza tym konto to konto i tyle... Obojętnie gdzie... Niektóre banki dają kasę za założenie u nich konta wiec można na plus jeszcze na tym wyjsć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Zostaliśmy z żoną wylosowani w loteri wizowej załatwiliśmy już wszystko 26-05-2016 przylecieliśmy do Stanów i teraz czekamy na otrzymanie zielonej karty podobno ma przyjść pocztą na zadeklarowany wcześniej adres (gdzie już przyszły nam nr SS)

-Czy ktoś może określić ile to jeszcze może potrwać?
-i jakie będą następne kroki?
tak się złożyło że muszę pilnie na jakiś czas wrócić jeszcze do PL
- czy mogę to zrobić zanim dostanę zieloną kartę?
Czy jest jakaś możliwość zęby załatwić to szybciej?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zostaliśmy z żoną wylosowani w loteri wizowej załatwiliśmy już wszystko 26-05-2016 przylecieliśmy do Stanów i teraz czekamy na otrzymanie zielonej karty podobno ma przyjść pocztą na zadeklarowany wcześniej adres (gdzie już przyszły nam nr SS)

-Czy ktoś może określić ile to jeszcze może potrwać?

-i jakie będą następne kroki?

tak się złożyło że muszę pilnie na jakiś czas wrócić jeszcze do PL

- czy mogę to zrobić zanim dostanę zieloną kartę?

Czy jest jakaś możliwość zęby załatwić to szybciej?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Jak przekraczaliście granicę za pierwszym razem to wbito Wam do paszportu pieczątki. Przez rok ta pieczątka pełni rolę zielonej karty, więc bez problemu możesz jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam kilka pytań dotyczących zielonej karty:

1. Czy wniosek ds260 mogę złożyć nawet w czerwcu 2017 ? Czy jest jakiś konkretny termin ?

2. Rozumiem że jak dostanę GC to wylatuję do USA i np. po dwóch tygodniach mogę wrócić do Polski na 1 rok bez problemu ?

3. Czy istnieje taka możliwość, że jak już mam wize turystyczną na 10 lat to czy jak dostane GC to mogę sobie wylecieć np. za 3 lata robiąc wcześniej jeszcze te badania które wygasły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz złożyć, kiedy chcesz.

2. Nie. Jeśli wyjedziesz na rok, to będziesz maglowany przy kolejnym wjeździe, dlaczego tak długo Cię nie było. I jak się uprą, to mogą CI zabrać zieloną kartę.

3. Jak otrzymujesz zieloną kartę, to wiza turystyczna automatycznie jest anulowana. Bo przecież nie będzie Ci już potrzebna.

Choć nie do końca rozumiem Twoje ostatnie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...